Skocz do zawartości

Prędkośc a ścigacz...


Rekomendowane odpowiedzi

no niech będzie podpisze sie pod tym racja. każdy jeździ jak cche tzn z taką szykościa na jaką ma ochotę można miec r1 i śmigac 50kmh a można miec gs dawac 160 kwestia kto co lubi.

 

ps. ja tam uwielbiam krecic maszyne pod czerwone pole ten dzwiek ehhh niezapomniane CHWILE:D oczywiście na torze..:icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj sobie prosze wykresy krzywej mocy i momentu takiej na przyklad R6 i zobacz co sie dzieje przy dajmy na to 4 tys obr.

 

No powiedz co takiego sie dzieje?? Tylko nie pisz znowu ze nie chce jeschac jesli sie nogami nie odpychasz :icon_eek:

Wiadomo ze R6 najlepiej ciagnie jak przekroczy 10000 obr wtedy staje sie prawdziwym diabelkiem ale to nie znaczy ze przy 6 tys nie da sie tym jezdzic bo jezdzi sie calkiem fajnie. :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiedz co takiego sie dzieje?? Tylko nie pisz znowu ze nie chce jeschac jesli sie nogami nie odpychasz :icon_eek:

Wiadomo ze R6 najlepiej ciagnie jak przekroczy 10000 obr wtedy staje sie prawdziwym diabelkiem ale to nie znaczy ze przy 6 tys nie da sie tym jezdzic bo jezdzi sie calkiem fajnie. :icon_biggrin:

Przy 4 tys obrotow to jeszcze do maksymalnego momentu obrotowego lata swietlne pozostaja. A najzdrowsze dla silnika sa obroty w okolicach maksymalnego momentu. I nikt mi nie powie ze taka jazda w tak wysilonym i szybkoobrotowym silniku jest dla niego zdrowsza niz jazda "pod czerwone". Po to kazdy producent oferuje kilkadziesiat modeli motocykli by w pelni zaspokoic gusta odbiorcow. I akurat "plastiki" na pewno nie zostaly zaprojektowane z mysla o "cruisingu".

Edytowane przez zajc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie pzepadam za sportami, ale powiem Wam ze milo sie czyta to co tu piszecie. Fajnie sobie pomyslec ze sa tez madrzy ludzie jezdzacy takimi maszynami :clap: . Tacy ktorzy nie walkuja ciagle tematu "ile najszybciej", "jak na gume", "palenie kapci", "stoppie w miescie" itp.itd :banghead: . I jeszcze nie gadaja do tego ze sprzet sportowy ma to do siebie ze jak sie go oszczedza to mu to szkodzi... :icon_eek:

 

Pozdrawiam

 

 

Podpisuję się obiema łapkami. Fajnie że tacy młodzi i wiedzą o co w tym wszystkim chodzi!!! :lalag:

 

Fajne jest to uczucie jak wyprzedza cie puszka a ty wiesz że i tak masz więcej mocy :)

Ja w miescie nie przekraczałem 60km/h bo śmigałem bez prawka :lapad: . Tylko proszę nie zabijcie mnie za te słowa ale ja sądzę że nauczyło mnie to spokojnej jazdy na motocyklu. Także nie ma tego zlego... :bigrazz:

 

Wiem wiem powinni mnie za to ukrzyżować ale...don't kill me! :icon_rolleyes:

Mądry z Ciebie chłop :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się obiema łapkami. Fajnie że tacy młodzi i wiedzą o co w tym wszystkim chodzi!!! :icon_eek:

Mądry z Ciebie chłop :banghead:

 

Do tej pory byłem uważany tu za małolata, który bez prawka nie ma prawa pisania na forum ehh dziękuję :bigrazz: :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ktos ma do gadania a moim stylu jazdy ? Gdzie napisano, ze sportem koniecznie trzeba gonić ponad 200? Kupuje to co mi sie podoba, a ze nie wykorzystuje potencjału który drzemie w maszynie to jest kazdego indywidualna sprawa.

Co z tego ze plastiki nie zostały zaprojektowane do cruisingu skoro jednak da sie nimi cruising uprawiac jak ktos chce? A co do krecenia wysoko zeby jechało.....kto musi kręcic ten musi hehe

Taki temat rzeka który moze sie ciągnąc w nieskonczonosc. Dobra okazja dla nabijaczy i mozliwosc zarobienia kilku % :icon_rolleyes:

Edytowane przez Arni GS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pie**ole**e o szopenie.

Jazda to każdego indywidualna sprawa.

To prawda że nie jest dobre jeździć sprzętem przy niskich obrotach bo jest to dla niego też bardzo męczące. (wyobraź sobie ból silnika co on musi przeżywać jak ktoś bedzie jechał np. Gixxerkiem 1000 50km/h, nie dość że go to bardzo boli , to mnie by chyba ch** strzelił)

Nie powiem że nie jestem za pałowaniem motocyklem sportowym, bo jestem i po to zostały takie motocykle stworzone.

Jak już ktoś napisał producenci mają szeroką ofertę i można wybrać co komu się podoba.

