Skocz do zawartości

Ładowanie akumulatora bezobługowego


Ragnar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zapytać ile trwa (szacunkowo) naładowanie prostownikiem/ładowarką rozładowanego akumulatora bezobsługowego? Ładuję go już 8 godzin, a diody na prostowniu pokazują, że jeszcze to trochę potrwa. Czy to powinno trwać tak długo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać ile trwa (szacunkowo) naładowanie prostownikiem/ładowarką rozładowanego akumulatora bezobsługowego? Ładuję go już 8 godzin, a diody na prostowniu pokazują, że jeszcze to trochę potrwa. Czy to powinno trwać tak długo?

[/quote

 

Czas ładowania zależy od prądu jakim ładujesz dany akumulator :icon_razz:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu:

 

Akumulator o pojemnośći 10Ah należy ładować, przez 10h, prądem o nateżeniu 1A, albo 1h prądem 10A.

Z tym że takie ładowanie na szybko prądem o dużym natężeniu nie jest zalecane jedyna zaleta, to to że szybko naładujesz akumulator, ale równie szybko można sobie zajechać taki akumulator.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu:

 

Akumulator o pojemnośći 10Ah należy ładować, przez 10h, prądem o nateżeniu 1A, albo 1h prądem 10A.

Z tym że takie ładowanie na szybko prądem o dużym natężeniu nie jest zalecane jedyna zaleta, to to że szybko naładujesz akumulator, ale równie szybko można sobie zajechać taki akumulator.

Pzdr

 

Co Ty człowieku pie**olisz takie bzdury? Robiłeś to kiedyś? 10A dla aku motocyklowego?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ładował aku motocyklowe prostownikiem 10A.

Aku padło :bigrazz: szybciutko.

Wczesniej nieźle w nim buzowało ponoć.

 

Dopiero na naszym forum doczytał jak prawidłowo powinno się ładować akumulatory.

Edytowane przez Leon84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać ile trwa (szacunkowo) naładowanie prostownikiem/ładowarką rozładowanego akumulatora bezobsługowego? Ładuję go już 8 godzin, a diody na prostowniu pokazują, że jeszcze to trochę potrwa. Czy to powinno trwać tak długo?

 

 

 

a co sie tyczy odpowiedzi bo widze, ze kolega czeka :bigrazz: akumulatory bezobslugowe nie lubia jeszcze bardziej niz zwykle glebokiego rozladowania, jesli dlugo go trzymales w tym stanie to moze sie juz do wymiany nadaje, ale potrzymaj jeszcze kilka godzin, nie zaszkodzi mu to jesli prad ladowania jest niski

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim. Już zadając pytanie, wiedziałem, że okażę się ignorantem, no ale trudno, kto nie pyta nic się nie uczy.

 

Co do padania - aku nie był aż tak bardzo rozładowany, bo jeździłem trochę na motorze tej zimy. Tak naprawdę w świetle Waszych rad nie pozostało mi nic innego jak tylko poładować go jeszcze trochę, no i gdzieś tak ok 6 rano (całą noc czuwałem :icon_razz:) dioda zmieniła kolor, co sygnalizuje, że aku się naładował. ;)

 

Raz jeszcze dzięki wszystkim.

Edytowane przez Ragnar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś napisac jaką ładowarką go ładowałeś. teraz bywają takie mikroprocesorowe wynalazki, które smae dobierają prąd i napięcię w zależności od tego co czują na klemach. Sam mam taki i kiedyś go mierzyłem jak ładował. Zmieniało się i napięcie i prąd. Pod koniec dobijał takim malutkim prądem...

 

tak więc podłącz, idź spać, rano wepnij aku i zobacz czy działa :crossy:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś napisac jaką ładowarką go ładowałeś. teraz bywają takie mikroprocesorowe wynalazki, które smae dobierają prąd i napięcię w zależności od tego co czują na klemach. Sam mam taki i kiedyś go mierzyłem jak ładował. Zmieniało się i napięcie i prąd. Pod koniec dobijał takim malutkim prądem...

 

tak więc podłącz, idź spać, rano wepnij aku i zobacz czy działa :crossy:

'Buber' napisz jak nazywa się ta Twoja ładowarka ,bo sam chciałbym coś takiego kupić.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Buber' napisz jak nazywa się ta Twoja ładowarka ,bo sam chciałbym coś takiego kupić.

Takie cuś - małe, poręczne, "misię podoba..."

http://www.allegro.pl/item317783692__troni...regeneruj_.html

Ale ja kupowałem za (chyba) 50 zł... 2 lata temu...

Tutaj inny model, masz wykres jak to ładuje..

http://www.allegro.pl/item323832032__ctek_...regeneruj_.html

A poza tym, w naszym ulubionym forum...

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?ac...cs&highlite=t4x

 

Powodzenia!

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cuś - małe, poręczne, "misię podoba..."

http://www.allegro.pl/item317783692__troni...regeneruj_.html

Ale ja kupowałem za (chyba) 50 zł... 2 lata temu...

Tutaj inny model, masz wykres jak to ładuje..

http://www.allegro.pl/item323832032__ctek_...regeneruj_.html

A poza tym, w naszym ulubionym forum...

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?ac...cs&highlite=t4x

 

Powodzenia!

 

Dzięki :icon_biggrin:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...