Skocz do zawartości

Światło stopu w kufrze centralnym...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z punktu widzenia Dziennika Ustaw....... w motocyklu można umieszczać 1 lub 2 światła hamowania STOP kategorii S1 lub S2, nie przewiduje się montażu światła hamowania kategorii S3(środkowe zgodnie z oznaczeniem homologacyjnym) jako obowiązkowego ani jako dodatkowego.

:icon_twisted: A o co chodzi...??? :biggrin:

Mógłby ktoś to przetłumaczyć na polski... bo raczej nie kumam :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemówiąc o goldwingu który ma ich 4

żeby tylko :notworthy:

ja chce sobie wstawic dodatkowe pozycyjne w postaci listewek diodowych pod kuferkami :notworthy:

a z przodu pod gmolami dam halogeny, w koncu buractwo jadace z naprzeciwka na dlugich dostnie po slipiach to nauczy sie jezdzic na mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:notworthy: A o co chodzi...??? :notworthy:

Mógłby ktoś to przetłumaczyć na polski... bo raczej nie kumam :cool:

Dziennik Ustaw nr 32 to można powiedzieć katechizm dla diagnostów, rzeczoznawców, osób zajmujących się walidacją homologacji na pojazdy, producentów i projektantów. Są tam wszystkie wytyczne dotyczące nie tylko umieszczenia świateł, ale i hamulców, sił hamowania, nacisków, głośności, wyposażenia np. pojazdów uprzywilejowanych, nauki jazdy itd. Na podstawie tej ustawy diagnosta może odrzucić pojazd nie spełniajacy norm podanych w tych wytycznych, ewentualnie to albo tamto każe dostosować do norm podanych w tym dzienniku, w pojeździe sprowadzonym np. z UK. Skuter może miec np. 3 światła stopu choćby dlatego, że nie podlega obowiązkowi okresowych przegladów, bo nie jest pojazdem samochodowym. W rozumieniu przepisów jest motorowerem. Skutery rejestrowane jako motocykle muszą spełniać normy dotyczące pojazdów samochodowych i podlegają tym przepisom.

Pozdrawiam!

Edytowane przez robik64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuter może miec np. 3 światła stopu choćby dlatego, że nie podlega obowiązkowi okresowych przegladów, bo nie jest pojazdem samochodowym. W rozumieniu przepisów jest motorowerem. Skutery rejestrowane jako motocykle muszą spełniać normy dotyczące pojazdów samochodowych i podlegają tym przepisom.
Dlaczego myśląc skuter od razu myśli się o motorowerze miałem akurat na myśli Piaggio X9 http://www.motoring.co.za/index.php?fSecti...28&fPicId=18260 spotykam takie na mieście

 

 

Cytat(teslasim @ 04.08.2008 - 20:44) *

 

niemówiąc o goldwingu który ma ich 4

 

żeby tylko icon_razz.gif

Jechałem za takim tunerem co miał ich chyba z 10 :) (GL1500) mało tego między innymi miał takie diody ułożone w kółka i podczas świecenia stopów wirowały świecące punkciki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RObik napisz poprostu co i gdzie są te S1,S2,S3 :biggrin:

Światło hamowania kategorii S1 to światło występujace osobno bez połączenia w oprawie z żadnym innym światłem(światło STOP w osobnej oprawie)

Światło hamowania kategorii S2 to światło hamowania wystepujące we wspólnej oprawie z innym światłem np. światłem pozycyjnym(stosuje sie wtedy dwie żarówki w jednej oprawie, jedna od pozycji druga mocniejsza od STOPu, lub żarowki dwuwłóknowe)

Światło hamowania kategorii S3 to trzecie światło hamowania umieszczane symetrycznie, leżące w środkowej wzdłużnej części pojazdu(nie dotyczy motocykli).

