Skocz do zawartości

stare chromy


cylek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można uzupełnić , szpachlą , chlebem albo gumą do żucia . Wszystkie metody poza chromowaniem są równie skuteczne . Widzę że jesteś z Krakowa. Ile się naoglądałem chromów na bazarach i innych okazjach nie spotkałem się żeby ktoś robił lepiej chromy niż zakład który był na Wrocławskiej a obecnie przeniesiony okolice Nad drwiną . Czy jakoś tak . Korzystaj z najlepszych jak masz pod nosem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie wiem ile jest jest zakładów zajmujących sie chromowaniem w krakowie, ale miałem wątpliwą przyjemnośc korzystać z usług jednego pana z krakowa. pochromował tandetnie i jeszcze zgarnął kupe kasy :/ a że wysłałem mu częsci do pochromowania, on pochromował, zapłaciłem i dopiero odesłał to nie było mowy o zwrocie kasy :/ z tego co mi wiadomo to w poznaniu jakiś dziadek który dobrze chromuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziadku z Poznania lepiej zapomnieć, temat przewijał się na forum wielokrotnie. I ja i wiele innych osób miało z nim przeboje. Zapomnieć o nim dlatego, że on zapomina o klientach....z tym wyjątkiem, że można kupować od niego na bazarach na zasadzie z ręki do ręki.

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile jest jest zakładów zajmujących sie chromowaniem w krakowie

Obecnie znam cztery . Przed paru laty ,zanim załatwiły je unijne przepisy dotyczące ochrony środowiska było około dziesięciu . Ale naprawdę dobrze robiła i robi tylko jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem opłaca się, ale wychodzi to trochę drożej, jednej firmie zlecić tylko usunięcie starego chromu, wówczas widzicie dokładnie jak jest przygotowany wasz element przed chromowaniem, po bardzo dobrym przygotowaniu i polerce powinien wyglądać jak by był już pochromowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem opłaca się, ale wychodzi to trochę drożej, jednej firmie zlecić tylko usunięcie starego chromu, wówczas widzicie dokładnie jak jest przygotowany wasz element przed chromowaniem, po bardzo dobrym przygotowaniu i polerce powinien wyglądać jak by był już pochromowany

I że jak? Bo nie kumam. Jak usuną starą powłokę to tak powinien wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I że jak? Bo nie kumam. Jak usuną starą powłokę to tak powinien wyglądać?

 

Jak usunięta jest już stara powłoka chromu i materiał jest wypolerowany (czyli gotowy do nałożenia nowego chromu) to powinien wyglądać jakby był już wychromowany :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak usunięta jest już stara powłoka chromu i materiał jest wypolerowany (czyli gotowy do nałożenia nowego chromu) to powinien wyglądać jakby był już wychromowany :icon_mrgreen:

Najpierw jest gotowy do nałożenia miedzi. To nie szczegół bo często to też warstwa do ratowania sie z nierówności . I jeśli to sie zrobi to okej . A jeśli wypolerujesz i zaczniesz się bawić w wysyłanie ( a jeszcze lepiej do kogoś kto chrom nakłada bez podkładu ) to jak byś cudnie nie wypolerował to i tak wszystko "c**j szczeli" . Usuwanie osobno w jednej firmie ma sens wtedy gdy chcesz sam przygotować powierzchnię bez wżerów np drugiej możesz to zanieść w 15 min do nałożenia pierwszej powłoki . Wtedy to ma sens choć też nie zupełnie bo czemu nie zrobić tego w tej samej ,tylko w dwóch rzutach ? Nie kumam. Tłumacz dalej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...