Skocz do zawartości

zimowanie motocykli, przygotowanie do zimy (zima)


bronx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam pytanie. Olej w moto wymieniłem po zakupie, równe 1000km temu:) (Motul 10W40 5100) - patrząc przez wizjer jest jeszcze w miarę jasny - czy powinienem go wymienić przed zimą - jako,ze jest mało wypracowany to chyba nie powinien być szkodliwy dla silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na wiosne wymienił. Mam podobną sytuację. Wystarczy zaopatrzyć się w olej i filter żeby mieć wszystko pod ręką na wiosnę.

 

TY osobiście możesz robić co chcesz ale zasada jest aby olej wymieniać przed zimą z gorącego silnika ponieważ zapobiegasz odkładaniu się szlamu ze zużytego oleju w misce olejowej lub na dnie małego zbiorniczka w motocyklach z suchą miską olejową.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Apropos odciążania opon na zimowym postoju, mam pytanie. Motocykl garażuje w ogólnodostępnym garażu pod blokiem, przypiety łańcuchem do ziemi blokada kierownicy. Motocykl ma centralną podstawkę więc tylne koło jest w górze ale totalnie zapomniałem o podniesieniu przedniego.

Pytanie: Czy jak podstawię pieniek pod tylko jedną lagę tak tylko aby kolo się uniosło, czy to może mieć wpływ na zmianę "długości" sprężyn w lagach? W związku z czym motocykl może zacząć mi ściągać na jedną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Ja mój moto garażuje w ogrzewanym garażu (ok. 18st całą zimę), jednam ani nie wyjmowałem akumulatora, ani nie zalewałem gaźników. Polecono mi to od czego wiele osób stara się innych uchronić, mianowicie... przepalenie motocykla co kilka dni, wrzucenie biegu na stópce centralnej żeby łańcuch się rozruszał i w zasadzie tyle. Raz miałem problem z rozruchem po 3-tygodniowej nieobecności w kraju, wtedy motocykl odpalił na 2 gary. Po kilku minutach chodził na czterech, lecz poparskał sobie przy tym troche z wydechu. Dziś spuściłem połowę baku i nalałem świeżego paliwa żeby to w baku nie zwietrzało do reszty.

 

Pytanie: czy po tym jak silnik się rozkręcał z dwóch garów na cztery, powinienem się skupić nad jakimiś elementami do wymiany? Jestem "świeży" w temacie moto więc proszę się nie śmiać jeśli to głupie pytanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi kiedyś dał super rade, że paliwo wietrzeje w zbiorniku i potem się dziwnie jeździ na początku sezonu (strzały z wydechu itp). Zrobiłem bo i tak maiłem gdzie wlać to ze zbiornika :) i tak myślę wyczyścić i zsynchronizować gaźniki przed sezonem, więc mogło być to całkowicie zbędne (tak czy tak).

 

Jeśli chodzi o świece, zakładałem nowe NGK na początku tamtego sezonu. Podczas przygotowania moto na ten, zajrzę do nich na pewno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi kiedyś dał super rade, że paliwo wietrzeje w zbiorniku i potem się dziwnie jeździ na początku sezonu (strzały z wydechu itp). Zrobiłem bo i tak maiłem gdzie wlać to ze zbiornika :) i tak myślę wyczyścić i zsynchronizować gaźniki przed sezonem, więc mogło być to całkowicie zbędne (tak czy tak).

 

Jeśli chodzi o świece, zakładałem nowe NGK na początku tamtego sezonu. Podczas przygotowania moto na ten, zajrzę do nich na pewno ;)

"Przepalałeś" motocykl? To będziesz na wiosnę zmieniał świece ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...