Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Luupus:

Pompa paliwa znajduje się w dolnej części ramy która jest zbiornikiem - przy stoppie paliwko przemieszcza się w górną/przednią część ramy tak więc pompa czasem nie ma co podawać do silnika. Zdarza się tak zwłaszcza wtedy gdy paliwa jest niewiele. Zakładam że masz Bułę z lat 2002 - 2005 (ciut inna konstrukcja pompy - choć i to nie wiele zmienia).

Zacisk tylny to popularna japońska robota więc nie jest jakimś cudem techniki i ewenementem. Myć może stał u poprzedniego właściciela w złych warunkach i tłoczki nieco zaśniedziały/zaszły brudem.

Silnik HD / Buell lubi lekko się nagrzać przed konkretną jazdą.

 

Przemek96:

Z nowych to możesz jedynie zakupić EBR:

http://www.erikbuellracing.com/motorcycles/

Edytowane przez maarp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maarp dzięki za info...

 

zaleję do pełna i znowu podniosę mu dupsko zobaczymy co on na to ;) a tak swoją drogą ciekawe jak to rozwiązał Craig Jones... wszak kawałek śmignął na przednim kółku

 

czyli pompce hamulcowej dać spokój a po molestować sam zacisk...

 

poprzedni właściciel trzymał sprzęta w garażu, niestety u mnie stoi pod blokiem :(

 

podniosę też temat spotkania posiadaczy buelli proponuję na torze... w środowisku naturalnym ;)

 

15 maja sprawdzę co dzieje się na torze w Radomiu... i zdam relację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luupus jeżeli chodzi o tylni hamulec to buell poprostu go niema :icon_rolleyes: jest fabrycznie baardzo słaby i cięzko zblokowac tyne koło pomaga wymiana zacisku na dwó tłoczkowy brembo i zmiana pomy pod nowy zacisk. Ale trzeba dorobic sobie mocowanie pod zacisk i wtdey w ogóle go nie widac jest schowany jakby w wachaczu.

jeśli chodzi o gaśnięci przy stopalu ja robie stopki i nie zgasł mi nigdy tylko że moje to takie raczej przy stawaniu bez dojazdu ale craig jones robił dłuuugi stopki i jaośnie gasło mu moto.

Obstawiał bym na (bang angle sensor) taki czujnik który wyłącza moto przy wypadku może on szwankuje i ci odcina zapłon.

Środowisko naturalne dla buły to miasto i ciasne górskie winkle a nie tor :wink:

ONLY THE BRAVE CONTROLS A BANDIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek - a powiem Ci że nie głupia myśl z tym Bank Angle. To jest możliwe że nie działa poprawnie. Ale z tym paliwem też obstawiam... Już nie raz słyszałem o uciekającym paliwie przy stoppie i hamowaniu.

Szczerze wątpię aby dało się robić dłuuuugie stoppie bez przeróbek.

A z tym zaciskiem - to Luupus napisał że mu się blokuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maszyna zalana pod korek a i tak czasem przygaśnie....

 

kiedy doprowadzę moją bułeczkę do 100% sprawności... jest to w ogóle możliwe ;) ??

 

Dziadek co do toru to nie myślałem o Poznaniu... a o czymś kartingowym http://www.tor.radom.pl/pliki/tor_radom_duzy.jpg najdłuższa prosta ma 100 metrów :D

 

jakie macie ustawione wolne obroty, mój trzyma nieco poniżej 1000 może to przez to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy macie może do polecenia mapy zapłonu??dziś miałem okazje zhamować moją bułkę.......okazał się to wielką porażką wynik to 67 kucy;D

(ściągałem kiedyś jakieś mapy z netu i na jednej w ogóle nie chodzi a to wynik drugiej ...) dodam to że mam sportowy tłumik sebring oraz zrobiony airbox mode ,pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

zapraszam serwis motocyklowy www.motor-garage.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również poszukuję takiego pasa do X1, mój się nie urwał ale jest popękany.

W serwisie około 900 zł, w Stanach 195$, tylko jak kupić

Polecam Ci http://www.malyhd.com/ (nick z alegro malyhd). Sprowadza graty ze stanów do HD, ale do bułek też nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mazury witaja!

Od niespełna miesiąca jestem posiadaczem XB9SX z 2005 roku. Motocykl udało się kupić za rozsądne pieniądze i jak na razie jestem ciągle pod wrażeniem tego cacka:D Wcześniej latałem turystykami, Xj-tami, długo długo włóczyłem się TDM-ą do której miałem największy sentyment. Ostatni motocykl jaki dosłownie prześlizgnął się przez moje ręce to BT1100 Bulldog. Do dziś nie wiem czemu w ciągu jednego dnia opierdzieliłem bulldoga i pojechałem po buella heheheh

Ale do rzeczy, wrażenia z pierwszych przebytych kilometrów, nieziemskie, nauka jazdy od początku, idealny wariat do miasta i na niedalekie wypady:)

Ale jak w życiu bywa, nie ma róży bez kolców... na dzień dobry wymiana uszczelniaczy w lagach, pyłochwyty również. 200zł na dzień dobry poszło psu w dupę. Zakupione w katalogu larsona. Oliwę zalałem Motula 10W. Jest trochę łagodniejszy na dziurach.

No i teraz mam pytanie do Was:

1)Może za dużo wnikam, ale się zastanawiam czy nie mam zrypanej pompy oleju? Słoneczny dzień ok 20st za oknem, jakieś 30 minut kręcenia się z punktu do punktu po mieście, silnik zieje ogniem, prawa noga upocona od rur wydechowych, na jajcach szum od wentylatora pod dupą, a chłodnica oleju ma niespełna 40stopni??? Wahacz trochę cieplejszy? Jest to normalne? Chlodnica oleju jest w szerego zamontowana czy jako boczne obejście?

2) Mam zainstalowany K&N, otwarty wydech Sebringa, pod siedzeniem ustrojstwo Bobeck Performance TFI i się zastanawiam czy ktoś nie spieprzył roboty bo obroty na luzie nie są stabilne i kołyszą się od ok 800 do 1200rpm. Do tego przy nagłym odkręceniu jest lekka czkawka potem już normalnie. Przy odjęciu gazu wali w rury że malo łba nie rozerwie. Może dla jakiś małolatów to i fajne ale wiem że chyba coś jest nie halo z mieszanką i raczej nie dopala wszystkiego.

Zastanawiam się nad wyrzuceniem tego ustrojstwa.

 

Zamierzam kupić przewód diagnostyczny. Pokusi się ktoś o pomoc telefoniczną bądz mailową?

 

Pozdrawiam Kris

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...