Skocz do zawartości

Światło stopu w kufrze centralnym...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może 4 śruby z łebkami grzybkowymi 2 w dnie kufra, 2 na górze płyty sprężystość plastiku kufra powinna zapewnić odpowiedni styk a prąd tamtędy płynący jest minimalny.

 

Ja uważam że dodatkowe światło stop powinno być obowiązkiem w niektórych przypadkach często widzę skutery z wysuniętym do tyłu kuferkiem jeśli jedzie za nim ciężarówka albo autobus to wogule nie widzi jego fabrycznego światła.

 

Dużo samochodów ma zamontowane z tyłu diodowe linijki stopu jakie można kupić za ok. 20zł bez żadnej homologacji bo działają tak samo jak te z.

 

Ja mam przyczepioną taką 14 diodową policja za niż nie ściga a poprawia widoczność i stanowi bufor w razie spalenia głównej żarówki.

http://img410.imageshack.us/img410/1827/swwkufrzeui0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

odkopię troszke temacik z pytaniem jak ci sie udało rozwiązac to połaczenia światła z płyta i kufrem ?? jak to dokładnie rozwiązałes bo własnie chce to zrobić u siebie i zeby uniknąc zbytnio duzo roboty chciałbym zobaczyc jak to inni robili !!!

bede wdzieczny za wszelkie instrukcje wskazówki

 

pozdrawiam

Ruleś

do połaczenia płyta kufer użyłem styczników od podstawki czajnika bezprzewodowego ;) i 2 nitów.

W moim przypadku miałem sprawe lekko ulatwiona bo na metalowej plycie umieszczona plastikowa nakladke ktora miala poprawic wyglad plyty dzieki czemu problem izolacji mialem z głowy.

W haku ktory zatrzaskiwal mechanizm zamkniecia były dwa rowki ktore nieznacznie poszerzyłem i umiescilem w nich dwie blaszki z podstawki od czajnika bezprzewodowego.

>>>>Stycznik<<<<

 

Po wielu obliczeniach i przymiarkach :buttrock: w podstawie wywiercilem 2 otwory, tak zeby nity umieszczone w nich dotykaly do blaszek w plycie, do nitow podpialem 2 kable ktore nastepnie poszly do swiatla w kuferku.

Nity w kuferku od zewnatrz

 

Nity w kuferku od wewnątrz

 

 

Dodatkowo połaczenie kuferka: czesc dolna klapa wykonałem wzorując sie na mechanizmie tylniej klapy podpatrzonym w fordzie: czyli w dolnej czesci styczniki stale a w pokrywie jako styczniki zastosowalem sruby dociskane przez sprezynki :icon_biggrin:

 

Dolna czesc kufra

 

Gorna czesc kuferka - klapa

 

Co mi dały takie wynalazki w kuferku - nie musze odpinac zadnych kabli gdy chce otworzyc pokrywe lub zdjac kuferek ze stelaza, całośc juz działa bez zarzutów kilka miesiecy i ma za soba ok 8 tys km.

 

No i jak widać działa bez zarzutów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co są te styki między górną i dolną połówką kufra? Przecież kabelek idący po stronie zawiasów sprawdziłby się lepiej i nie trzeba dużo kombinowania

bo zapewne musialbym go jakos tam przymocowac itd, co psulo by estetyke wykonania :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodatkowe światło stopu, diodowe, zamontowałem pod bagażnikiem już na początku sezonu .

W miedzy czasie miałem badanie techniczne i nic się nie czepiali, spytali tylko po co ono ?

na moje stwierdzenie, żeby byc lepiej widocznym i dla bezpieczeństwa, ze zrozumieniem przytakneli .

A jak to jest u mnie zrobione mozna zobaczyc klikajac na dół "Moja Gwiazda"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

no widze ze ładnie sobie to rozwiązaleś, pewnie troszke roboty z tym bylo. ale chyba własnie wykonam cos w podobnym stylu bo rozwiazanie jest napewno szczelne ( nie miałes zadnych przygód z deszczem?? ) no i nie trzeba pamietac o zadnych kablach i odpinaniach. no ja jeszcze tylko lampe bede musial jakas kupic bo ja nie mam w kufrze oryginalnej lampy.

 

a co do styl gold wing ci nie odpowiada ?? :P ja w bocznych mam tylko odblaski i przy tym zostane, co za duzo to nie zdrowo.

 

pozdro

Ruleś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

no widze ze ładnie sobie to rozwiązaleś, pewnie troszke roboty z tym bylo. ale chyba własnie wykonam cos w podobnym stylu bo rozwiazanie jest napewno szczelne ( nie miałes zadnych przygód z deszczem?? ) no i nie trzeba pamietac o zadnych kablach i odpinaniach. no ja jeszcze tylko lampe bede musial jakas kupic bo ja nie mam w kufrze oryginalnej lampy.

 

a co do styl gold wing ci nie odpowiada ?? :lalag: ja w bocznych mam tylko odblaski i przy tym zostane, co za duzo to nie zdrowo.

