Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ma się rozumieć że 135 :icon_mrgreen: długość, szerokość i podziałka zęba taka sama jak w oryginale. Jedynie co do przebiegów nie sprawdzony. Resztę możemy omówić na privie albo poprzez maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:) Już jestem posiadaczem xb9s.( tej z Lucerny) Jednak 9 a nie 12, ale już jestem zauroczony jazdą. Kupiłem Mariuszu za proponowane przez Ciebie pieniądze :)

Właśnie jestem w trakcie rejestracji. Jak tylko sie z tym uporam to zaczniemy coś działać, ale już mam pytania..heheh.

Czy macie jakieś inne żródła kupna oleju niż H-D service. Ile tego sie leje i gdzie do skrzyni :icon_razz: ?

Troszke mi sie poci przy czujniku oleju.(z przodu nad kolektorem. Czasem kapnie na niego) Czy wymienić czujnik czy wystarczy jakaś uszczelka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to GRATULACJE! :biggrin:

Teraz tylko filterek KN, wybebeszyć lekko wydeszek i RACE mapka i "motór" będzie śmigał jak ta lala!

Co do oleju to nie zwracaj uwagi na akronim HD. Używałem RevTecha z napisem "for Harley Davidson" ale olej musi być ogólnie dostępny więc teraz kupuję ogólnopopularne oleje w sklepach typu Intercars. Od ręki, niedrogo i bez problemów. Polecam Motul 7100 20W50 (syntetyk) choć również używam półsyntetyków innych firm. Wychodzę z założenia że olej musi być i lepiej wymienić go częściej ale taniej...

Silnikowy - do wahacza 2,4 litra.

Sprzęgłowy - do wizjera w kapie sprzęgłowej (ten z 3 śrubami) 1 kwarta czyli prawie litr 0,946 litra.

Jeśli chodzi o czujnik ciśnienia to zależy gdzie się poci. Czy idzie gwintem - choć wątpię, czy na "zaklepce" - co częstsze. Jeśli gwintem dokręć lub odkręć i użyj jakiegoś środka do uszczelniania gwintów i wtedy dokręć. Jeśli zaklepką możesz spróbować ją ścisnąć równomiernie po obwodzie.

Albo wymień i po kłopocie...

POWODZENIA :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Jeśli dobrze widze znam motocykl i nawet rozmawiałem z właścicielem na zlocie hd w Karpaczu

Bułka po dzwonku ale naprawiona na nowych częściach i w serwisie we wrocku tłumik gość sam dorobił.

ONLY THE BRAVE CONTROLS A BANDIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wstępie WITAM szczęśliwych posiadaczy Buell-i ;)

 

w sobotę nabyłem xb12r i jestem w nim szczerze zakochany bombowa maszyna. Niestety ma dwa dość mocno irytujące mnie mankamenty... jednym jest wygięte to coś co w stopce łączy sprężynę z korpusem tejże stopki... jest to jakoś nieanatomicznie wygięte i stopka sama z siebie nie otwiera się do końca tylko blokuje w połowie otwarcia, boję się że za którymś razem się zapomnę i maszyna mi glebnie na parkingu... ma ktoś jakiś magiczny wzór wyznaczający krzywizny jakie to coś powinno mieć alby dobrze działało?

 

drugi chyba nieco poważniejszy temat to, to że na zimnym silniku coś nieładnie brzęczy... brzmi to jak zacierający się wentylator, tylko dlaczego on się włącza na zimnym silniku ?? maił ktoś taką przygodę ?

 

z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wstępie WITAM szczęśliwych posiadaczy Buell-i ;)

 

w sobotę nabyłem xb12r i jestem w nim szczerze zakochany bombowa maszyna. Niestety ma dwa dość mocno irytujące mnie mankamenty... jednym jest wygięte to coś co w stopce łączy sprężynę z korpusem tejże stopki... jest to jakoś nieanatomicznie wygięte i stopka sama z siebie nie otwiera się do końca tylko blokuje w połowie otwarcia, boję się że za którymś razem się zapomnę i maszyna mi glebnie na parkingu... ma ktoś jakiś magiczny wzór wyznaczający krzywizny jakie to coś powinno mieć alby dobrze działało?

