Skocz do zawartości

zimowanie motocykli, przygotowanie do zimy (zima)


bronx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Dla poparcia swojej tezy robisz w necie z ludzi idiotów?

 

Trzeba było zrobić fotkę zaraz po zdemontowaniu tej miski olejowej a nie po kilkugodzinnym myciu w detergentach,

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla twojej wiadomosci, miske wytarlem tylko szmata ,ktora widac . Pewnie ma w sobie ta szmata jakas tajna technologie ,bo wciagnela caly ten tajemniczy szlam

 

Posłuchaj osób,które naprawiają/serwisują motocykle zawodowo.

Jaka osoba może Cię uświadomić,jak nie mechanik motocyklowy ?

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguje tego ,że moze byc w misce szlam pod warunkiem zaniedbania i nie wymieniania co sezon , dwa oleju, ale nie łykam tekstow o zardzewiałych silnikach ,w ktorych przed zima nie zmienilo sie oleju i tych wszystkich magicznych sztuczkach voodoo z zimowaniem motoyckla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale powiedz przyjacielu po co? sadzisz ,że zmieni to podejscie do wymian oleju przed zima/po? Nie sadzę. Na wiosne wymieniam olej ,filtr i jazda.

 

Racja,Twój olej,Twój motocykl :) :flesje:

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale powiedz przyjacielu po co? sadzisz ,że zmieni to podejscie do wymian oleju przed zima/po? Nie sadzę. Na wiosne wymieniam olej ,filtr i jazda.

forum mamy po to by dzielić się informacjami jak zalecane jest postępowanie z motocyklem, a Ty występujesz w charakterze dziecka, które na złość mamie nie założy czapki zima bo włoski nie wypadają i chory nie jestem, czasami logika jest głębsza a skutki odlegle w czasie, nikt nie twierdzi, ze po zimie silnik będzie skorodowany jak od elektrolitu lub wybuchnie na wiosnę ale z czasem zaczną się niespodzianki...

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że bezpieczniej będzie po zimie znów zlać olej i wymienić wraz z filtrem ;). Zastanawia mnie kiedy ten syf się pojawia - w którym momencie ekspolatacji. Czy zaraz po wymianie, czy po jeździe całosezonowej, ( dla jednych 1000 km dla innych 7000 km) czy dopiero w momencie kiedy poznaje że już się zbliża do zimy i ma sobie odstać kilka miesięcy bez jazdy. Przepraszam za moje dylematy ale lubię wiedzieć. Dziś odpaliłem moto po "zimie" - stał od stycznia :). Aku był podładowany ze dwa razy w międzyczasie. Ssanie, kilka razy manetką i jak to mówią "pali od strzała". Super przyjemność z dzisiejszego dnia. Nawet kilka razy dzwoniący telefon nie był mnie w stanie wyprowadzić z tego błogiego nastroju. :)

Sezon rozpoczęty

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieczna debata o wymiane oleju , przed czy po zimowaniu. O ile dobrze pamietam to jeszcze jakieś pi razy drzwi 10 lat to wiekszość mówiła żeby olej wymieniać na wiosne, świerzo przed sezonem i takie też wnioski były wyciagane z gazet motoryzacyjnych, ale ostatnio też czytałem jakiś art o zimowaniu i teraz widze moda jest na wymiane przed zimą,... Nie wiem nie znam sie, nie pamietam żeby 10 lat temu ktoś mowil o groznych kwasach w oleju, moze ich wtedy nie bylo.
jak ktos ma linka do badań na temat okresu wymian oliwy chetnie poczytam.

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Również spotkałem się z taką informacją o wymianie po zimie. Stwierdziłem że jak już nie wiadomo kiedy wymieniać to wymieniam co rocznie, lub po przejechaniu wyznaczonej ilości km. Wiadomo że czy olej po sezonie przezimuje to ma jakiś wpływ i na odwrót, pasuje samemu przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...