Skocz do zawartości

kolor świecy - wydaje się zbyt białawy


zazzu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Ze względu że nie mogę znaleźc podobnego tematu, piszę nowy.

 

Mój motocykl:

Honda NSR125 (2T). Rok 1998.

Świeca: IRYDOWA DENSO IW27 (odpowiednik NGK 9...)

Wkręcona 850 km temu i wykręcona teraz dla sprawdzenia,

o to zdjęcia:

http://bikepics.com/pictures/1292481/

http://bikepics.com/pictures/1292486/

http://bikepics.com/pictures/1292487/

 

Widać, ze jest raczej "biała" , nie "kawa z mlekiem / ceglana ".

Na dodatek widać przebarwienia białe , nie równomierne, na tym okrągłym czymś wewnątrz (na czym osadzona cieniutka elektroda)

co mi sugeruje za ubogą mieszankę....

 

Moto jeździ ok. Nie grzeje się. Nie wiem jakie są inne objawy za ubogiej mieszanki,

ale za to na postoju (ciepły silnik), śmierdzi paliwem. Po właczeniu ssania natychmiast gaśnie - więc myslałem że oznacza to za bogatą mieszankę.

 

Świeca niby na elektrodach biaława, ale na gwincie i dookoła - czarna.

 

Jest dobrze, za ubogo czy za bogato :icon_rolleyes: ?

 

Dzieki wszystkim.

Edytowane przez zazzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale chyba po prostu sie nudzisz...jak chodzi, i nie zalewa świecy, to dlaczego szukasz dziury w całym????Pzdr

 

Czy nie powinien być ten temat w dziale ''Mechanika Motocykli 2 T''?

 

A znasz inny sposób na sprawdzenie dokładności wyregulowania gaźnika w 2T ?

 

może i powinien być w 2T ale dotyczy to i 4T

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że pan sie do mnie przyczepi:) Akurat miałem 2 T, i nie raz regulowałem gaźnik, serwisówka polecała aby śróbka od oleju była przekręcona o jeden i trzy czwarte obrotu, to u mnie była na 2, o śrubką obrotów tak kręciłem, az trafiłem na moment kiedy moto ''zbierało''sie bdb...Zawsze mi sie to udawało, a świece wykręcałem tylko raz, jak moto mi sie zagrzało, i nie chciało odpalic...pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiam się , tylko dla początkującego motocyklisty to jest jedyny sposób aby sprawdzić poprawność regulacji silnika aby nie narobić szkód w silniku i nie wydawać za dużo kasy na paliwo.

W silniku świeca Color Tune nie pomoże.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwisówka polecała aby śróbka od oleju była przekręcona o jeden i trzy czwarte obrotu, to u mnie była na 2

Ja niestety nie mam w gaźniku śrubki od oleju.

 

W silniku świeca Color Tune nie pomoże.

Nie rozumiem za bardzo tego sformułowania.... Mógłbym prosić o wyjaśnienie?

 

Umieściłem w mechanice ogólnej a nie 2T, ponieważ to że świeca "POWINNA MIEĆ KOLOR KAWY Z MLEKIEM lub CEGLANY" wyczytałem w tematach związanych z 4suwami, i wydaje mi sie że w 2suwie (Honda NSR125) powinien kolor być podobny.

 

Czy ten kolorek ze zdjęć jest OK, czy właśnie zbyt białawy?

 

Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwisówka polecała aby śróbka od oleju

 

fajny miałes moto też chce śrubke od oleju w gaźniku 2t :) (ciekawe do czego by służyła :D ? ) a ja nie mam iskry w dieslu na świecy czemu :D ??

 

 

Po właczeniu ssania natychmiast gaśnie - więc myslałem że oznacza to za bogatą mieszankę.

 

tak ma być to jest prawidłowo

 

Moto jeździ ok. Nie grzeje się. Nie wiem jakie są inne objawy za ubogiej mieszanki,

 

na moje oko sporo za uboga mieszanka.......... objawy za ubogiej mieszanki to własnie szybkie grzanie sie silnika bardzo gwałtowna reakcja na pociągnięcie gazu... ale skoro twierdzisz że jest ok

 

za uboga mieszanka prowadzi w 2t do skrócenia żywotności silnika (2t=niema paliwa=niema smarowania) w superskrjanym przypadku do zatarcia (nigdy nie słyszałem ale może)

 

na twoim miejscu profilaktycznie zwiększyłbym dawke paliwa...... a pali w normie czy mało/dużo jak na ten model ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny miałes moto też chce śrubke od oleju w gaźniku 2t :biggrin: (ciekawe do czego by służyła :icon_razz: ? ) a ja nie mam iskry w dieslu na świecy czemu :eek: ??

 

 

 

W gaźniku miałem 2 śróbki, jedna z lewej była od wolnych obrotów, a druga była od oleju(do 2t) dostarczanego ze zbiorniczka pod siedzieniem, po przez pompkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazzu w twoim przypadku mozesz byc za bogaty na wolnych obrotach ( regulacja sruba ) - stad zapalanie bez ssania, a za ubogi na srednich ( regulacja iglica ) i wysokich ( za duza dysza glowna.

Sprawdz ustawienia czy sa zgodne z serwisowka, sprawdz rozmiar dzyszy glownej.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...