Skocz do zawartości

Dostałem mandat na moto


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem ten przepis juz jest nieaktualny - straz miejska moze robic zdjecia.

 

Dokładnie. Wedle nowelizacji ustawy "Sraż" Miejska może nakładać mandaty zrobione fotoradarem. Sprawa opisana na portalu TVN24 dotyczy kierowców, którzy otrzymali mandat przed nowelizacją ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest gdy fotoradar ustawiony jest przez straż miejską w stronę nadjeżdżających, i motocykl przekroczy prędkość jadąc w kierunku fotoradaru to przecież od tyłu nie zrobi to mu zdjęcia. A jeśli osoba operująca tym oto "wspaniałym" urządzeniem może spisać numery motocykla i dołączyć do tego oto zdjęcia czy niema takiego prawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie rostrzygnie sąd, w 99 % procentach na Twoją niekorzyść.

 

Pamiętaj że u nas byle łajza wsadzi Ci bilecik za wycieraczkę za nieopłacony postój a już skarbówka kładzie łapę na zwrocie podatku. I nawet możesz o tym nie wiedzieć .

A tu konfrontacja funkcjonariusz-motocyklista......

Cienko to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ostatnio bedac u koleszki natknalem sie artykul bodajze w auto swiecie gdzie byla zawarta informacja ze na zdjeciu musi byc jedznoczanie wskazane czyja to predkosc co oznacza ze powinien znajdowac raczej jeden pojazd. na zalaczonej focie nie mozna tego stwierdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś sie wypowie co wie na 100% czy jest taka możliwość że robiąc zdjęcie motoru od przodu czyli rejestracji nie widać, strażnik miejski może spisać numery rejestracyjne i dodać je do zrobionego zdjęcia?? czy jest to w świetle prawa niewiarygodne a zarazem nie może takiego czegoś zrobić, nie jestem pewien czy strażnik spisał numery więc pytam hipotetycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fotoradarow na trasie nad morze : Szczecinek -ustawiaja sie na takiej dlugiej prostej za drugim rondem- ostatnio prowadzone byly tam jakies roboty drogowe, strzelali na nas 'centralnie' wiec nie ma obaw, kolejna niespodzianka na trasie to czynny fotoradar przed Koszalinem, miejscowosci nie pamietam, ale ladnie blyska- umieszczony po prawej stronie jadac na koszalin tuz za torami w owej miejscowosci. W Koszalinie nic z tych stacjonarnych nie mrugalo. To tak na przyszlosc - wiadomo ze sezon wakacyjny przed nami. Trasa nad morze na Polczyn- jeden z fotoradarow tez cyka fotki. Ostatnio ktos w Pile na obwodnicy przydzwonil w fotoradar i go skosil- zastanawialismy sie z kumplami czy nie wziac go na pake do jakiegos busa i rozkrecic na czesci pierwsze- ale tez byl pusty- nie blyskal:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna niespodzianka na trasie to czynny fotoradar przed Koszalinem, miejscowosci nie pamietam, ale ladnie blyska- umieszczony po prawej stronie jadac na koszalin tuz za torami w owej miejscowosci.

 

Wiocha sie nazywa Mannowo. Acha są tam 2 fotoradary pierwszy kremowy drugi szary. Mruga ten 2 - szary.

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez sie pochwale swoja fotka :icon_mrgreen:

 

http://img91.imageshack.us/my.php?image=jamallc4.jpg

 

Pismo przyszloz 2 miechy temu... jakos nie mialem czasu tych 200 zaplacic... zobaczymy co bedzie dalej :crossy:

Truemaker gdzie to było, tak żeby omijać?

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał że pojazd firmowy musi mieć ewidencje - nie prawda nie musi - nie ma na to obowiązku. Najlepiej jest jak fotki przychodzą na pojazdy firmowe i najlepiej jak na nich nie widać twarzy.

 

Na forum 3miejskich motocyklistów też był wątek o foto radarach. Wypowiedział się policjant na temat wszystkich przypadków i najważniejsze z tego to to iż policja ma obowiązek wskazać winnego ( kierującego pojazdem) jeżeli mi nie możemy rozpoznać kierującego ( pojazd firmowy nie widać twarzy) - jest na to odpowiedni artykuł ale mało kto wie o nim. I nie istniej coś takiego jak z obowiązku przyjęcie mandatu prze właściciela pojazdu jak on nie wskazał kierującego lub nie mógł wskazać.

 

Dla chętnych www.moto3miasto.pl - nie ma funkcji szukaj i trzeba niestety się przekopać przez wątki aby to znaleźć - powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wracam do tego tematu bo zaskoczyła mnie Straż Miejska w owym Szczecinku.

Słuchajcie w piątek ok godz. 19!!! dzwoni moja komórka (numer podałem przyznając sie że to

ja jechałem owym moto) i słyszę:

Dzień Dobry tu Straż Miejska w Szczecinku czy ma Pan zamiar zapłacic mandat?

Zwaliło mnie z nóg. (dostałem punkty a mandatu nie zapłaciłem bo zawsze mi Urząd Skarbowy ściąga z konta i tyle)

Mówię że to chyba nie Pana sprawa czy zapłace czy nie?

SM: Pan jest ukarany i ma Pan zapłacić bo jak nie to sąd i w ogóle jakieś tam historie mi opowiada.

Ja pie**ole se myśle normalnie UB-ecja!!! Co to forma kounukacji???!!!

Mówię że to nie Pana interes czy zapłacę czy nie i buch mu słuchawką.

Zaraz potem dzwonię do mojego prawnika i mówie co i jak on na to że jego rozmowę ze mną mogę

mu założyć sprawę z powództwa cywilnego za nękanie i straszenie.

"płacisz czy nie bo jak nie to Cie zajebiemy"

Takich czasów doczekaliśmy moi drodzy...

Ten kraj to Polska właśnie......... :)

 

PS. przypuszczam że gnojkom chodzi o to że jak im bezposrenio nie załpacę to im kasa ucieknie bo ściągnie Urząd Skarbowy na swoje konto a nie ich.

Edytowane przez Maciek PO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...