Skocz do zawartości

zimowanie motocykli, przygotowanie do zimy (zima)


bronx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mojego draga 650 stawiam na klocuszkach drewnianych w bardzo prosty sposób : Mam przygotowane dwie szerokie kantówki bukowe biorę podnosnik samochodowy trapezowy (od mojego swifta) stawiam motocykl na bocznej podstawce podstawiam podnosnik pod silnik(odzywiście z dopasowaną deseczką tak by rozłożyć ciężar) pod tylne koło klin aby motocykl nie uciekł do tyłu i nie spadł z podnośnika.zaczynam go podnosić w trakcie czego motocykl prostuję (bez żadnego wysiłku podnośnik stoi w osi obrotu motocykla) i pod ramę podkładam wcześniej przygotowane klocki . Taką samą operację wykonuję z tyłu motocykla i motorek mamy w powietrzu oba kółeczka odciążone.Trzeba tylko pamiętać aby przód podnieść trochę wyżej bo amorki się wysówają i po uniesieniu tyłu kółeczko staje na zieni na początku to wygląda trochę komicznie ale jak się wszystko postawi to jest OK.Jeszcze jedno należy pamiętać aby z tyłu podstaić klocki pod ramę a nie pod wahacz!

Cała operacja zajmuje mi niecałe 20 minut a robi się to tylko raz w roku(z wyjątkiem tego sezonu - mój motorek już spał snem zimowym na klocuszkach zakonserowany z zalanym silnikiem olejem 2-go listopada ale zimatrwała niecały tydzień i musiałem go obudzić i narazie się nie zanosi na ponowne zimowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim motomaniaków :icon_twisted: Jestem początkującym motocyklistą, od kilkunastu dni szczęsliwym posiadaczem Yamahy XV500. Mam kilka zaytań co do zimowania motocykla. Czy powinienem wyjąć z niego akumulator? Mam ogrzewany garaż, w którym w mroźne dni temperatura oscyluje w okolicach zera ale raczej jest dodatnia, czy w takiej sytuacji lepiej wyjąć akumulator czy raczej co jakiś czas przepalać silnik żeby sobie popracował i podładował baterię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...58&hl=zimowanie

 

http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56423,2348002.html

 

 

tak na przyszłość proszę korzystać z opcji szukaj w prawym górnym rogu :icon_twisted:

pozdrawiam i witam na forum

Edytowane przez loko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tak choć mam może i małe doświadczenie.....

Ojciec kupił sr 125 w którym paliwo stało 5 lat i odpalił za 1 razem więc obalam 1 mit.

 

Nic nie zabezpieczam żadnego cudowania jedyne co robie to jade plakiem po kołach przy rawkach by nie spękały.

 

Aku zostawiam w moto i tylko od czasu do czasu odpale żeby go doładować i pomieszać stary olej. Nie mówie tu 2 tyg jak mi sie przypomni i jest w miare ok to wyciągam i jade nawet jak jest na -.

Zostawiam na starym bo jaki jest senk leżakowania nowego oleju??/

 

Jedynie od czasu do czasu mierze v na aku i jak schodzi poniżej 12,5 to wlanczam choć nigdy mi nie zeszło. I niech mówi kto co chce ale każde aku czy w aucie czy moto wytrzymało w domku 5- 7 lat.

 

Więc niech mówi kto co chce ja robie jak robiłem............

 

Zapomniałem dodać że pojazdy stoją w ocieplonym ale nie ogrzewanym garażu.I nic nie wlewam do baku nie dbam ile zostaje i jakoś jeszcze żaden nie zerdzewiał.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie nie rozczulaj nic mu nie bedzie przez zime zuc na niego jekies cos aby sie nie zabrudzil i jesli garaz jest nieogrzewany to wyciag aku i potem POKLEP GO PO SIEDZENIU I POWIEDZ DO MARCA STARY potem zamkni garaz przyjdz w marcu sciag z niego kapote co wczesniej zarzuciles aby sie nie zabrudzil wsadz aku wlacz pree poczekaj 3 mniuty wsadz kluczyk i pal !!!!!!!!!!!! i to wszystko. ja tak robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj sciagnalem bak... przyjrzalem sie dokladnie kranikowi i sa 2xON (w pionie: na dole i na gorze) i 1xOFF (w poziomie)... jesli chcialbym spuscic paliwo do gaznikow (zalac gazniki paliwem) w jakiej pozycji mam ustawic kranik? ON na gorze czy ON na dole??

Edytowane przez skoal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj sciagnalem bak... przyjrzalem sie dokladnie kranikowi i sa 2xON (w pionie: na dole i na gorze) i 1xOFF (w poziomie)... jesli chcialbym spuscic paliwo do gaznikow w jakiej pozycji mam ustawic kranik? ON na gorze czy ON na dole??

Przy ON na górze masz otwarte na normalny pobór paliwa ze zbiornika. On na dole to rezerwa. OFF kranik zamknięty. Jeśli chcesz wysuszyć gaźnik daj na OFF.

Koledzy powyżej racje swoje mają. Kiedy w zamierzchłych czasach zimowałem SCHL czy ETZ to po prostu wstawiałem go garażu i już. Ale skoro teraz można powybierać w różnych precjozach wspomagających zimowanie, to dlaczego tego nie robić? Technika się zmienia, coraz więcej elektroniki to i zabiegów trzeba wykonać niż kiedyś. Poza tym jakość paliwa... w naszym pięknym kraju nigdy nie wiesz, jaki shit kupujesz, lepiej więc dmuchać na zimne. Jedno jest pewne, im więcej serca i czasu poświęcisz swojemu moto, on odwdzięczy się wiosną napewno.

Spokojnego zimowania :) Czuwaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się dopnę tutaj, zeby nie robić syfu - mam pytanko, jak opróżnić gaźniki w hondzie cb seven fifty'94?

 

Mam nadzieję, ze nie będę musiał wkłądać ponownie aku i odpalić z zamkniętym kranikiem,

Pozdrawiam

Śruby do spuszczania benzyny znajdują sie na dole komór pływakowych. Z lewej strony motocyklam masz dostęp do 3 gaźników, a z prawej do jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!

W związku z kończącym się sezonem trzeba przygotować sprzęty do zimowego snu (oczywiście rozumiem że każdy robi to niechętnie i z grymasem na twarzy bo nikt nielubi kończyć sezonu)

 

Chciałbym żeby tu każdy napisał jaki ma sprzęt i jak go hibernuje na zimę, jakie ma patenty i czy wogule waszym zadaniem opłaca się robić coś (jakąś konserwacje) z motocyklem przed odstawieniem go na te 4 długie dla nas motocyklistów miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu miałem nadzieje że wybuchnie buza mózgów, że 4umowicze będą mieli frajdę z wypowiedzi, konwersowania, że razem wspólnymi siłami dojdziemy co jest nai leprze dla motocykla na zimę !!!!

a tu Paweł zgasił temat już na tarcie :) :D :biggrin:

swoja droga porządny artykuł polecam tą lekturę!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...