Skocz do zawartości

Buty na cruisera/choppera


Rekomendowane odpowiedzi

Ja 2 sezony smigałem w kawaleryjkach (na bazarach sprzedaje je taki koleś z długimi włosami i on je chyba tez robi) były niezłe. Potem kupiłem kowbojki jakieś markowe (ale zrobione z cienkiej skóry - takich nie kupuj!), niestety przemiękały niemalże od razu. Teraz kupiłem buty motocyklowe "turystyczne" - rewelacja - nie przemiękają, są wygodne,łatwo je założyć (spróbuj zdjąć kowbojki w 30 stopniowym upale po 6 godzinach jazdy :icon_razz: ) i założyć. Ale w kowbojkach od czsu do czasu sobie śmigam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... 3 rozwiązania:

- wysokie kowbojki z czubem

- glanowate martensy

- i buty wojsk niemieckich

Możesz ew. dołożyć:

- buty wojskowe prod. polskiej :notworthy:

 

używam starej wersji, tej z opinaczami i jestem bardzo zadowolony - stara niezawodna produkcja...

O wyższości tego rozwiązania utwierdziłem się przycierając nim asfalt w Kletnie :icon_biggrin: But wyglądał tragicznie - obtarta skóra, oderwana podeszwa... Szewc wziął 30 zł za naprawę i prawie nic nie widać. :notworthy:

Kowbojki bym musiał wyrzucić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie trzeci rok i jestem z nich bardzo zadowolony:

http://cgi.ebay.de/Original-Bundeswehr-Kam...1QQcmdZViewItem

W środku wyłożone są dodatkowo jasną skórą, nie przemakają nawet w wielkim deszczu, wygodne podczas jazdy i podczas chodzenia. Polecam to rozwiązanie zdecydowanie...

Z tym, że Ciebie chyba inny styl interesuje :icon_biggrin: ?

 

Ja używam tych butów przy wyjazdach z MGH, a chłopaki wymyślają takie wyjazdy że i chodzić trzeba po różnych dziwnych miejscach. Niezłe do jazdy, bardzo dobre do chodzenia i najważniejsze że nawet po całym dniu tupania nic nie uwiera i nie obciera.

Kupiłem je głównie z myślą o jeździe ruskim parchem a okazały się uniwersalnym obuwiem motocyklowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dokleję się do tematu, co sądzicie o takich butach?

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....products_id=337

Wyglądają nieźle i cena też jest ok. Chętnie poznałbym opinie użytkowników.

pozd

Parę postów wcześniej.

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jeżdże w Martensach. Pop pierwsze dlatego , że sa sznurowane (o tym potem), po drugie jak się ułożą to można w nich spokojnie chodzić, po trzecie trwałe (1 para 4 lata, pamiętny model Highlander,obecne już 3 sezon), a po czwarte (wyszło w praniu) ich kauczukowa podeszwa z jednej strony fajnie izoluje od wibracji i jakichś uderzeń a z drugiej trudno się na niej pośliznąć.

Trzeba się natomiast przywyczaić do blachy bo nie czuje się dobrze wajchy od biegów, ale u mnie to była kwestia paru dni. Porzadna skarpeta zapewnia ciepło nawet jak blacha się wychłodzi a konserwowane tradycyjnym szuwaksem a nie jakims kiwi z gąbeczką, zapewnią margines bezpieczeństwa wobec przemakania. W zasadzie poza gumą nie ma nieprzemakalnych butów więc...

Sznurowane a zatem pod spodnie mieszcza się bez problemów i fajnie też wyglądają jak się noge wyciagnie.

Mają swoją cenę ale wedlug mnie warto.

Poza tym podobaja mi się buty w takim stylu:

 

http://www.motoportpoland.pl/index.php?pag...uemart&Itemid=1

 

Niestety mam coś z prawą stopą i nie każdy but moge naciągnąć, w miejscu gdzie jestk ostka kończy się zabawa. Ten model akurat pasuje. Ale jak już się je zaloży to cholewka nie przylega do łydki i czuję się jak w gumowcach.

 

Z butów bardzie turystycznych podobają mi się buty Diadory, głownie ze względu na wygląd. moja zona ma takie, sa super według mnie. Ale nie bardzow klimacie.

 

Ja mam proste spodnie bez sznurowania i spokojnie mieszczą się w nich buty. Przecież te buty są sznurowane i na pewno bardziej przylegają do nogi niż kowbojki. W swoich mam jeszcze wkładkę z takiej plastikowej siatki, więc noga jest jakby w powietrzu cały czas przez co się mniej poci. Wkładka była oryginalnie, razem z butami w komplecie.

 

Taka wkładka jak się dłużej pochodzi albo postoi mnie osobiście przyprawia o ból stóp. Wolę talk i sportowe skarpety.

 

Możesz ew. dołożyć:

- buty wojskowe prod. polskiej :P

 

używam starej wersji, tej z opinaczami i jestem bardzo zadowolony - stara niezawodna produkcja...

O wyższości tego rozwiązania utwierdziłem się przycierając nim asfalt w Kletnie :wink: But wyglądał tragicznie - obtarta skóra, oderwana podeszwa... Szewc wziął 30 zł za naprawę i prawie nic nie widać. :lalag:

Kowbojki bym musiał wyrzucić...

 

Opinacze sam miód. Nie mogłem ich zakatować, a nawet gdyby to pewnie szewc by je naprawił.

To se ne vrati.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja jeżdże w Martensach.

 

Ja też dopiero co kupiłem Martensy, dokładnie ten model: http://www.allegro.pl/item161999777_glany_...lack_8_42_.html

Jestem teraz na etapie rozchodzenia, trochę na początku nie wygodnie, ale słyszałem wiele pochlebnych opinii na temat tych butków. No i fajnie wyglądają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpradzie chopperem nie jeżdże ale:

-mam krókie kowbojki (meksykańskie) ale używam ich tylko po cywilu (wg mnie kwbojki na motocykl sie nie nadają)

-na motocyklu przez ostanie kilka lat jeżdżę w polskich butach wojskowych (najpierw opinacze, ostatnio desanty), są to buty nie do zajebania ale mają też swoje wady (nowe trzeba najpierw dobrze rozchodzić a super wygodne nie będą nigdy -więcej niż 12h to w nich udręka)

-ostatnio kupiłem na motocykl papcie enduro ale jestem pełny obaw co do używania ich latem

-teraz szukam zapodanych wyżej butów bundeswehry (na allegro są tylko używane) i myślę że to jest jeden z lepszych wyborów w kategorii cena/jakość, poza tym pasują praktycznie na każdy motocykl

 

 

a jednak są też i nówki

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też choppem nei śmigam ale moge powiedzieć ze pospolite glany sa dla mnie najlepsze. 2 lata temu nabyłem z polskiej firmy JASTRZĘBSKI. Sa super wygodne, mocne, nieprzemiękaja. Jedyną ich wada jest stalowe obicie czuba, których gdy namarznie strasznie chłodzi palce, ale i na to znalazłem metode - wojskowe skarpety i nie ma bata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...