Skocz do zawartości

Transalpina, Transfogaraska.


sitars
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wybieram się w wakacje do Rumunii, w związku z tym mam kilka pytań.

Droga Transalpina (chyba 67C), czy jest szansa na przejechanie jej NTV-ką, nie za wszelką cenę. Droga otwarta jest chyba od maja, do kiedy?

Pozdrawiam

myślę że chodzi tu o drogę 7C , nazywa się trasa Transfogarska, bodobno niezwykle atrakcyjna i trochę dziurawa ale autami tam jeżdżą to i motorem pojedziesz, po drodze też wielka zapora i zamek Drakuli ale chyba bardziej imponujący jest zamek w Hunedoara, coś więcej napiszę po lecie a teraz opieram się na danych z internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi ci o trase Transfogarska, to asfalt w wysokogorskiej czesci jest idealny. Na poludniowym zjezdzie jest sporo dziur i szutru na asfalcie. Im dalej tym gorzej. Mimo to trasa przejezdna dla kazdego motocykla choc moze nie dla kazdego motocyklisty :bigrazz:

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie, nie, transfogarska i transalpina to dwie różne drogi. Droga transfogarska to chyba w większej części asfalt. Transalpina nigdy nie widziała asfaltu :bigrazz:

Znalazłem ciekawy opis przejazdu przez transalpine i transfogarską, także mam już mniej więcej pogląd czego się spodziewać.

http://www.motostrada.net/index.php?option...id=40&Itemid=28

 

Pozdrawiam

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to taki off road to lepiej nie jechać tam za wcześnie, podobnie jest w Czarnogórze, w czerwcu po dobrej zimie jeszcze kupa błota pośniegowego, lawin(ek)błotnych czasem zabierających drogę kilkaset metrów niżej itd, lepiej poczekać aż to trochę wyschnie, no chyba że ktoś chce mieć extreme...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://picasaweb.google.pl/datasiedem/Roma...sExpedition2007

O tę drogę w końcu chodzi, czy nie :icon_mrgreen:?

 

"Celem glownym byl przejazd trasa 67C, ktorej najwyzszy punkt jest na 2150m n.p.m. Samej trasy nie da sie opisac, jest piekna, niebezpieczna i jeszcze raz piekna. Fotki nie oddaja nawet 30% wrazenia. Prawie cala trasa jest albo blotnista, albo kamienista. A kazdy kamien tylko czeka, zeby przeciac opone lub zrzucic z siodla niewprawnego jezdzca. Bylo kilka gleb, na szczescie bez strat. No nie liczac urwanych lusterek. " Data7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://picasaweb.google.pl/datasiedem/Roma...sExpedition2007

O tę drogę w końcu chodzi, czy nie :D?

 

(...)

Łomatko :icon_razz: Pingwin z tej galerii, to mój absolwent :crossy: :icon_razz: :icon_mrgreen:

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - na 100% nie wiem ale z podanych danych /szczególnie ta wysokość n.p.m/ to chodzi o trase znaną raczej pod nazwą Transkarpacka z przełeczą Urdele czyli odcinek drogi 67C a w zasadzie to część równoległą do tej trasy. Spotkałem się już kiedyś z określeniem Transalpina i właśnie odnosiło się ono do drogi o której napisałem. Trase z Urdelami przejechałem w sumie dwa razy w obu kierunkach na XRV750. Nie bardzo polecam pod mało terenowe sprzęty choć w tym roku niemal na samym szczycie spotkaliśmy cyklistów z Kielc. W odcinkach jest mocno kamienista w związku z czym istnieje spora szansa uszkodzenia motocykla z niewystarczającym "prześwitem". Ja osobiście "szosowcom" odradzam choć widoki i klimat jest WSPANIAŁY - można przejechać trasę w odcinku, którym poruszają się również katamarany ze wschodu na zachód lub odwrotnie bez skręcania na samą przełęcz /jak będzie mokro to utkniecie na pierwszym podjeździe - wtedy nawet na enduro doradzałbym kostke/. Transfogarska czy Transfogaraska /zwał jak zwał/ jest cywilizowanym odcinkiem krętej i pięknej widokowo trasy górskiej wybudowanej w minionej epoce i uważanen za największe osiągnięcie "rumuńskiegie komunizmu" - przejedzie się ją nawet R1 ale faktycznie na dziury w południowym jej odcinku i szyterek na winklach należy uważać /środkowa część z pkt. kulminacyjnym w postaci tunelu jest gładka jak d... niemowlaka/. Najlepszy termin to od połowy czerwca do końca września ale w innych też czasem "da rade" /to właśnie Transfogarska jest o ile pamietam otwierana dopiero od początku czerwca lub połowy maja zaś Urdele to po prostu śnieg i natura zamyka/ - POZDRAWIAM

 

Ps.

Nazwa Transalpina była też przez niektórych używana do określenia trasy enduromanii czyli fragmentu Karpat oddalonego od Urdeli jeszcze kilka... km. na zachód :flesje: ale to już chyba nadużycie.

Edytowane przez Pawel_z_Jasla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w lipcowym ŚM był numer o Rumunii ogólenie ale był też artykuł o tej konkretnie trasei, tylko cos mi umyka w którym....

 

A jak chcesz wysokie przełęcze to http://www.alpentourer.com/alpine_passes/o...ilfserjoch.html

 

Zresztą cały site jest całkiem interesujący....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 lat później...

to zależy gdzie później zmierzasz. Transfogaraską zrobił bym od północy i później na Ramnicu Valcea Dk7 na Sibiu i Transalpine też od północy. Tak jechaliśmy w 2012, bo później w planach była Bułgaria. Jak chcesz wracać z Transalpiny prosto do Polski to od południa też jest świetna, tylko to co najlepsze będziesz miał zaraz na początku, a później już tylko słabiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...