 

drugi chyba nieco poważniejszy temat to, to że na zimnym silniku coś nieładnie brzęczy... brzmi to jak zacierający się wentylator, tylko dlaczego on się włącza na zimnym silniku ?? maił ktoś taką przygodę ?

 

z góry dzięki za odpowiedzi

 

Zaglądnij pod siedzenie jak odpalisz moto to zobaczysz czy wentylator się włączył czy nie.

Ale ja obstawiam że słyszysz poprostu pompę paliwa ,bez stresu słychac ją szczególnie jak się ma cichy tłumik.

ONLY THE BRAVE CONTROLS A BANDIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Czy ktoś jeżdził już na takowym oleju?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1014807168

No i oczywiście można go wlać również do sprzęgła?

Nie wiem co lepsze MOTUL czy REVTECH.Doradzcie... :biggrin:

Chciałem kupić royal purple ale na allegro nie maja MAX CYCLE. tylko to ,a ponoć sie nie nadaje do moto

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=997913948

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe widzę że jak każdy nowy użytkownik wyczekanego moto przywiązujesz zbyt dużą wagę do oleju :-)

Olej w silniku być musi i najlepiej świeży. Ja już się nie zrzynam tak nad olejem. Ważne żeby był świeży, o odpowiednich parametrach i szeroko DOSTĘPNY.

Tak więc oleje kupuję w sieciowych sklepach motoryzacyjnych typu Intercars itp

A ten RevTech na pewno będzie odpowiedni - jeśli chcesz kup 4 literki - i silnik i sprzęgło tym zalejesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyć można. Chyba nawet kiedyś użyłem do którejś Buły (ale na pewno użyłem go w Sporcie) przecie producent w serwisówce nie pisze czy ma być syntetyczny, półsyntetyczny czy mineralny tylko że ma być silnikowy i o parametrach np 20w50. Jedynym aspektem rozważań może być charakter każdego z rodzajów (mineral, syntetyk etc.)...

Uważam że lepiej użyć bardziej dostępnego oleju (Motul, Mobil, Valvoline) dostępnego w przeciętnym sklepie motoryzacyjnym.

A do sprzęgła używam:

http://moto.allegro.pl/item979439491_olej_..._sportster.html

Choć i od tego powoli odchodzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam BelRay Twin polsyntetyk(20w50) do silnika i Transmission Twin tegoz samego producenta do skrzyni biegow...i jestem jak narazie zadowolony,choc jak napisal kolega wczesniej ,najwazniejszy jest w miare swiezy nie przepalony ani nie zuzyty olej...i powinno byc git..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was fanów tej zacnej marki pytanie - jak to jest, przeglądam dzisiaj ebay , później szukam części oryginalnych do bułki i znalazłem tę stronę http://www.buell.com/en_us/ czyżby oznaczało to że Buell dalej produkuje wszystkie motocykle ? Bo to że te 1125 to wiem że produkuje, ale np. Firebolt ? Zakochałem się w tej marce, wiem że kiedyś kupię i cieszę się że mógłbym kupić np nowego Firebolta (najbardziej mi się podoba :bigrazz: ) Ma Ktoś może dokładne info na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przygód z nowym nabytkiem ciąg dalszy...

 

nauczyłem się już że moja bułeczka nie lubi na zimno... wiec sumienni ją nagrzewam bez obciążeń.

 

teraz skubany jeden gaśnie mi jak robię stoppie, a nawet potrafi zgasnąć po ostrym hamowaniu na dwóch kołach... maił ktoś taki przypadek ? gaśnie tak na miękko bez szarpnięć czy innych takich

 

dodatkowo tak z innej beczki blokuje sie tylni zacisk... nie wiem czy to wina pompy czy samego zacisku... Buelle tak mają czy mój jest jakiś specyficzny ?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...