Skocz do zawartości

kto lubi brytyjskie auta?


bartek gawlik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

skoro mamy temat o mercedesach, dlaczego by nie zrobić takiego o brytyjczykach? I nie chodzi mi koniecznie o produkowane obecnie Rovery, a raczej auta które przeszły już do historii, takie jak wszelkiej maści triumphy, mg, austiny, czy jaguary, astony czy rr.

Moim zdaniem to auta bardzo ciekawe, z duszą i niepowtarzalnymi historiami. Nie ważne, że awaryjne i w wiekszości niezbyt praktyczne, ale kogo to obchodzi :icon_twisted: Mają w sobie to coś czego trudno doszukać się w większości produktów z kontynentalnej części europy.

Przy okazji pochwalę się swoim cudeńkiem. Oto ono! Niedawno przeszło całkowity "lifting" nadwozia, teraz czeka je tylko mała modyfikacja felg.

 

A w przyszłości, mam nadzieje niedalekiej, chcę wejść w posiadanie triumpha GT6, czyli czegoś takiego link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo. W koncu porządny temat. Chociaż nie jestem zbytnio za samochodami to jednak brytyjskie marki sa naj naj , zaraz po hamerykanach jak dla mnie.

Siedzę w UK i co dzień widuję setki róznych angoli. Najbardziej wzrusza mnie Aston Martin :)

Wczoraj właśnie podążałem za takowym AM DB9 Vanquish przez miasto i nie moglem się nacieszyć dzwiękiem silnika, starałem się trzymać jaknajbliżej, szczególnie przy ruszaniu spod świateł. :buttrock:

 

Poza tym co dzień widuję kilkanascie "rodzynków" typu RR Phantom (wow, czołg dosłownie). Bentley`e jakoś mi nie podchodzą, nie wyglądają na tak szybkie jak naprawdę są. Dużo straszych Rolls`ów widuję , szczególnie Silver Shadow - piekne sprzęty, stare ale cudowne. No i te rozmiary..... :buttrock:

Swego czasu byłem "na wycieczce" służbowej w siedzibie McLarena pod Londynem która jest zabunkrowana niczym tajna baza wojsk USA.

 

A z innych anogli, takich dla zwykłych smiertelników to sporo jest Mini - osobiście bardoz je lubię, szczególnie modele Cooper S - zap....ją jak pociski. Sąsiad ma Coopera S fajnie zrobionego, rano jak go odpala to aż wstaję z łóżka i patrzę jak odjeżdza. Kilka dni temu widziałem też Mini Cooper S z turbo....wow....tak cisnął że aż nie mogłem się nadziwić. A najtańszy anglik z prestiżem to chyba Jaguar serii XJ/Sovereign starszej generacji z kwadratowymi siwatłami z przodu , a niewiele droższe są te trochę starsze, z podwójnymi okrągłymi światłami - Jaguar/Daimler. No i jeździ pełno XJS/XJR które są bardzo tanie. Szczególnie te V12 mi się widzą :banghead: np. taki:

http://cgi.ebay.co.uk/Jaguar-XJS-V12-5-3-L...1QQcmdZViewItem

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja lubia:)

miałem mini i myslę że za jakiś czas spowrotem sprawię sobie to autko

oczywiście mówię o starym, dobrym mini classic a nie o jakimś tam bmw/mini

zalety:

-ekonomiczny (ok5l/100km)

-sztywny niemal sportowy zawias (prowadzi się jak gokart)

-jak na litrowy piec nieźle się zbierał ale to tez zasługa niskiej masy

-niby mały ale w środku naprawdę sporo miejsca

wady:

-gnije i ciężko temu zapobiec (jak mini jest ładne to znaczy że albo świeżo po remoncie blacharki albo tylko tak z wierzchu wygląda)

-dziwne pionowe ustawienie kolumny kierownica (ale można sie do tego przyzwyczaić)

 

no i nikt obok tego autka na ulicy nie przechodzi obojętnie - każdy na jego widok ma uśmiech na twarzy

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i brytole sa ladne, wygodne, wykonczone z klasa i na wysokim poziomie...ale po doswiadczeniach z Roverem 416 NIGDY wiecej nie chce miec z tymi autami do czynienia! Padalo doslownie wszystko, pomimo tego iz auto bylo w dobrym stanie, bezwypadkowe itd. W ciagu roku assiatance przyjechal chyba ze cztery razy zeby to gowno sciagnac do warsztatu. Ceny czesci wysokie. A do tego palil duzo benzyny. No i bym zapomnial o duzym plusie tego auta-pomimo 10ciu lat w ogole nie rdzewial :flesje: Ceny na rynku wtornym z reguly sa odzwierciedleniem tego co auto soba reprezentuje. Niskie ceny Angoli nie biora sie znikad :D

P.S. W Anglii najtanszymi autami sa Rovery i Fordy, ciekawe czemu :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo widzę że dyskusja powoli ryszyła :biggrin: cieszę się niezmiernie, bo myślałem że na orum mamy tylko fanów mercedesów.

ja lubia:)

miałem mini i myslę że za jakiś czas spowrotem sprawię sobie to autko

 

mini to świetne autko. Brak wad, same plusy. Teraz jeżdżę tym oto:

http://www.bikepics.com/pictures/1309780/

ale w planie jest zamiana na coopera.

pozdroo

 

