Skocz do zawartości

Dostałem mandat na moto


Rekomendowane odpowiedzi

3 tygodnie temu lecąc na morze fotoradar zrobił mi fotkę i tutaj zaczynają się moje wątpliwości.

1. Zdjęcie robiła "sraż" miejska i pstrykali jadących w ich kierunku

2. Ja mam fotkę "od tyłu" ale jak widać na zdjęciu jest TIR i sądzę że to jego prędkość.

3. Z tego co wiem praw fizyki nie da się oszukac i radar mierzy prędkośc większego pojazdu.

 

Sprawę skierowałem do DASa i zobaczymy co tam powiedzą.

Acha, moto jest na firmę więc pytanie czy mogę "nie pamiętać" kto akurat z pracowników jechał na moto,

bo mam wskazać kierowcę.

 

Fotka:

http://picasaweb.google.com/Motorownia/Mandat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predkosc poajzdu wynosila 89 km/h. Tiry maja ograniczniki na 90 km/h wiec jest to mozliwe ze to jego predkosc, ale nowoczesne aparaty moga mierzyc predkosc i robic zdjecia od tylu. sam ostatnio dostalem taka fotke jak jechalem samochodem. I widze ze leciales nad morze. Ja odstalem chyba z tego samego miejsca ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy sprzedaje foto- i videoradary policji i straży miejskiej i jak ostatnio trzymałem taki nowi ficzer :icon_eek: to aż się zdziwiłem ileż to ma funkcji i jakie możliwości... nowe modele mają możliwość zmierzenia prędkości każdemu z osobna nawet jeśli jedzie dłuuuga kolumna samochodów.

Co do chwilowej demencji odnośnie kierowcy, to oczywiście też bym się próbował w ten sposób wykręcić :icon_eek:

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAS mi właśnie powiedział, że jak chcę mam się odwołać od tego mandatu. Sprawa trafi do Sądu Grodzkiego, mam wyznaczyć prawnika, który będzie mnie reprezentował albo oni mi dadzą swojego i pokrywają wszytkie koszty sądowe, nawet jeśli przegram sprawę. Niestety musze się liczyć, że grzywna w sądzie może być wyższa. Pytanie czy nie lepiej zapłacic pedałom te 300zyla i miec spokój czy biegać po sądach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"TIR'y" nie mają ograniczników na 90 km/h, albo ktoś nie jeździ po naszych drogach albo jest ślepy, że tak uważa!

 

Jeśli już mają jakieś ograniczenie to raczej w okolicach 120 km/h bo nie raz jechałem za takim pojazdem 110 i ciut więcej, a nie były to auta 20 letnie bo choćby wczoraj 3 nowoczesne ciągniki w ten sposób jechały! i jakim cudem ja jadąc 90 km/h zostałem wyprzedony przez taki pojazd!? i jakim cudem utrzymywałem się za nim, a prędkościomierz przez 10 km wskazywał 110, w terenie zabudowanym nigdy nie zszedł poniżej 80!.

 

Wierutna bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"TIR'y" nie mają ograniczników na 90 km/h, albo ktoś nie jeździ po naszych drogach albo jest ślepy, że tak uważa!

 

Jeśli już mają jakieś ograniczenie to raczej w okolicach 120 km/h bo nie raz jechałem za takim pojazdem 110 i ciut więcej, a nie były to auta 20 letnie bo choćby wczoraj 3 nowoczesne ciągniki w ten sposób jechały! i jakim cudem ja jadąc 90 km/h zostałem wyprzedony przez taki pojazd!? i jakim cudem utrzymywałem się za nim, a prędkościomierz przez 10 km wskazywał 110, w terenie zabudowanym nigdy nie zszedł poniżej 80!.

 

Wierutna bzdura.

 

 

 

Nie wypowiadaj sie jak nie masz pojecia o czym piszesz. Wszystkie auta ciezarowe maja ograniczniki predkosci. Oczywiscie w pewien sposob mozna to obejsc, ale w obecnych czasach lepiej pokombinowac na tarczy niz obchodzic ograniczniki. W przypadku zlapania mozna utracic norme EURO a to dopiero jest klopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...