Skocz do zawartości

Czy tak powinny wyglądać świece zapłonowe


bolo28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie bomba.Prawie, świeca nr 1 za uboga mieszanka , choc do konca nie jestem pewny.

 

po czym wnioskujesz ?:)

swiece nie maja za bogatej mieszanki, a zeby stwierdzic czy nie jest za uboga to chyba jeszcze maja za maly przebieg...

ale najwyrazniej wszystko w porzadku :buttrock:

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po czym wnioskujesz ?:)

swiece nie maja za bogatej mieszanki, a zeby stwierdzic czy nie jest za uboga to chyba jeszcze maja za maly przebieg...

ale najwyrazniej wszystko w porzadku :offtopic:

pozdrawiam

No bo mie sie widziało ze ta pierwsza blada jak smierć. Ale fakt ich prawdopodobnej swierzosci przeoczyłem ;]. Akurat w rozpoznawaniu co dokładnie boli sprzęta po swiecach musze sie doszkolic :)

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych świecach przejeździłem już ponad 500 km. Jak już zaznaczyłem zdjęcia dotyczą 2 świec. Zdjęcie nr 1, nr 2 i 3 to ta sama świeca ale z innej strony. Dziwne, że z jednej strony izolator świecy jest biały a z innej lekko brązowy.

Edytowane przez bolo28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że z jednej strony izolator świecy jest biały a z innej lekko brązowy.

 

U mnie dokładnie tak samo. Z jednej strony biała porcelanka, z drugiej jasno kakaowy kolor po przebiegu ok 1000 kilometrów. Też chętnie się dowiem czy tak być powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej interesujace bylyby zdjecie bardziej z gory,wglab swiecy.Nawet przy wzbogaconej mieszance izolator bedzie bialy od gory ale przejdzie w czarny we wnetrzu swiecy..Im bogatsza mieszanka tym wyzej zczarnieje.

Na podstawie zalaczonych zdjec trudno precyzyjniej sie wypowiedziec,aczkolwiek na pewno nie jest chamsko bogato.

 

 

Czy ten silnik bierze troche oleju ?

 

Roznice kolorow z jednej a drugiej strony mozna wytlumaczyc kierunkiem przeplywu swiezej mieszanki podczas zasysania i spalin podczas wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolo28 jak chcesz wsadzic mechanikowi kij w szprychy to własnie uruchomiłes całą machine domniemywujaco- podejrzewajacą ;]

NTV idzie dobrze, nie strzela, nie dławi sie?

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką teorię że te świece tak wyglądają ponieważ są ułożone skośnie i przez to mieszanka tak się spala że tylko połowa świecy jest tak troszkę okopcona.

 

Ja w swojej NTV-ce mam identycznie, trzeba by było sprawdzić jeszcze te świece które są wkręcane pionowo do głowicy i po tym by chyba było można dobrze określić czy tak ma być czy nie.

 

YAGO- NTV-ka to V2 chłodzonę cieczą. (ten silink co w trampku i AT)

 

Tomek G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...