Skocz do zawartości

Co kupić po chopperach?


Rekomendowane odpowiedzi

Od pięciu lat śmigałem tylko i wyłącznie na chopperach i dalej bym to robił, bo uważam, że są to świetne motocykle ale....urodził mi się syn, musiałem sprzedać XV1600 Wild Star i kupić jakieś auto.

 

Teraz kasą nie grzeszę i około lipca może wyskrobię 10 tys na coś co ma dwa koła.

 

Do tej pory jeździłem na dużych chopperach (VN1500, VT1100 itd), dlatego nie wiem co wybrać (czy może zbierać na intrudera 1400). Moje typy są następujące Fazer, Bandit, Hornet, co na to powiecie? Czy nie będę za małe (mam 185 cm)? Nigdy mnie takie motocykle nie interesowały ale jak się nie ma kasy tyle ile by się chciało to coś trzeba wybrać:icon_twisted:

 

Czy ktoś miał podobne doświadczenia, że po kilku latach śmigania na armaturze, zmuszony był przesiąść się na nakeda lub podobne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pięciu lat śmigałem tylko i wyłącznie na chopperach i dalej bym to robił, bo uważam, że są to świetne motocykle ale....urodził mi się syn, musiałem sprzedać XV1600 Wild Star i kupić jakieś auto.

 

Teraz kasą nie grzeszę i około lipca może wyskrobię 10 tys na coś co ma dwa koła.

 

Do tej pory jeździłem na dużych chopperach (VN1500, VT1100 itd), dlatego nie wiem co wybrać (czy może zbierać na intrudera 1400). Moje typy są następujące Fazer, Bandit, Hornet, co na to powiecie? Czy nie będę za małe (mam 185 cm)? Nigdy mnie takie motocykle nie interesowały ale jak się nie ma kasy tyle ile by się chciało to coś trzeba wybrać:)

 

Czy ktoś miał podobne doświadczenia, że po kilku latach śmigania na armaturze, zmuszony był przesiąść się na nakeda lub podobne?

 

 

Po kilku latach na armaturze przesiadlem sie na DL 650, raczej z czystej ciekawosci, fajny motocykl, ale brakowalo mu tego specyficznego klimatu i po sezonie wrocilem do armatury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Horneta, silnik z CBR,naprawde szybkie moto.Rewelacyjnie spisuje sie w mieście,jest wąski więc można łatwo miedzy samochodami się przeciskać, do turystyki jednak się raczej nie nadaje, po mocno dmucha przy wiekszych predkościach. Tata ma Bandita(wersje z owiewkami) i jest nim też zachwycony,zbiera się gorzej niż Hornat ,ale w trasie sie bardzo przyjemnie jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma lepszego kompromisu jak duży naked.

Suzuki gsx 1200 innazuma, gsx 1100G czy coś w podobnym klimacie.

W kasie powinieneś się zmieścić, a sprzęty duże, mocne i nawet trochę chromu znajdziesz.

:bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą kasę to kupiłbym Africę Twin... Motocykl legenda i nie ma takiej drogi po której nie pojedzie... i już więcej nie będziesz klął na polskie drogi...jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki staną się równe i komfortowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... po pierwszych latach na xv535 zmuszony byłem ze względu na kasę na zakup czegoś tańszego. przy okazji chciałem poprawić komfort jazdy, zwłaszcza w zakresie pozycji; wyprostowana na chopperze kopała mi kręgosłup. wybór padł na xj600... i na dziś wiem, że więcej rzędowej czwórki nie chcę. zupełnie inna charakterystyka, jednak silniki dwucylindrowe mają znacznie więcej mocy na dole - i do tego po kolejnych 2 na xj-cie wróciłem, choć w innym wydaniu :banghead:

chociaż nie powiem, odpowiednio duży silnik r4 jest już zupełnie przyjemny ;> chociaż r3 jeszcze bardziej mi się spodobały ;D

 

tyle, że trudno mi coś w związku z tym polecić. nie wiem, jakie wrażenia z jazdy daje cb750 - może to faktycznie być dobry wybór

jsz

 

ps. korekta do posta o dwa wyżej: nie ma takich rzeczy jak xj1300, a zx1200 nie jest nakedem. więcej staranności w podawaniu symboli, jeśli ma to komuś pomóc w poszukiwaniach: xjR 1300 (lub 1200, starsza) i zRx 1200 (była też wersja 1100). tyle, że w kwocie chyba z tymi pojemnościami będzie trudno się zmieścić

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż nie powiem, odpowiednio duży silnik r4 jest już zupełnie przyjemny

nie wiem, jakie wrażenia z jazdy daje cb750 - może to faktycznie być dobry wybór

62 Nm przy 7.500 rpm, ale 60 Nm już od 3.000 rpm

- generalnie mocny dół, w zakrętach raczej ciężki, dość wygodny do turystyki, z tym, że wieje (wiadomo naked), dużo by gadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pięciu lat śmigałem tylko i wyłącznie na chopperach i dalej bym to robił, bo uważam, że są to świetne motocykle ale....urodził mi się syn, musiałem sprzedać XV1600 Wild Star i kupić jakieś auto.