 

Jak już ktoś wspomniał temat "rzeka", może się wręcz ciągnąć tygodniami, bo każdy będzie trzymał swoje zdanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 50km/h na sporcie o pojemności 1100ccm to 1 bieg strasznie wyeksploatowany jest :P

 

Powyzej 1000 ccm to juz kolego nie sport tylko sportowa turystyka a to juz nieco inna bajka.

 

To prawda że nie jest dobre jeździć sprzętem przy niskich obrotach

 

powiedzial kto ?

 

 

bo jest to dla niego też bardzo męczące.

 

Z tym sie zgodze, bo to jest sprawa indywidualna.

 

 

(wyobraź sobie ból silnika co on musi przeżywać jak ktoś bedzie jechał np. Gixxerkiem 1000 50km/h, nie dość że go to bardzo boli

 

Wytlumacz o jakim bolu mowisz i jak to boli, bo z tego co ja wiem to nowoczesne silniki przy 2000 rpm swobodnie daja sobie z tymi obrotami rade.

 

:icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

W temacie nie było o pałowaniu po mieście, jak większość z was pisze, ale o "RUCHU ULICZNYM", co chyba nieco zmienia postać rzeczy. Także nie popadajcie w przsadę, że ktoś, czy "sportowy styl" zobowiązuje do pałowania non-stop. Oczywista sprawa że w normalnym ruchu ulicznym 70% czy więcej czasu to spokojna raczej jazda.

 

Ale..

 

Rzecz w tym, żeby od czasu do czasy przycisnąć maszynę. Dobrze to zrobi jej jak i Wam, bo może nie zapomnicie jak powinno się reagować przy naprawdę szybkiej jeździe.

 

Jeśli ktoś ma sporta to naturalną rzeczą dla mnie jest, że od czasu do czasu sobie poszaleje np. na torze, lub po górskich winklach. Jeśli tego nigdy w życiu nie robiłeś na swoim moto, to prawdopodobnie nie wiesz jakie drzemią w nim możliwości, czyli po prostu NIE WIESZ CO POSIADASZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyzej 1000 ccm to juz kolego nie sport tylko sportowa turystyka a to juz nieco inna bajka.

powiedzial kto ?

 

kawasaki zx-12 R niech mnie ch....j strzeli z razu jak to jest turystyk albo hayabusa ooooooo to dopiero jest turystyk jak sie patrzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego kupiłem sporta ? - Bo mi się zajebiś-ie podobał...

 

Mnie tez a do tego bo mial lepsze zawiesznenie, hamulce, pozycje, prowadzenie, mniejsze spalanie przy takiej samej jezdzie a ze przy okazji mocniejszy silnik... no coz mozna teraz lepiej czasem odkrecic...

 

W-max, motocykl to nie pies. To kupa żelastwa i tworzywa sztucznego.

 

Ale czasem sie mozna bardziej przywiazac niz do zwierza :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

 

Twój motocykl, twoje życie i twoja sprawa jak na nim jeździsz. Ale jeśli nigdy nie wykorzystujesz choćby z 80% możliwości moto, to poprostu szkoda tej maszyny, do czego innego przecież została storzona!

dobrze goda , polać mu :flesje:

 

Niemniej to dobra wiadomość dla kolejnego właściciela (motocykla, nie psa oczywiście) ;)

 

Pozdro!

no tu sie z Toba niezgodze , niestety jestem posiadaczem odziwo 636 po takim właścielu , motocykl miał przebieg ok 2000km jak go kupiłem (teraz cos ok 8), do tej pory sie dobrze niewykreca , zamulony od nowościu :)

az strach go dac na hamownie bo wyjdzie pewnie pomiar równy xj600 :rolleyes:

motocykl sportowy jest stwozony do zapier**...( nie mówie tu o bezmyślnym katowaniu), a do krecenia sie praca-dom , mozna sobie qpić CB-ka :cool:

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawasaki zx-12 R niech mnie ch....j strzeli z razu jak to jest turystyk albo hayabusa ooooooo to dopiero jest turystyk jak sie patrzy
No sportowe turystyki a nie sporty bo toru to one raczej nie zawojują.Stworzone są raczej do szybkiej jazdy autostradą itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze goda , polać mu :D

no tu sie z Toba niezgodze , niestety jestem posiadaczem odziwo 636 po takim właścielu , motocykl miał przebieg ok 2000km jak go kupiłem (teraz cos ok 8), do tej pory sie dobrze niewykreca , zamulony od nowościu :)

az strach go dac na hamownie bo wyjdzie pewnie pomiar równy xj600 :crossy:

motocykl sportowy jest stwozony do zapier**...( nie mówie tu o bezmyślnym katowaniu), a do krecenia sie praca-dom , mozna sobie qpić CB-ka :D

 

 

No, racja Szramer. Zamulane moto przez lata to też nic dobrego.

 

PS. Niezłą sobie kolekcję maszyn uzbierałeś odkąd się ostatnio wiedzieliśmy!!

Edytowane przez W-max
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...