Skocz do zawartości

Thundercat 600 Brudny Olej


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Motocykl: Yamaha Thundercat 600

Rok: 1997

 

Witam, nie wiem czy to normalne ale po tysiącu km w mojej Yamasze jest już zabrudzony olej. Wymieniałem sprzęgło i miałem możliwość przyjrzeć sie, gęstość i lepkość są jak najbardziej w porzadku ale olej jest wyraźnie ciemny. Myślałem o pierścieniach ale motor nie bierze w ogóle oleju, nawet przy ostrzejszej jeździe. Moc również jest w porządku.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez szuma91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej nawet po jednym kilometrze będzie już ciemny, miesza się po prostu z resztkami tego starego i robi się ciemny. To nie oznacza jednak że traci swoje właściwości i kwalifikuje się do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom. Zeby mieć czysty olej to musiałbym płukać silnik kilka razy a to nie ma sensu. Ja płukałem silnik w Harleyu bo załał mi się kiedyś paliwem przez rozregulowany gaźnik, kosztowna zabawa - zużyłem chyba z 15 litrów oleju do płukania a po tym dopiero wlałem wlasciwy RevTech 10W50.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, moze to zalezy od wysilenia jednostki, albo jakosci oleju ?

 

U mnie w gs-ie nawet po kilku tys. km od wymiany olej dalej jest czerwony i jakos nie chce ciemniec - Castrol 10W-50 syntetyk. Oczywiscie po duzo wiekszym przebiegu robi sie taki bardziej brazowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, moze to zalezy od wysilenia jednostki, albo jakosci oleju ?

 

U mnie w gs-ie nawet po kilku tys. km od wymiany olej dalej jest czerwony i jakos nie chce ciemniec - Castrol 10W-50 syntetyk. Oczywiscie po duzo wiekszym przebiegu robi sie taki bardziej brazowy.

 

Bo castrol to nie jest dobry olej.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym niby wnioskujesz, że nie jest to dobry olej? Ja do każdego swojego sprzęta lałem i leje Castrola Power Racing 10W 50 i jakoś nie narzekam. A to może słyszysz jakieś głosy swoich panewek i pierścieni tłokowych, że bardzo cierpią na Castrolu, a np. na Motulu już nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja we wszytskich sprzętach smigałem na Castrolu GPS 10W/40(półsyntetyk).

W busie też go zalałem... A w tym sezonie przeszedłem na Motula 7100 10W/40(syntetyk). I kurcze nie wiem czy to zasługa przejścia z pół syntetyka na pełen syntetyk czy może zmiana firmy, a może to i to... Ale w silniku znikło wiele niepokojących szmerów i odgłosów po przejechaniu około 500km. Sprzegło tez lepiej pracuje. Jestem cholernie zadowolony z tego oleju :icon_biggrin:

 

Ps. Jak miałem Castrola to faktycznie długo był czerwony i cieżko sie brudził :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemność oleju to wszelakie niepożądane śemici, sadza, i inne drobne pyłki, które olej ma w sobie magazynować az się go wyleje. Wolałbys zeby te sadze osadzały ci się np. na tłoku?

 

Olej tak ma robic - do tego został zaprojektowany i to jest jedną z jego funkcji....

 

Wiesz, to tak jakby ktos mówił, że "jakiś dym mi z rury wydechowej leci - czy to jest OK?"

 

Spoko, wszystko jest dobrze

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa jasne Castrol jest zły:)

moj jutro dostanie nowy olej i jak zwykle bedzie to castrol GPS!

a kolorem sie nie przejmuj-to normalne!

 

 

Nom. Ja w swojej GS500 na kurierce załałem GPS i smigałem na nim jakieś 60 tys km bo nie chciało mi sie brandzlować z wymianą i było OK. Nie bardzo miałem co robić ze starym oleje w domu wiec nie było sensu zmieniać.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje tego Castrola bo wczesniej poprzednik Udo tez taki lal i wolalem nie cudowac. Co do czystosci silnika to bylem mocno zaskoczony przy regulacji zaworow, ze pomimo sporego przebiegu powierzchnia glowic, klawiatura itd wygladala jak by niedawno zeszla z tasmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym niby wnioskujesz, że nie jest to dobry olej? Ja do każdego swojego sprzęta lałem i leje Castrola Power Racing 10W 50 i jakoś nie narzekam. A to może słyszysz jakieś głosy swoich panewek i pierścieni tłokowych, że bardzo cierpią na Castrolu, a np. na Motulu już nie?

 

 

Fenks God nie mam panewek :banghead:

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenks God nie mam panewek :D

 

 

Jak nie lejesz Castrol GPS to nie będziesz miał panewek... :biggrin: :buttrock:

 

Tak wyglada wał i panewki z mojej GS po dlugim zywocie na kurierce. To jest moto ktorym własnie jeździłem tak długo na tym samym oleju, ok.60kkm bez zmiany, przebieg całkowity moto ok.140kkm z tego 100kkm w ciągu roku ciężkiej jazdy na kurierce.

http://wbv.pl/gallery.php?entry=images/dou...yognhtnazmj.jpg

 

http://wbv.pl/gallery.php?entry=images/mtj...ddiymjzzyhk.jpg

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...