 

Teraz kasą nie grzeszę i około lipca może wyskrobię 10 tys na coś co ma dwa koła.

 

Do tej pory jeździłem na dużych chopperach (VN1500, VT1100 itd), dlatego nie wiem co wybrać (czy może zbierać na intrudera 1400). Moje typy są następujące Fazer, Bandit, Hornet, co na to powiecie? Czy nie będę za małe (mam 185 cm)? Nigdy mnie takie motocykle nie interesowały ale jak się nie ma kasy tyle ile by się chciało to coś trzeba wybrać;)

 

Czy ktoś miał podobne doświadczenia, że po kilku latach śmigania na armaturze, zmuszony był przesiąść się na nakeda lub podobne?

 

 

Przesiądź się na jakieoś draga na piekielnym silniku r4, albo na ostrego streetfightera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze powinienes zastanowic sie nad sv 650?

 

A wlasciwie to mozna ci tak podawac propozycje do konca swiata. Powiedz czego oczekujesz, co sobie ceniles w chopperze. Czy duzy moment, czy wyglad, czy mocny dol, czy dzwiek.

 

Wtedy bedzie ci mozna powiedziec czy lepszy dla ciebie bedzie duzy rzedowy naked, czy jakis widlak. Błąd. Wtedy odpowiesz sobie sam.

Edytowane przez marcinhc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chopperach ceniłem sobie pozycję za kierownicą, wysunięte podnóżki i oczywiście styl, wygląd. Nie bez znaczenia był również moment w wildku 134 NM. Gdybym miał więcej kasy to kupiłbym Intrudera 1400 ale też kusi mnie alby pośmigać na czymś innym.

 

Dlatego biorę pod uwagę xjr1300 albo bandita1200. Ostatnim moim motorem był wild star, dlatego będzie to zmiana dość radykalna ale na tym polega życie, żeby próbować nowych możliwości.

 

Motor wykorzystywał będę raczej na niewielkich dystansach, z racji, że dorobiłem się syna itd... Czas lekko zmienić sposób życia;)

Czyli do miasta, jakieś trasy 100km....do roboty.

Edytowane przez krzyk66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam.
- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie): jeżdżę już od małego dzieciaka najpierw motorynka później simson, wsk, pronar 125, keeway matrix 50(8 tys km), i teraz dwa sezony Yamaha Drag Star 650(5 tys km)
- Wiek, waga, wzrost, 19 lat 80kg 184cm
- Do jakich celów chcesz używać motocykla, w jakich udziałach procentowych? Motocykla chce używać tak jak drag stara czyli na codzień na małe wypady po 50 km czasem w weekend dłuższe traski po 200km czasem z plecaczkiem chociaż nie ukrywam że i trochę poszaleć bym chciał, polatać na gumie itp
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie? 2-3 tys
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach? 16tys na motocykl a na ciuchy też się znajdzie
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie? wolałbym jak najmniej tak jak w DS czyli wymiana oleju, filtra itp czyli normalne sprawy bez żadnych napraw bo jak mi się moto psuje to żyć nie mogę z tą myśląicon_razz.gif
- Jakie motocykle Ci się podobają - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp. właściwie to wszystkie icon_smile.gifpostanowiłem że zrezygnuję z klimatu chopperowego i przesiądę się na coś co da mi trochę zabawy, adrenaliny..
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę? nie chce żadnego supersporta myślę raczej nad czymś spokojniejszym. Opcji jest dużo między innymi Yamaha Xj6N, Kawasaki er6n. Chodzi mi po głowie też jakieś supermoto lub coś w tym stylu czyli Yamaha xt660x albo KTM lc4 640, KTM 690 sm.

Z Drag Stara chce przesiąść się na coś mocniejszego gdyż już zrobił się dla mnie za wolny, i jazda na nim czasem mnie męczy(bolą plecy i nogi). Dlatego myślę o jakiejś słabej 600 albo o supermoto żeby poganiać dla fun`u XD Co myślicie o tych motocyklach? Który waszym zdaniem będzie dla mnie najlepszy? Chętnie wysłucham opinii osób które jeździły którymś z tych motocykli, jakie są ich wady i zalety, jak z awaryjnością i serwisowaniem i czy ogólnie jesteście z nich zadowoleni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...