Skocz do zawartości

Światło stopu w kufrze centralnym...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

szukałem w wyszukiwarce ale nic w temacie nie było.

 

Zamontowałem kuferek kóry ma wszystko przystosowane do montazu siwatła STOPu diodowego.

Dzisiaj też usłyszałem ze jest to niezgodne z kodeksem od "niby znawcy"

Może ktos oblatany w temacie mi napisze czy mam to konczyc i robic elektryke w motocyklu pod dodatkowy stop czy nie ma sensu bo i tak nie wolno używać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie rozumiem. mowa jest jedynie w przepisach, że światło w jednośladzie ma być symetryczne, albo na środku, ew. odsunięte w lewo jeśli konstrukcja uniemożliwia montaż centralny. i chyba tyle - AFAIR nie ma nic o tym, że nie może być dodatkowego

sam kombinuję, żeby ktoś mi zrobił takie pulsujące... ale to na pewno legalne nie będzie (za to z pewnością poprawi bezpieczeństwo) :)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu swiatlo ktore montujesz ( czerwony plastik ) musi miec homologacje / certyfikat dopuszczenia do ruchu EU. Nie ma homologacji nie jest legalne.

 

:icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu swiatlo ktore montujesz ( czerwony plastik ) musi miec homologacje / certyfikat dopuszczenia do ruchu EU. Nie ma homologacji nie jest legalne.

 

:D

Myślę, że dokładnie o to chodzi. Każde światło zewnętrzne pojazdu musi mieć homologację. Jeżeli kufer pochodzi od renomowanego wytwórcy to moim zdaniem światło jest homologowane. Powinno być coś o tym w instruckji a na szkiełku powinno byc "E cośtam" - tak jak na lampach na moto.

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubiegły sezon przejeździłem z kufrem z zabudowanym 2 STOPEM. Mimo kilku policyjnych kontroli motocykla i jazdy za/przed/wyprzedzania radiowozu nikt nigdy się do tego dodatkowego światła nie przyczepił.

Na samej lampie, przynajmniej u mnie nie ma żadnych oznaczeń homologacyjnych (tak kufer jak i dedykowany stop to Givi).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że taki STOP Givi jest tak zrobiony, że jest legalny. Gdzieś to powinno być, może na papierach od niego.

 

Jak zrobisz coś co będzie działać jak światło stop nie powinno być żadnego problemu. W końcu to dla bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkiełku powinno byc "E cośtam" - tak jak na lampach na moto.

 

"Szlaczek" wystarczy

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz swiatelko mam wmontowane w kufer, wszystko dziala bez zarzutow

moze ktos mi teraz podpowie jak zrobic polaczenie kufer-plyta, bo chce zrobic cos w stylu poalczenia w czajniku bezprzewodowym, zeby zadnych kabli nie tzreba bylo rozłączać przy zdejmowaniu :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam

 

odkopię troszke temacik z pytaniem jak ci sie udało rozwiązac to połaczenia światła z płyta i kufrem ?? jak to dokładnie rozwiązałes bo własnie chce to zrobić u siebie i zeby uniknąc zbytnio duzo roboty chciałbym zobaczyc jak to inni robili !!!

bede wdzieczny za wszelkie instrukcje wskazówki

 

pozdrawiam

Ruleś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...