Skocz do zawartości

Wypadek w łódzkiem...


Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem na pasku w TVNie napis "Motocykl zabił 7-latkę". Z początku myślałem, że to ciepły temat typu "Motocyklista rozjechał rowerzystę" (vide SGGW i rowerzysta na przejściu na czerwonym), ale widzę, że jednak tu mieli rację. Straszna tragedia spowodowana przez jednego z nas :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lefthandy

Kurczę, ile procentowo jest w ciągu roku wypadków z udziałem motocykli w stosunku do całkowitej ich liczby? Jaki procent z tego procenta to wypadki gdzie motocyklista jest ewidentnym sprawcą?

Jaki procent z procenta tego procenta (wraz z tzw. stłuczkami) to wypadki, z których motocyklista wychodzi w miarę cało?

 

Właśnie co dopiero Polska żyła strasznym wypadkiem bo samochód zabił kobietę w ciąży.

Moją prababcię też zabił motocyklista jeszcze w latach 70-tych.

Nie dajmy się zwariować. To nie jest ostatni wypadek. Prasa i media tworzą klimacik żeby PO przeforsowało zaostrzenie kryteriów ubiegania się Prawko: że A ma być od 24 roku życia, że na skuter 50cc też będzie wymagane chyba A1. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,5209265.html

 

Dwie siostry (7- i 11-letnia) zginęły w wyniku potrącenia przez pędzący motocykl.

Do wypadku doszło na drodze nr 45 w miejscowości Czarnożyły (Łódzkie). Z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn 22-letni mężczyzna jadący motocyklem potrącił idące poboczem dwie siostry. Jedna z nich, 11-letnia, mimo reanimacji zmarła na miejscu. Drugą w stanie ciężkim przewieziono do szpitala, ale lekarzom nie udało się jej uratować.

 

Do szpitala z obrażeniami przewieziony został również sprawca wypadku. Jak wynika z ustaleń był trzeźwy. Policja bada okoliczności zdarzenia.

 

 

Ktoś wie coś więcej na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia okropna :buttrock: Tragedia za tragedią ;) Może przepałował i trafił w te dzieciaki... :) Mam kolegę, któremu do dzisiaj zrasta się noga bo przesadził na winklu, nie wydało... Żeby nie trafić w dzieciaki idące poboczem, trafił w barierki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prasa i media tworzą klimacik żeby PO przeforsowało zaostrzenie kryteriów ubiegania się Prawko: że A ma być od 24 roku życia, że na skuter 50cc też będzie wymagane chyba A1. itp.

 

OFF TOP:

Tylko nie zajdź za daleko ze swoją teorią i nie wymyśl że to układ spowodował ten wypadek żeby można zaostrzyć przepisy.

 

Co do samego wypadku tragedia.... i w sumie nieważne kto zawinił - czy dzieciaki czy motocyklista - stała się rzecz straszna... Oczywiście - ludzie giną w wypadkach cały czas, ale nie zmienia to faktu że zawsze jest to dramat.

 

Odechciało mi się troche jeździć i nawet dzisiaj w korkach nie chcialem się przeciskać tylko grzecznie stałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na pasku w TVNie napis "Motocykl zabił 7-latkę". Z początku myślałem, że to ciepły temat typu "Motocyklista rozjechał rowerzystę" (vide SGGW i rowerzysta na przejściu na czerwonym), ale widzę, że jednak tu mieli rację. Straszna tragedia spowodowana przez jednego z nas :icon_exclaim:

 

jest jakis filmik z monitoringu z tego wpadku jak macie to dajcie linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prasa i media tworzą klimacik żeby PO przeforsowało zaostrzenie kryteriów ubiegania się Prawko: że A ma być od 24 roku życia, że na skuter 50cc też będzie wymagane chyba A1. itp.

jaki klimacik? O tym wypadku na razie są tylko suche informacje bez "oczerniania" motocyklistów. Podaj linka gdzie jest o "samobójcach-zabójcach". No już nie przesadzajmy....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to dopiero początek sezonu a już ile wypadków kurcze jak czytam o wypadkach to az mi sie nie chce latac na moto.ja ost. nurkowałem w polu bo sie na zakręcie nie wyrobiłem ale nic sie nie stało cale szczęście ze nikt nie jechał;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki klimacik? O tym wypadku na razie są tylko suche informacje bez "oczerniania" motocyklistów. Podaj linka gdzie jest o "samobójcach-zabójcach". No już nie przesadzajmy....

 

Chodzi o to ile masz wypadków (gdzieś tam powyżej w wątku masz liczby...) ogólnie a ile z nich jest z udziałem moto... W sumie codziennie masz masę wypadków (łącznie ze śmiertelnymi) z udziałem puszek, i o nich się nie pisze... A jak już moto się trafi jeden to się sprawę rozdmuchuję...

 

Nie zmienia to oczywiście faktu że stała się tragedia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...