Pozdrawiam

 

Dlaczego myśląc skuter od razu myśli się o motorowerze miałem akurat na myśli Piaggio X9

Jesli chodzi o Piaggio X9 to niestety nie masz racji, swiatło hamowania występuje w nim tylko centralnie, boczne czerwone światła to światła pozycyjne w jednej oprawie z kierunkowskazami, inaczej nie dostałby homologacji. Dla przykładu filmik reklamowy Piaggio X9, patrz 2min25sek: http://pl.youtube.com/watch?v=ZqKmOp_jV-Y&feature=related

Pozdrawiam

Edytowane przez robik64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło hamowania kategorii S1 to światło występujace osobno bez połączenia w oprawie z żadnym innym światłem(światło STOP w osobnej oprawie)

Światło hamowania kategorii S2 to światło hamowania wystepujące we wspólnej oprawie z innym światłem np. światłem pozycyjnym(stosuje sie wtedy dwie żarówki w jednej oprawie, jedna od pozycji druga mocniejsza od STOPu, lub żarowki dwuwłóknowe)

Światło hamowania kategorii S3 to trzecie światło hamowania umieszczane symetrycznie, leżące w środkowej wzdłużnej części pojazdu(nie dotyczy motocykli).

Pozdrawiam

Jesli chodzi o Piaggio X9 to niestety nie masz racji, swiatło hamowania występuje w nim tylko centralnie, boczne czerwone światła to światła pozycyjne w jednej oprawie z kierunkowskazami, inaczej nie dostałby homologacji. Dla przykładu filmik reklamowy Piaggio X9, patrz 2min25sek: http://pl.youtube.com/watch?v=ZqKmOp_jV-Y&feature=related

Pozdrawiam

 

Rany! Ale nakombinowaliście. Dla dziewczyny i na dodatek blondynki :biggrin: to nie do ogarnięcia.

Z tego co pojęłam, to nie jestem w żaden sposób zobligowana do zrobienia świateł w kufrze.

Ale jakbym chciała, to mogę, a w związku z tym, że też mam givi to nawet instrukcję znajdę jak montować te wszystkie przewodziki i coś tak o jakiejś taśmie, żeby oklejać, i jeszcze jakieś styki, diody...

ech... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie! To tylko cytaty z Ustawy. Tam zawsze jest napisane górnolotnie, tak aby plebs myślał, że ci co nad tym myśleli to straszni fachowcy. Jak się temu przyjrzysz i przemyślisz wszystko jest proste.

Pozdrawiam!

a ja sobie na dodatek zrobilem z przodu stale kierunki, tzw amerykanskie,

teraz to dopiero lamie prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

aftys6 te LED'y które miały stanowić dodatkowy STOP łączyłeś ze sobą szeregowo czy równolegle ? Kupowałeś jakieś tam super jasno świecące czy normalne ? No i jaki przyjmowałeś do obliczeń spadek napięcia na diodzie ( czerwona), 1,6V ? Jaki prąd puszczałeś przez te LED'y ? Ile przyjmowałeś napięcie zasilania ( 12V, 14V ???? ).

Edytowane przez MEH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aftys6 te LED'y które miały stanowić dodatkowy STOP łączyłeś ze sobą szeregowo czy równolegle ? Kupowałeś jakieś tam super jasno świecące czy normalne ? No i jaki przyjmowałeś do obliczeń spadek napięcia na diodzie ( czerwona), 1,6V ? Jaki prąd puszczałeś przez te LED'y ? Ile przyjmowałeś napięcie zasilania ( 12V, 14V ???? ).

ledy kupilem w sklepie elektronicznym jako zestaw przystosowany do zasilania nap maksymalnym 14 voltow - czyli zestawik jeden led + rezystor, z tego co pamietam o impedencji chyba 1 K ohm

nastepnie wypalilem pod to plytke metoda domowa, calsoc byla polaczona rownolegel, czyli kolo siebie sa 4 zestawy led+rezystr, wiec nawet jak jedne zdechnie to reszta dziala,

pobor pradu na ledzie mi wyszedl 0,012 A, ledy maja srednice 12 mm i sa cholernie jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat. :)

W Ogarze miałem taki patent, że do kufra (poczciwego Dromadera) przymocowane było światło samochodowe (bodajże przeciwmgielne) robiące za światło stop. :icon_biggrin: W(y)łącznik miałem od wueski.

Niestety prądnica nie wyrabiała i po wdepnięciu pedału tylnego hamulca wszystko przygasało (wieczorem, gdy miałem włączone światła mijania).

Czy byłem wtedy legalny? :rolleyes:

 

Kuferek z lampą oraz wspomniany włącznik do dziś walają się po mieszkaniu. A ja żyję nadzieją, że kiedyś uda mi się odkupić motorower, który do dziś śni mi się po nocach. :icon_razz:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...