Skocz do zawartości

Andrzej JK

Forumowicze
  • Postów

    247
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Treść opublikowana przez Andrzej JK

  1. Chodzi o uzwojenia stojana. Wygląda na to, że temperatura kładzie Ci ładowanie. Sprawdź rezystancję izolacji cewek stojana na ciepło i zimno
  2. Cześć, jakie jest napięcie akumulatora po rozgrzaniu i zgaśnięciu? Z jakiegoś powodu temperatura jest przyczyną problemów. Po fizycznym odpięciu ładowania iskra jest jeszcze na ładunkach z akumulatora. Może być tak, że uszkodzona jest izolacja cewek układu zasilania. Mierzyłeś rezystancję izolacji na zimno i ciepło? Jeśli kręciłeś silnikiem wysokie obroty po odpięciu regulatora, na cewkach będziesz miał wysokie napięcia, których izolowany/emaliowany drut z żywicą mógł nie przeżyć, choćby miejscowo.
  3. Cześć, pomysłu nie mam, ale miałem podobny problem. Przebieg pojazdu został wpisany z błędem przy kontroli policyjnej (było 119 kkm wpisano 199 kkm). Sprawa wyszła dopiero po dwóch latach przy sprzedaży samochodu. Po piśmie do WDR w tej sprawie wykonano korektę/uwagę przy wpisie.
  4. Cześć, CBF600SA 2004 to moje pierwsze moto, jeżdżę nim juz 5 lat (ca 6kkm rocznie). Dopiero w tym roku zamknąłem oponę z tyłu. Teraz szukałbym modelu z wtryskiem. Sporo zalezy od tego, czego szukasz. Rzędowa czwórka ma zupełnie inny charakter względem V2, R2 czy trypli. Tam jest odprężony silnik, nie ma atomowych przyśpieszeń. Ale za cholerę nic się psuje. Do wymiany filtra powietrza nie trzeba rozbierać połowy motocykla. Znam użytkownika, który na wtryskowej CBF600 zrobił już sporo ponad 100 kkm i dalej lata.
  5. Na kanale Motolegends znajdziesz marki, które produkują spodnie w trzech skalach długości. Dla przysadzistych, proporcjonalnych i niskosceptycznych.
  6. Ale to mierzone po odpięciu regulatora. I nie kręć silnikiem zbyt wysokich obrotów
  7. Na Placu Wolnica 19 maja stała i jeździła przepiękna W800.
  8. Można, ale robią to na Antypodach. Za to Włosi (Zaard) robią tłumik typu scrambler
  9. Wlasnie rano słuchałem w drodze do biura: Na kanale można też znaleźć sporo akcesoriów. Któryś z tych singli ma chyba hydrauliczne popychacze zaworów.
  10. Cześć, mam wrażenie, że bawisz się trochę w trollowanie chętnych do pomocy ludzi. Materiały o regulacji gaźników są dostępne bezpłatnie w każdym zakątku internetu. Wiedzy do głowy nikt Ci nie wbije, sam musisz się tym zająć. Regulacja gaźnika to nie tylko kręcenie dwoma/trzema śrubkami. Masz jeszcze regulację poziomu paliwa, dobór dysz itd. Jak zalałeś silnik paliwem, wymień olej.
  11. Bez śląsko-dabrowskich animozji byłem tam: https://maps.app.goo.gl/z3DYGaLJfmooGGWu7
  12. Masz dwie śruby regulacji. 1) pierwsza, położona wyżej, zatrzymuje ruch suwaka przepustnicy w dół. Wkręcając tą śrubę podnosisz przepustnicę i podnosisz obroty. Bez innych regulacji zwiększy się również luz na manetce gazu. 2) Druga śruba regulacji (niżej i bliżej filtra powietrza) pozwala na regulację mieszanki przy opuszczonej/minimalnie podniesionej przepustnicy. Ponieważ znajduje się od strony dolotu, jej wkręcenie spowoduje wzbogacenie mieszanki (mniej powietrza), a wykręcenie - zubożenie. Efekt takiej regulacji zobaczysz tylko jeśli przepustnica jest praktycznie zamknięta i kanały i dysze wolnych obrotów są drożne. Twój opis wskazuje, że masz problemy z regulacją mieszanki przy zamkniętej przepustnicy. Przy 2500 obrotach na poniesionej przepustnicy dysza wolnych obrotów praktycznie nie działa. Zmiana pojemności może też wymagać strojenia. Przepływ mieszanki dobrej dla 50ccm nie będzie taki sam jak dla większych pojemności.
  13. Cześć, trochę mało danych. Może się okazać, że regulacja nie będzie działać, bo np dysza/kanał mieszanki na wolnych obrotach są przytkane. Wtedy rozbiórka i czyszczenie. Jeśli silnik reaguje na regulacje, powinno się udać.
  14. Gratulacje, dobre wieści. W kwestii paliwa z etanolem znam trzy szkoły. Pierwsza to wymiana uszczelek gumowych na vitonowe. W starych hondach dwucylindrowych ponoć da się dobrać uszczelki z tego materiału. Druga to stosowanie paliwa bez etanolu do przechowywania. Takie paliwo mają na pewno w UK i leją je w stare samochody i motocykle, które stoją w garażach. Jest też benzyna alkilatowa dostępna w PL. W moim przypadku gumy starego typu benzyna je rozciągała. Zalanie ich wrzątkiem powodowało powrót do oryginalnych wymiarów, przynajmniej uszczelka gaźnika Tecumseh.
  15. Andrzej JK

    Kupię Brevę

    To w Norge i Stelvio z silnikami 1200 8V
  16. ładne to bardzo Janku, ale kółko 450 jurków
  17. Zakręcać kranik !!, zakręcać kranik !! Jak zaworek w gazniku zacznie puszczać będziesz miał paliwo w filtrze powietrza i oleju. Wszystkie Cebule miały ten problem.
  18. 200 km, zimą 🙂. Nierzadko drugi raz na dwóch kółkach
  19. Rowerów dużo przy drogach stoi...
  20. Pavlin z Bułgarii wrócił chyba latem 2023 z wyprawy na Magadan. Zapytaj go, przerabiał temat.
  21. Brawo, szczęka w podłodze, wygląda to bardzo dobrze. Popracowałbym może nieco bardziej nad geometrią wnętrza dolotów. Jestem bardzo ciekawy rezultatów. Jest dość dużo modeli motocykli, które zabił brak dostępu do filtrów powietrza (zwykle integrowanych z dolotami). Do tej pory byłem przekonany, że należy dbać o dolot, a puszkę można dodrukować. Jak widać, nawet problem z dolotem można rozwiązać. Gratuluję
  22. Wydaje mi się, że starsze cegły (nie mam pewności czy K75/100/1100 czy już nowsze 1200) miały problem z plastikowymi szybkozłączkami na przewodach paliwowych. Kruszało to od UV i czasu. Nie wiem, czy w tej też tak bywało.
  23. Nie wiem, czy takie działanie jest możliwe przy dwusprzęgłowej skrzyni. Tam chyba jest tak, że jedno sprzęgło obsługuje odpina biegi parzyste, drugie - nieparzyste. Jeśli kręcisz na dwójce, sprzęgło parzystych jest przekazuje napęd. Odpięte są koła biegów nieparzystych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...