Skocz do zawartości

Dostałem mandat na moto


Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie. A jezeli nie wskazesz to mozesz zostac ukarany za utrudnianie. I panietaj ze im szybciej odpiszesz tymlepiej - jest 30 dni na znaleznienie i ukaranie sprawcy - potem sprawa do sadu grodzkiego. Tam mozesz zaocznie sie przyznac i zostac ukarany - ale to zawsze wiecej klopotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok napisze :icon_mrgreen:

płacic musisz tyle że

na kwitku masz trzy propozycje A, B, lub C

 

opcja C =O punktów karnych i mandat, ostatnio było stówę

jadąc motocyklem zawsze opcja C, chociaz ja też ją stosowałem

mając ładne foto w aucie...

 

POZDRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to sie ma do pojazdow jadacych w przeciwnych kierunkach...ale niedawno w jakiejs gazecie policjant byl pytany wlasnie o fotoradary itd.

 

Na pytanie : "kiedy mozemy odmowic przyjecia mandatu?"

Odpowiedz brzmiala: Wtedy kiedy na zdjeciu znajduja sie dwa pojazdy..gdyz wtedy nie mozemy byc pewni co do tego ktorego pojazdu predkosc byla ustalona przez maszyne.

 

Poszukam owego wywiadu bo to bylo w jakims auto moto cos tam :D

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy kiedy na zdjeciu znajduja sie dwa pojazdy..gdyz wtedy nie mozemy byc pewni co do tego ktorego pojazdu predkosc byla ustalona przez maszyne.

 

Szkoda pieniędzy z podatków na drukowanie i wysyłanie takich gówien skoro te niedouczone matoły nie wiedzą że zdjęciem na którym są dwa pojazdy mogą sobie co najwyżej podetrzeć tyłek u siebie na komendzie.

 

A dlaczego nie można wystawiać mandatu na którym są dwa pojazdy to wyjaśniają twoje wątpliwości. A sąd też wg. mnie niewiele zdziała bo jak mogą stwierdzić który przekraczał prędkość? po stosunku powierzchni pojazdu na zdjęciu?

 

Jedyna opcja to jeśli mają udokumentowane że w tym miejscu i w tym dniu został ustawiony fotoradar, który robi zdjęcia od tyłu.Wtedy sprawa może się skomplikować.

 

ps

a tak na marginesie to strasznie działa mi na wyobraźnie ta epidemia fotoradarów, za niedługo okaże się że jeszcze straż pożarna, pogotowie ratunkowe, pogotowie gazowe i MPO będą mogli sobie ustawiać fotoradary, żeby podreperować swój budżet!!

Edytowane przez Rof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, jak są dwa pojazdy na zdjęciu to nie można określić który to przekroczył prędkość, nawet w takim programie kiedyś straż się wypowiadała że zdjęcia z dwoma pojazdami, nieczytelnymi numerami itp trafiają do kosza, ja bym się nie dał, nawet jakby mnie było stać, tak dla zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie proste sprawy.

1. nie pamietasz i nic Ci za to nie moga zrobic. gdzies czytalem artykul na ten temat. Mozesz poprostu nie pamietac i nie jest to utrudnianie sledztwa. Utrudnianiem byloby gdybys wskazywal kogos innego lub klamal. A jak mozna klamac jak sie nie pamieta? :-)

 

2. nawet jak dostaniesz mandat to kto powiedzial ze musisz go zaplacic? ja kiedys dostalem mandacik i przez 3 lata go nie placilem. Nikt sie mnie nie czepial do czasu gdy dostalem zwrot z podatku. zajeli mi czesc pokrywajaca mandat + 5,60 oplat manipulacyjnych (nie sa naliczane odsetki od mandatow)

 

zastanow sie najpierw nad pkt.1 a jak juz wezmiesz mandat to przemysl pkt. 2

 

poza tym te dwa pojazdy to chyba najlepsze wyjscie na nieprzyjecie mandatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda z technicznego punktu widzenia ale namierzanie prędkości może odbywać się odnośnie obiektów oddalających się i zbliżających. Może są urządzenia, w których wybiera się sposób pomiaru? wtedy byłby stosowny dokument, że w dniu tym i tym, na tej i na tej ulicy był dokonywany pomiar prędkości na pojazdy oddalające się.

 

I widzicie, nie jestem sam, który ma omamy jadąc przed ciężarówką 90km/h, a ciężarówka z powodzeniem mnie wyprzedza. Więc wyskok w moją stronę, że nie mam pojęcia jest co najmniej niestosowny i nie na miejscu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja fotka była w środku kadru, więc jest najbardziej prawdopodobne, ze prędkość zmierzyli wlasnie Tobie.

Z drugiej strony - o ile na fotce są 2 pojazdy to nie wiadomo do kogo konkretnie odnosi się pomiar i na 99% jesteś wygrany.

HooLooVoo, albo nie doczytałeś co do Twojego pkt.1 albo nie wiesz co piszesz.

Jesli pojazd byłby zarejestrowany na prywatną osobę, to jest szansa wykręcenia się od mandatu.

W momencie gdy jest 'firmowy', poruszać nim mogą się jedynie (w teorii) pracownicy firmy.

Każdy pojazd firmowy musi mieć prowadzoną ewidencję, więc nie wykrecisz sie lakonicznym "nie wiem kto nim jechał". Za jaja bedzie pociągnięta firma w trybie natychmiastowym.

 

Ciężarówki jeżdżą i 90 i 120 (na tacho jest V do 125 km/h) więc nie ma sie co dziwić.

 

Co do nie zapłaconego mandatu - nie ma żadnych odsetek. Sprawdziłem.

Kasę z mandatu ściągają z najbliższego corocznego rozliczenia z US + kilka złotych jakiejś tam ich opłaty więc luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Z tego co pamiętam to kombinowanie z demencją będzie oznaczać mandat 200 zł za niemożliwość wskazania przez właściciela użytkownika pojazdu podczas feralnej sytuacji. Tyle przynajmniej znajomi dostawali w takich sytuacjach. Nie wiem, czy na to jest taryfikator czy jest to jakoś uznaniowo rozliczane...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie u nas w kraju urzędasów wszechmocnych, za parkingi dostaje sie kwit za wycieraczkę i nikogo nie interesuje, kto, gdzie itp.

 

 

Tu zrobie lekki oftp. W kraju prawa i milosci do blizniego (Szwecja) dostalem mandat za zbyt dlugie >12h stanie na parkingu. Wlepili za wycieraczke i tyle. Na szczescie niewielki, tylko 130 zeta. Ale ze to kraj poszanowania na policji powiedzieli mi bym sie odwolal! (nieskutecznie, ale jednak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie temu lecąc na morze fotoradar zrobił mi fotkę i tutaj zaczynają się moje wątpliwości.

1. Zdjęcie robiła "sraż" miejska i pstrykali jadących w ich kierunku

2. Ja mam fotkę "od tyłu" ale jak widać na zdjęciu jest TIR i sądzę że to jego prędkość.

3. Z tego co wiem praw fizyki nie da się oszukac i radar mierzy prędkośc większego pojazdu.

 

Sprawę skierowałem do DASa i zobaczymy co tam powiedzą.

Acha, moto jest na firmę więc pytanie czy mogę "nie pamiętać" kto akurat z pracowników jechał na moto,

bo mam wskazać kierowcę.

 

Fotka:

http://picasaweb.google.com/Motorownia/Mandat

http://www.tvn24.pl/12690,1551564,0,1,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...