Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich pozytywnie zakręconych motocyklami. To jest mój pierwszy post na tym forum i na pewno nie ostatni.

Postanowiłem po wielu latach nabyc swój pierwszy prawdziwy motor. W przeszłości (młodości) śmigałem na ROMET-ach i MZ-kach, więc jakieś pojęcie o dwuśladach mam. Po określeniu czego oczekuję od motocykla, jak będę go wykorzystywał wybór padł na B6 i tylko wersja S z lat 2000-2003. Swoje poszukiwania zawęziłem tylko do woj. mazowieckiego i tak oto na oku mam trzy sprzęty, z czego jeden od osoby z tego forum :)

 

I teraz mam kilka pytań z cyklu "ktokolwiek widział ktokolwiek wie":

 

1) Motomotion:

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M537255

 

2) Motonita:

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M502013

 

3) Olsen:

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M528815

 

Rozsądek mówi oferta nr 3 bo znana historia, książka serwisowa, kupiony w salonie, tylko ten przebieg i mógł by być inny kolor

Oferty nr 1 i 2 na pewno coś było z kręceniem liczników a jeśli nie to były mniejsze lub większe gleby. Nie mam doświadczenia w ocenie ramy i zawieszenia poza przycierkami na deklach i plastikach. Mile widziane sugestie z waszymi uwagami, może na żywo widzieliście te sprzęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej przebieg, Nr 1 i 2 napewno mają podobny jak nie większy :)

 

Olsen dbał o Motocykl i regularnie serwisował, jak ja bym miał kupić to kupił bym od niego, wiarygodne żródło i bez żadnych ściem i krętactw.

 

Pozatym te silniki są nie do zajechania :)

 

Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, dziękuję za reklamę. :icon_mrgreen:

Olej przebieg, Nr 1 i 2 napewno mają podobny jak nie większy :biggrin:

Nie chcę robić antyreklamy konkurencji :icon_razz: , ale prawda jest taka, że ok. 90 % motocykli na wtórnym rynku - zwłaszcza sprowadzanych na handel - ma cofnięty przebieg. :icon_evil:

 

Jakby ktoś był zainteresowany moim bandziorkiem (albo w ogóle miał ochotę wychylić tymbarka :flesje: ), to będę dziś (z motocyklem) koło 21 w "Dwóch Kołach" przy ul. Tunelowej, nr bodajże 2.

 

Jeszcze w kwestii przebiegów. Obdzwoniłem ostatnio paru handlarzy skupujących motocykle. Gdy pytałem, dlaczego interesuje ich tylko model i rocznik (ewentualnie proszą o przesłanie zdjęć), a o przebieg nie pytają, mamrotali coś niewyraźnie pod nosem; jeden powiedział wprost, że oni i tak ustawiają swój :eek: (przynajmniej szczery był :smile: ).

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olsen !

Kolor zajebisty, czerwone sa najszybsze, serio :icon_razz:

Ja mam Bandziora z 1998 z przebiegiem ok. 80kkm i cyka jak burza - tfu,tfu,tfu coby nie zapeszyc.

Sprzęt Olsena z pewnego źródła i jak koledzy mówili bez ściemy, sam bym brał jakby kasa była ;-)

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor zajebisty, czerwone sa najszybsze, serio :icon_razz:

No, ba! :icon_mrgreen: A tak poważnie, to czerwony kolor - poza tym, że mi się bardzo podoba (ale to akurat kwestia gustu - de gustibus non est disputandum) - jest IMHO bezpieczniejszy niż np. czarny, gdyż jest dużo lepiej widoczny na drodze (czarny czy granatowy już się tak nie wyróżnia).

 

Też polecam motocykl Olsena, musisz tylko dokupić do niego lakier i przemalować go :icon_evil:

Żebym ja Ci felg nie przemalował... na różowo! :icon_question:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem fajnego linka na forum odnośnie Borek i nie moge go odnaleźć była tam fajna mapka dojazdu adres itd. mo ktos moze tego linka PS orientujecie się czy są jeszcze wolne domki albo czy w okolicy można gdzies przekimać wszystko wskazuje na to że i ja z dwoma kolegami sie wybierzemy czyli Bandit 1200N, GSXR 1000 K2, HONDA 954 RR pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joga, tematów o Borkach jest kilka, wpisz "Borki" w szukaj i powinno ci wyświetlić Tematy. Z tego co wiem z domkami są jakieś ale podobno są załatwione jakieś pokoje w Hotelu na tereni Ośrodka.

 

A strona Ośrodka jest tu: http://www.borki.pl/

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ThANkS :icon_mrgreen:

 

Czy moze mi ktoś podać orientacyjne ceny serwisu B12 tzn. wymiana oleju, regulacja zaworów z czyszczeniem, klocki przód i tył, rozrząd, świece,,, pytam z czystej ciekawosci bo po sezonie trzba bedzie zrobic serwis w moim przypadku, tylnie klocki i olej do wymiany, będę robił to poraz pierwszy i chciał bym poznać orientacyjne ceny tych zabiegów, forumowicze posiadający bandziorki dłuższy czas pewnie bea mieli coś więcej do powiedzenia pozdrawiam :notworthy: :icon_eek: :icon_twisted:

PS. Jak dokadnie sprawdzacie poziom oleju w bandziorku tzn kiedy moto stoi na stopce centralnej czy też może 2 kołach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny tych usług moga znacznie od siebie odbiegać. Powodem przede wszystkim są ceny akcesoriów lub jak kto woli elementów eksploatacyjnych, które zamierzasz wymienić. Koszty robocizny inaczej w całym kraju. Poszukaj lub popytaj o dobry sprawdzony serwis. Niech jeden mechanik prowadzi sprzęta. Jeżeli masz jakieś pojęcie o mechanice to z pewnością z niektórymi robotami uporasz się sam. W wawie i okolicach poleciłbym Tobie warsztat.

Co do sprawdzania oleju. Jak sam sprawdzasz to raczej tylko na centralnej bo nie dasz rady zerknąć w "oczko". Jak masz kogoś do pomocy to wiadomo :buttrock:.

No i pozdrawiam kolejengo LosBanditos. Duzo frajdy ze śmigania.HEJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...