Ośmieliłbym się powiedzieć, że Jaguar XJS jest najpiękniejszą kupetą jaką widział świat, za ten klimat i wyrazistość, nie ma możliwości pomylenia go z czymkolwiek innym :biggrin: http://www.tscarsandson.co.uk/low_mileage_...for_sale_uk.jpg

z XJS to bardzo dyskusyjna sprawa. Na samym początku powiem że mi się podoa, jednak budzi on bardzo skrajne emocje. Od zachwytu, po obrzydzenie. Z tego co czytałem to zaraz po wejściu do produkcji został chłodno przyjęty, dopiero z upływem lat ludzie się do niego przkonywali. W sumie nie dziwię się, bo Etype, czyli jego poprzednik był dużo suptelniejszy w swojej formie. I to właśnie E-type jest moim zdaniem ideałem brytyjskiego auta. Co z tego że nie hamuje i nie skręca ;) jest po prostu rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośmieliłbym się powiedzieć, że Jaguar XJS jest najpiękniejszą kupetą jaką widział świat, za ten klimat i wyrazistość, nie ma możliwości pomylenia go z czymkolwiek innym :) http://www.tscarsandson.co.uk/low_mileage_...for_sale_uk.jpg

 

Stanowczo protestuję! :)

 

Najpiekniejszym coupe BYŁ Jag E-type, a najpiekniejszym JEST nowy RR Phantom Coupe:

 

http://autokult.pl/2008/02/18/rolls-royce-...phantoma-coupe/

 

Zelig

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo protestuję! :)

 

Najpiekniejszym coupe BYŁ Jag E-type, a najpiekniejszym JEST nowy RR Phantom Coupe:

 

http://autokult.pl/2008/02/18/rolls-royce-...phantoma-coupe/

 

Zelig

nie nie nie! teraz to ja protestuję! E-type był jest i będzie najładniejszym coupe :) ever. RR Phantom Coupe jakoś do mnie nie trafia. Taki niemiecki troche ten samochód się zrobił, a do tego subtelność czołgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny starszych Astonów na angielskim eBay'u nie są wcale aż tak wysokie, a te auta są piękne. Bardzo podoba mi się też Lotus Esprit. Szkoda że, chyba wszystkie mają kierownicę po prawej stronie :-).

 

Co do Lotusów to jak pierwszy raz w Anglii zobaczyłem lotusa elise bordowego cabrio, miłość od pierwszego wrażenia, od razu przelicznik: to tylko 6 miesięcy oszczędzania (pracując coś w stylu przysłowiowego "zmywaka") :)

Ale to temat o anglikach.

Sprawiłem sobie trzy lata temu w Anglii Rovera 414 hatchback , 800 funtów rocznik 96 elektryczne szyby, szyberdachy, poduszki i inne duperele, czyli w Polsce ten sam tylko z kierownicą po normalnej stronie to mnóstwo miesięcy oszczędzania, a tam niecały miesiąc i to nie jakoś szczególnie ostro żywiąc się tylko fasolą w puszkach ale i piwko co łikend się piło. Pod tym względem było super w Anglii.

A samo auto świetne. Silnik 1.4 szesnasto zaworówka, nie pamiętam ile teraz ale ponad 100koni. Czerwone pole na 6750 obr. w połączeniu z komfortowo/lekko twardawym zawieszeniem wprost cudowne na wąskie, kręte trochę nierówne angielskie drogi szczególnie te oznaczone tabliczkami "scenic route". Zrobiłem nim w kilka miesięcy około 7,5 tyś mil, jedyną awarią jaka wystąpiła to wyłamany ząb na wstecznym biegu(a miało być jak na filmach z Jamesem Bondem ;( ) Wymiana skrzyni w Polsce całkowity koszt 800zł, do tego wymiana klocki, oleje, filtry, opony, które w Angli niesamowicie schodziły. Przy okazji okazało się, że ma to auto hamulce z 416 tak więc o wiele lepsze od standardów. Koszt nie był jakiś astronomiczny. Fakt na nowe części w serwisie Rovera ceny jakieś chore ale używek i zamienników w polszy pełno.

Największą wadą tego samochodu to brzydki przód, żeby się podobał trzeba w odpowiednim miejscu stanąć i patrzyć lekko z góry :)

Ale ogólnie niesamowicie przyjemne autko szczególnie do zabawy na wąskich krętych drogach.

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogólnie "sercu memu bliski", więc pociągnę...

 

Czy kochamy maszyny za to że są dobrze zrobione i się nie psują?

 

Gdyby tak było wszyscy kochaliby Toyoty lub Skody. Jakoś nie widzę. Klub symatyków i wyznawców Corolli?? Nie ma czegoś takiego i nie będzie. Istnieje Octavia Club Polska, ale naprawdę nie wiem kogo zrzesza...

 

Z to popatrzcie na takiego Land Rovera. LR się psuje, obowiązkowo cieknie zewsząd, natomiast jakością wykonania w porywach dogania Dacię :eek:

 

I co? Najbardziej zagorzałe grono wyznawców marki (do którego się zresztą zaliczam). Zloty na kilka TYSIĘCY samochodów. Rynek nieoryginalnych części zamiennych tak duży, że swobodnie moznaby od zera skompletować dowolny model LR bez użycia nawet śrubki pochodzącej od oryginalnego producenta.

 

Dziwnym zbiegiem okoliczności podobnym stopniem fantyzmu wielbicieli legitymują się głównie zawodne i źle wykonane marki agnielskie. Nie jesteśmy zbyt racjonalni w swych wyborach... I dobrze.

 

Zelig.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...