Skocz do zawartości

zimowanie motocykli, przygotowanie do zimy (zima)


bronx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No wypalic to wypaliłem ;p ja zawsze robie tak ze jak zblizam sie do domu to kranik na off i jak zajezdzam do garazu to sam zdycha, ale mimo wszystko troche jeszcze zeszlo :rolleyes: , a do tych gaziorow to taki dostep ze nawet komar ch oja nie wsadzi ;p

I w ten oto prosty sposób niszczysz sobie silnik na własne życzenie z pozornych oszczędności :biggrin:

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego vn 1600 trzymam w ogrzewanym garażu, i chociaż wiele książek i instrukcji na temat zimowania sprzętu przeczytałem to, potwierdzam centralna, zawieszenie szczególnie w cięzkich motocyklach rzecz święta, CORRODOM dobra sprawa, wyciągam akumulator, zalewam do pełna, cylindrów nie tykam bo to wtrysk. Wiem koneserzy klassyków powiedzą że to fejk bo na wtrsyku a nie gaźnik, ale co tam.

Opon nie ruszam zostawiam ciśnienie robocze, nie popadał bym w apsurd z tym stawianiem tak motoru żeby nie stął na kołach. Zwracam jednka uwagę na to że mówimy o ogrzewanym garażu.

Jest tylko jedna sprawa, niektórzy na wiosne dolewają denturatu, bo ponoć czyści, inni spuszczaja paliwo i zlaewają świeżym, a inni nie zalewają do pełna i przed sezonem zalewwają swiężym.

Jeżeli włożyłem kij w mrowisko to całe szczęsice, wszystkim nam to pomorze.

Pozdro szerokości dla tych którzy jeszcze kręcą. ja już zakończyłem sezon.

szutu

 

Przy okazji jak już jestem , mam pytanie. Jak już napisałem wcześniej sezon już zakończyłem. Ale na wiosne wiedza przyda się jak znalazł. Chyba żeby pogoda niespodzianke....

Mój VN 1600 jak jest zimny plai jak złoto, ale jak się rozgrzeje czasem nawet dość często dość długo kręci, czem złapie dopiero za drugim razem. Wiem że nie ma dekompresatora i pali w dość specyficzny sposób. Ale jestem zaniepokojony.

Myślałem że paliwko, ale chociaż peroducent zlaeca 95, wiemy jak to u nas jest więc tylko verwa, a jak nie ma to 98, świece nówki, do gaźników się nie przyczepie bo to przecież wtrysk. Obawiam się ze może to rozrusznik albo coś z zapłonem. Jeżeli ktoś może coś podpowiedzieć to będę wdzięczny...

Pozdro szutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Ja mam pytanie...jak to jest z tym spuszczaniem benzyny z gaźników? Bo nie wiem..i tak rozkminiam..czy warto to robic kiedy przykladowo z raz w miesiacu przez zime moto odpale a gdy naprawde dopisze pogoda to smigne pare km.. Zabieg ten chyba wykonuje sie gdy motocykl nie bedzie ruszany przez zime wogole...Nawet nie wiem jak to sie robi u mnie w moto dlatego pytam jezeli mozna tego nie wykonywac to nie bede sie do tego zabieral i meczyl;p z gory dzieki za odpowiedzi. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja mam pytanie...jak to jest z tym spuszczaniem benzyny z gaźników? Bo nie wiem..i tak rozkminiam..czy warto to robic kiedy przykladowo z raz w miesiacu przez zime moto odpale a gdy naprawde dopisze pogoda to smigne pare km.. Zabieg ten chyba wykonuje sie gdy motocykl nie bedzie ruszany przez zime wogole...Nawet nie wiem jak to sie robi u mnie w moto dlatego pytam jezeli mozna tego nie wykonywac to nie bede sie do tego zabieral i meczyl;p z gory dzieki za odpowiedzi. pozdrawiam

 

 

O przepalaniu było już wiele razy pisane, zaraz cię mechanicy ochrzanią :rolleyes: Jeżeli tylko jazda (co najmniej do uzyskania właściwej temperatury pracy przez silnik), to ok. Ja swoją Tedzią, z racji specyfiki pogody u mnie, jeżdżę przez całą zimę :buttrock: Wtedy trzeba jedynie pamiętać o opłukaniu moto z soli dosłownie po każdym wyjechaniu z garażu, plus dodatkowo jakiś środek antykorozyjny. Rezultat- niezardzewiały angol :biggrin:

pozdrawiam :crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Kupilem wczoraj cbr 600 f3. 3 dni wczesniej bylem ogladac palila od razu ladnie. Wczoraj przywiozlem ja do domu. I nie chce zapalić. Kręcie cos tam lapie ale nie zapala. Czy to wina zalania świec ? Dodam ze gostek nie wymienial paliwa od wakacji bo nie jezdzil. A teraz w ostatnim czasie raz na tydzien zapalal. Aku tez byl rozladowany. Dzieki za wszelkie info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie chciała palic w chłodniejsze dni,próbowałem nie raz. Naładowałem porzadnie aku i odpaliła z pierwszego. Jeśli była odpalana to raczej paliwo nie powinno mieć znaczenia. Sprawdź czy paliwo dochodzi do gażników,wyczyść świece a jak masz możliwośc to wymień,napewno nie zaszkodzi. Sprawdz stan filtra powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupilem wczoraj cbr 600 f3. 3 dni wczesniej bylem ogladac palila od razu ladnie. Wczoraj przywiozlem ja do domu. I nie chce zapalić. Kręcie cos tam lapie ale nie zapala. Czy to wina zalania świec ? Dodam ze gostek nie wymienial paliwa od wakacji bo nie jezdzil. A teraz w ostatnim czasie raz na tydzien zapalal. Aku tez byl rozladowany. Dzieki za wszelkie info :)

Prawdopodobnie nie nagrzewał świec dostatecznie do temp. samooczyszczenia. Trzeba wykręcić i sprawdzić organoleptycznie, czy się do czegoś nadają jeszcze. Paliwo ma pół roku - jest stare zwyczajnie - wlać nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

 

Świece sa ok wszystkie sprawdziłem. Moto dalej nie pali. Zastanawiam sie czy moze to byc wina immobilisera. Moto kreci iskra jest nie wiem cholera co to sie dzieje ?

Wątpię, że Twoja Honda ma immobiliser :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, że Twoja Honda ma immobiliser :icon_biggrin:

 

 

No to sie kolego niestety mylisz. Sciagana z angli z immobiliserem Datatool system. Pozatym w thundercat tez mialem razem z alarmem. Pozatym w angli kady motocykl ma zabezpieczenia różne, zreszta to juz jest 2

Edytowane przez Arma87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...