Skocz do zawartości

zimowanie motocykli, przygotowanie do zimy (zima)


bronx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te elementy metalowe w silniku rdzewieją, co nie są zanurzone w oleju, bo całkowicie z nich ściekł od długiego stania, stąd to powiedzenie "Jak stoi to się psuje". Ja staram się motocykl przepalać raz w miesiącu.

Słyszałem że krótkie przepalanie zostawia nagary w cylindrze i nie są zbyt dobre dla silnika.

 

Przekręć rozrusznikiem kilka razy bez odpalania to uzyskasz ten sam efekt. Pomijając to, że tylko tracisz benzynę.

Dokładnie, osobiście wrzucam na 5 bieg i przekręcam koło kilka razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam go przepalam do rozgrzania i trochę pojeżdżę, w garażu podziemnym. Niektóre elementy w silniku są smarowne olejem z rozbryzgu, czego się nie uzyska kręcąc rozrusznikiem, bo szkoda benzyny. Albo w ogóle nic nie ruszać, bo się niszczą świece, rozrusznik, akumulator, łańcuch, panewki, tłoki, powłoka lakiernicza, bo musisz zdjąć pokrowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Mnie osobiście trochę śmieszy nadmierna troska o motocykle.

Heniek a daj nam rozpieścić nasze maszyny, zawsze to coś się dowiemy i wymienimy zdaniami. Choć by głupi pomysł może być cenny i odkrywać nową drogę.

 

 

 

Przez te parę miesięcy nic nie zardzewieje, już dajcie spokój.

Masz racje, choć czy nie jest przyjemnie pójść do własnej maszyny i pobawienie się, nawet jeśli była by to fałszywa świadomość że robimy lepiej jak może być. :)

Edytowane przez mirus12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co to za sztuka zimowac motocykl majac garaz lub inne pomieszczenie.

Ja sie pytam . Jak zakonserwowac i zabezpieczyc moto na czas zimy na osiedlowym parkingu samochodowym ?

 

Część serwisów motocyklowych proponuje zimowanie. Wiem, że to kosztuje ale może warto rozpatrzyć taką ewentualność. Wydać kilka groszy i nie musieć patrzeć na kopieć śniegu pod który kryje się maszyna.

Edytowane przez jarenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...