 

pozdro

Ruleś

u mnie lampy tez nie bylo w kuferku, bylo tylko wolne miejsce, wiec sam sobie wypalilem plytke w kora wlutowalem 4 LEDY i rezystory

a co do szczelnosci to nic nie cieknie, od czasu do czasu tylko aluminiowe i miedziane styki tzreba psiknac sprejem do stykow zeby nie sniedzialy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moich bikepics ("Moja xj600N" w sygnaturze), w Personal Photos, wrzuciłem zdjęcia opcjonalnego stopu montowanego w kuferku centralnym Givi. Światło kupiłem oryginalne Givi na ścigaczu. Do moto światło podłączone jest systemem trzech konektorów: lampa->płyta, płyta->kufer, dolna część kufra->górna część kufra, w której zamontowane jest dodatkowy stop. Niby to gotowiec, ale jest trochę zabawy - instrukcja jest bardzo ogólna (nie to co w Ikei :evil: ), trzeba najpierw na sucho pooglądać, poprzymierzać wszystko, żeby nie dać ciała, zwłaszcza że się wierci dziury w kufrze. Niektóre styki mają sprężyny (między górną a dolną pokrywą, między kufrem a płytą), żeby łączenie było dobre. Dodają też małą zaślepkę do zakrywania styku w płycie, gdy jeździmy bez kufra.

 

Nie wiem jak to na dłuższą metę się sprawuje, bo dopiero dziś montowałem. Przy podłączaniu kabelków do moto poszedłem na łatwiznę: rozebrałem lampę, zdjąłem izolację z dwóch kabelków i dolutowałem do nich kabelki od światła i owinąłem te miejsca taśmą izolacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moich bikepics ("Moja xj600N" w sygnaturze), w Personal Photos, wrzuciłem zdjęcia opcjonalnego stopu montowanego w kuferku centralnym Givi. Światło kupiłem oryginalne Givi na ścigaczu. Do moto światło podłączone jest systemem trzech konektorów: lampa->płyta, płyta->kufer, dolna część kufra->górna część kufra, w której zamontowane jest dodatkowy stop. Niby to gotowiec, ale jest trochę zabawy - instrukcja jest bardzo ogólna (nie to co w Ikei ;) ), trzeba najpierw na sucho pooglądać, poprzymierzać wszystko, żeby nie dać ciała, zwłaszcza że się wierci dziury w kufrze. Niektóre styki mają sprężyny (między górną a dolną pokrywą, między kufrem a płytą), żeby łączenie było dobre. Dodają też małą zaślepkę do zakrywania styku w płycie, gdy jeździmy bez kufra.

 

Nie wiem jak to na dłuższą metę się sprawuje, bo dopiero dziś montowałem. Przy podłączaniu kabelków do moto poszedłem na łatwiznę: rozebrałem lampę, zdjąłem izolację z dwóch kabelków i dolutowałem do nich kabelki od światła i owinąłem te miejsca taśmą izolacyjną.

czyli ze masz to sam oco ja tylk ociut inne wykonanie, powiedz teraz ile cie kosztowalo firmowe swiatelko ??

mnie okolo 15 zl plus troche myslenia i 2 popoludnia roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ze masz to sam oco ja tylk ociut inne wykonanie, powiedz teraz ile cie kosztowalo firmowe swiatelko ??

mnie okolo 15 zl plus troche myslenia i 2 popoludnia roboty :)

 

No to szacun :icon_twisted: chociaż ja poświęciłem "tylko" jedno popołudnie (IMO idiotycznie dużo czasu jak na montaż "gotowego akcesorium"). Z moją smykałą techniczną montaż tego Givi to szczyt moich możliwości (drugi raz w życiu lutowałem kable). Pewnie jakiś szpej macgyver wielki elektronik zrobiłby to w dwa kwadranse. Zbiedniałem o 120 zł + wysyłka, do innych kufrów ten gadżet był po 80zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde jednak widze ze czeka mnie sporo kombinowania bo ja mam nie givi tylko zwykły kufer moto detail i niestety zadnych takich akcesoriow nie widzialem bo jak bylby taki zestwa jak opisujesz nawet za 120 zyli to bym go chapnal i mial problem z glowy

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bylby taki zestwa jak opisujesz nawet za 120 zyli to bym go chapnal i mial problem z glowy

 

Światło i kufer to ten sam standard, więc w kufrze są specjalne uchwyty, w które po prostu wpycha się te styki - nie ma kombinowania z klejeniem, trzeba tylko uważnie wiercić. Są też korytka/kanaliki na kabelki - ja dodatkowo zakleiłem je taśmą, żeby nie zaczepić bagażem. Jest wytłoczenie w dnie kufra, które po wypchnięciu tworzy idealnie dopasowany otwór do dolnego styku. Styk ten ma uszczelkę i pasuje na wcisk do otworu. Ogólnie temat jest przemyślany - najsłabszy punkt to ta ogólnikowa instrukcja.

 

Jeśli chcesz mieć gotowe styki to przejrzyj ofertę tych światełek na stronie givi.it (na ścigaczu od 90zł). Zależnie od tego czy chcesz montować światło w dolnej czy w górnej (lepsze rozwiązanie) części kufra potrzebne będą ci 2 lub 3 kabelki z konektorami. W dnie kufra i w płycie musiałbyś zrobić otwory o dokładnych wymiarach. Pozostałe styki musiałbyś przymocować na wkręty lub (może lepiej?) bardzo mocny klej. Dobierzesz sobie do tego światełko LED na allegro lub gdzie indziej i jesteś w domu. Drożej niż patenty z czajników :), trudniej niż przy jednolitym standardzie, ale może warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia Dziennika Ustaw nr 32/2003 i Rozporzadzenia Ministra Infrastruktury poz 262, dotyczącego ,,Warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia'' w motocyklu można umieszczać 1 lub 2 światła hamowania STOP kategorii S1 lub S2, nie przewiduje się montażu światła hamowania kategorii S3(środkowe zgodnie z oznaczeniem homologacyjnym) jako obowiązkowego ani jako dodatkowego.

Tyle przepisy....

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...