Skocz do zawartości

co sądzicie o kaskach firmy Uvex ? :>


radekpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz sie nim spokojnie zarazić, ta firma robi naprewde dobre wytrzymałe i wygodne kaski, wykorzustując przy tym dobre materiały wykończeniowe! Bedziesz z niego zadowolony! A co do Firm Kasków to polecam jeszcze HJC sam w nim śmigam i jest super! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze szyby w kaskach uvexa sa naprawde pierwszozedne, w moim jest antifog i po 4 latach nadal dziala :icon_razz: widzi sie w nich naprawde znakomicie, mam tzt light dark, w dzien rowienz sloneczny nie meczy oczu, daje swietny kontrast i ostrosc jak kask byl wmiare nowy bez problemu mozna nim bylo jezdzic w nocy, teraz niestety szyba troche zmatowiala w czym mam tez swoj udzial i jazda w nocy jakimis zakretasmymi drogami bez linji nie jest najciekawsza....

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uvex skończył się ładnych parę lat temu

teraz na"chińskie" kaski nalepiają nalepkę (poza modelami boss)

serdecznie odradzam

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak najnowsze modele, bo kumpel jezdził w swoim już jakiś czas. Można powiedzieć, że kask przeszedł niedawno "chrzest bojowy" po którym nadaje się do wywalenia, ale głowa cała. Gorzej z resztą, bo jeansy nie wytrzymały itd, ale kask swoje zadanie spełnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uvex skończył się ładnych parę lat temu

teraz na"chińskie" kaski nalepiają nalepkę (poza modelami boss)

serdecznie odradzam

 

coz... jak na wszystko...

Edytowane przez YAGO

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam uvex-a od dwóch lat i na razie nie narzekam, przeszedł już lekkie zderzenie z asfaltem, ale mimo wszystko jest cały (głowa też). Jedyny problem miałam z plastikami od wlotu powietrza , bo jak mi dość duży owad latający w nie uderzył to się połamały i teraz trochę przepuszczają. A takiej części nie kupisz i trzeba nowy kask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam chyba najtańszego Uvexa PS-400 od 2 lat i co na ten temat:

 

+dosyć tani

+ocalił mi komplet zębów i potylicę podczas wypadku (nawet mnie głowa nie bolała a walnąłem konkretnie)

 

-w tym modelu nie ma antifoga, musiałem kupić naklejkę

-urwał mi się kawałek plastiku (wylot wentylacji) po konkretnym uderzeniu z bańki przez pasażera (ale reszta bardzo trwała)

-wentylacja nie jest potrzebna, bo w środku panuje huragan (podwiewa od spodu) dzięki któremu regularnie łapię zapalenie gardła i zatok.

 

W sumie za tą cenę nie żałuję zakupu, bo wtedy kiedy nadszedł czas próby spisał się rewelacyjnie. Porównanie mam tylko z drogimi kaskami (Shoei, Schuberth - wypadają lepiej) i tanimi wynalazkami w sam raz na rometa (w ogóle nie wypadają). Na pewno droższe modele lepiej się sprawują. Firma wydaje się być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uvex skończył się ładnych parę lat temu

teraz na"chińskie" kaski nalepiają nalepkę (poza modelami boss)

serdecznie odradzam

 

Mhmmm a możesz czymś poprzeć tą wypowiedź? Nie to bym bronił firmy, nie mam zdania, sam jeżdżę w innym kasku ale zarzut Twój jest dość odważny i z chęcią bym poczytał o tym więcej gdyż firma w żaden sposób nie komunikowała tej zmiany...

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś pół roku temu robiłem małe dochodzenie

znalazłem identyczne kaski w ofercie innych firm (np model Apache to identyczny kask z modelem aircraf firmy gpa)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś pół roku temu robiłem małe dochodzenie

znalazłem identyczne kaski w ofercie innych firm (...)

 

skoryguj celownik, śledczy. to, że np. chińczyk podrabia znane marki, w najmniejszym stopniu nie dowodzi, że oba produkty pochodzą z tej samej prasy. widziałem już pod chińskimi markami (no, powiedzmy) co najmniej trzy podróbki airoha sv55: czy to jednoznaczny dowód, że airoh robi skorupy u kitajców? :icon_biggrin:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...