Skocz do zawartości

Samozapłon! od czego ?


Sloniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu prowadzę walkę z gaźnikiem, najpierw lał teraz się moto nie wkręca - domyślam się, że pływakiem ustaliłem za mały poziom, ale żeby się upewnić postanowiłem rozgrzać moto i wyjąć świeczkę. Rozgrzałem śmigając na wolnych obrotach wokół podwórka, kilka razy zdychał z braku paliwa i wkręcał się samoczynnie na wyższe obroty. Wjeżdżam sobie do garażu, sprzęgło i wkręca sie skurczybyk sam na wyższe obroty - czyli znowu tak jak by paliwa mu brakowało, przekręcam kluczyk a to zonk :eek: nie zgasł, i chodzi na maksymalnych obrotach - zerwałem bak, fajkę z cylindra i co ? dalej chodził.. przez 5-6 sekund. Od czego to ? za uboga mieszanka i rozgrzany cylinder? czemu nie zgasł gdy zerwałem fajke ? dodam, że motocykl jest w fazie testów i ustawiania, mam napewno za małą dyszę główną, poziom paliwa za niski i filtr powietrza był chwilowo zastąpiony siatkowym stożkiem. Świeca po wykręceniu - kolor biały czyli sugeruje że zbyt uboga mieszanka. Czy tylko to może być przyczyną czy może zwarcie w elektryce, za wysokie sprężanie?

 

czekam na sensowne wypowiedzi.

Edytowane przez Sloniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz na początku co to za moto w ogóle, nigdzie Ci nie łapie lewego powietrza, dobrze ustawiony zapłon, nie zbyt duży kąt wyprzedzenia? wg mnie w twoim przypadku samozapłon powoduje przegrzanie które jest wynikiem zbyt ubogiej mieszanki(kolor świecy), długo tak nie pojeździsz dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do samozapłonu musi być wysoka temperatura bardzo wysoka skoro masz biała świece to chyba wszystko wyjaśnia.....

 

 

inna sprawa że to dobry znak w pewnym sensie bo do samozapłonu potrzeba oprócz temperatury wysokiej kompresji znaczy że masz jeszcze zdrowy silnik :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik fakt zdrowy po generalce i tuningu, tak myślałem, że generalnie zbyt uboga mieszanka.

Jeśli moto dostaje za mało paliwa, to czego to wina? pływaka czy dyszy głównej ? ksztusi się i nie ma siły, jak się chwilę odczeka aż dostanie więcej to wtedy jest okej.

 

dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyt mała dysza

 

mała uwaga.

silnik na stożkowym potrzebuje większej dawki, więc jak wyregulujesz na takim filtrze to po powrocie do oryginalnego czeka cię jeszcze raz regulacja .

układ wydechowy masz zmieniony ?

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyt mała dysza

 

mała uwaga.

silnik na stożkowym potrzebuje większej dawki, więc jak wyregulujesz na takim filtrze to po powrocie do oryginalnego czeka cię jeszcze raz regulacja .

układ wydechowy masz zmieniony ?

Sorry, ale do DT SM Słonia nie idzie już chyba większej dyszy włożyć :icon_mrgreen:

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydech zmieniony na sportowy, wiem wiem, że się zmienia dyszę głowne (wcześniej miałem gaźnik 16 mm i dysze 140) teraz walcze z tym, bo spalanie 28 mm mnie przeraża. Zamiast 85 teraz zamówiłem 105, czyli pływaczek w dół, dysza i powinno hulać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...