Skocz do zawartości

Malowanie plastików... czym? jak?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Malowalem owiewke lakierem bezbarwnym - klara w/w firmy.

Kupilem go w sklepie motoryzacyjnym i myslalem ze lakier to lakier.

Po fakcie spotkalem sie z opinia ze to jest szajs i bedzie matowial i odpadal... Napiszcie czy ktokolwiek z Was uzywal takiego srodka i jakie byly konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktos napisać krótką instrukcję malowania sprejem? Zmatowiłem, polozyłem ładnie podklad, a kolor wychodzi jakby w paru miejscach chropowaty i pojawiają się takie "wulkaniki", ale jak mowie tylko w paru małych miejscach. Mistrzowie spreju, pomocy!

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktos napisać krótką instrukcję malowania sprejem? Zmatowiłem, polozyłem ładnie podklad, a kolor wychodzi jakby w paru miejscach chropowaty i pojawiają się takie "wulkaniki", ale jak mowie tylko w paru małych miejscach. Mistrzowie spreju, pomocy!

[/quote

 

ponownie zmatuj powiezchnie jak to okresliles z "wulkanikami " wstaw spreja do goracej wody ( tylko nie gotuj ) :icon_mrgreen: nastepnie bardzo dlugo energicznymi ruchami potrzasaj az do skutecznego wymeszania i maluj z odpowiedniej odleglosci 2-3 krotnie cienka warstwa kazda warstwa przed polozeniem nastepnej powinna dosc solidnie podeschnac ( tzn jeszcze kleic ale juz nie bardzo brudzic ) :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o lakierowanie to tak czy siak każdą powierzchnię trzeba przygotować tak jak do zwykłego malowania.A różni się to tylko tym że goły plastik należy zagruntować po zmatowaniu albo szpachlem natryskowym albo podkładem do plastiku. Przedewszystkim podkład należy zmatować papierem wodnym np 600 w taki sposób żeby nie było żadnych dziórek po nakładaniu podkładu ani też nie możesz przetrzeć plastiku żeby prześwitywał ( cały czas dużo wody). Jeżeli już to załatwisz to należy sprawę dobrze odtłuścić benzyną ekstrakcyjną i osuszyć. Potem można już malować i raczej wstawiania do gorącej wody puchy nie proponuje. Dobrze wymieszaj aż kulki zaczną wyrażnie zapindalać w puszce i możesz malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greedo,

Moim zdaniem te wulkaniki to nic innego jak fakt, że lakier gryzie się z podkładem.

Miałem raz taką sytuację przy malowaniu kasku.

Skończyło się na doszczętnym oczyszczeniu wszelkich warstw, i kupnie DOBREGO materialu

(podkład,baza i klar tego samego producenta).

I tobie tęż to radzę.

Jeśli nie chcesz wydawać dużo kasy, kup mat i farbę w spraju z jednej parafi.

Bez żadnych dupereli do plastiku.

Ale efektu nie gwarantuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie podkład kupiłem tej samej firmy co kolor. podkład wyglada oczywiscie idealnie. Rozumiem ze sam kolor mam kłaść w conajmniej pare godzin po wyschnieciu podkładu?

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnei wg mnie nic sie nie gryzie. Podkład leży idealnie równo, wypełnił rysy itp a lakier wychodzi jakbym pomalował na jakims kurzu albo cos (tak mniej wiecej wyglada efekt :/ )

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnei wg mnie nic sie nie gryzie. Podkład leży idealnie równo, wypełnił rysy itp a lakier wychodzi jakbym pomalował na jakims kurzu albo cos (tak mniej wiecej wyglada efekt :/ )

Zasadnicze pytanie: Matowałeś podkład wodnym papierem z użyciem wody? Nałóż podkład, poczekaj z jeden dzień aż zaschnie. Zeszlifuj na supeł idealnie. Jeżeli będzie widać jakis rowki itp to albo mocniej zeszlifuj albo zmatuj na sucho papierem 320 i jeszcze raz zapodkładuj. Potem tak samo zeszlifuj na mokro papierem 600 i nakładaj lakier. A odnośnie techniki malowania to zawsze mniej więcej 30 cm odległości i malujesz od boku do boku cienką warstwę, potem np z góry na dół przesówając się cały czas w bok i ostatnią warstwę znowu od boku do boku przesówając się np w dół. Tak w skrócie jak być malował szachownicę. Odstępy mięszy warstwami jakieś 15 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witojcie,

 

w moim moto od kupienia nie miałem małego plastikowego panelu bocznego. Śledziłem AlleDrogo i w końcu znalazłem ten plastik w rozsądnej cenie ... ino kolor nie pasuje. I tu pytanie, czy wystarczy że zmatowię go i pomaluje takim psik-psikiem w sprayu, czy to raczej nic nie da i trzeba się bawić w te klary, plastyfikatory itd...? Pytam, bo teoretycznie mogę poczekać aż ktoś zechce sprzedać taki element w kolorze mojego moto ... ale to może potrwać :icon_biggrin:

 

Pozdrówka,

Ekim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Sprayem raczej zbyt dobrego efektu nie osiagniesz. Poza tym panel boczny ma kontakt z Twoja noga, wiec szybko by sie ten spray poprzecieral...

 

Poszukaj kogos znajomego z pistoletem, ktory Ci to pomaluje :icon_biggrin:.

A nawet lakiernik powinien taki maly element zrobic za 100-150zl. Efekt na pewno bedzie lepszy i duuuzo trwalszy od sprayu.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...