Skocz do zawartości

Triumph 1050 Sprint ST


Rekomendowane odpowiedzi

No to jestem po długiej trasie 1400 km - spalanie ok, lata mi na wybojach , a ich nie brakuje i hałasuje stopka centralna - chyba sprężyna nie trzyma, przepaliła się dioda postojowa przód - to w zasadzie wszystko z awarii.

A i jeszcze jedno pobiłem mój rekord prędkości - obecnie 264,1 km/h

Edytowane przez wolnemiasto

meble biurowe

fotele obrotowe

krzesła obrotowe

krzesła konferencyjne

www.alias.org.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolnemiasto - licznikowo ST1050 jedzie ponad 290 :), więc jeszcze Ci trochę zostało. Ile to licznikowo jest realnie to nie wiem, ale zakładam, że błąd jest dosyć spory. Sprawdź czy sprężyna, czy śruba mocująca przy stópce, bo coś mi się kojarzy że też tam dokręcałem.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze widze w serwisówce,że wymiana oleju co 16000tys.km. :huh: ?

 

W manualu jest co 600tys.mil, więc ok, nie chce mi się już drugi raz sprawdzać, ale wydaje się,że w serwosówce podają co 1000tys.mil.

 

P.S. Wczoraj byłem w warsztacie motocyklowym, gdzie widziałem, jak mechanik sprawdza olej w Triumphie(nie moim) na wyciągniętym bagnecie, tzn nie wkręca go.

To już nie pierwszy raz i nie ten sam mechanik... widze takie rzeczy, no i jak tu ufać mechanikom :rolleyes:

Edytowane przez Syrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o olej to w książce napraw '"Haynes" jest 6 tyś mil ( 10 tyś km ) . U mnie wcześniej ( jak go kupiłem ) też było więcej oleju na bagnecie , więc sprawdzali na wykręconym , jak ja zmieniałem to sprawdzałem na wkręconym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Mnie to w sumie nie dotyczy, bo mam szklane oczko w karterze :), ale właśnie przeczytałem instrukcję do Sprinta i tam wyraźnie piszą, że poziom oleju mierzy się na bagnecie wkręconym do końca. Wychodzi na to, że mechanik nawet nie pokusił się o przejrzenie instrukcji do sprzęta, przy którym grzebał. Qrdę, wydaje mi się niestety, że to jest norma :angry:

Edytowane przez Stefanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak, to już nie pierwszy raz widze, jak mechanicy mierzą olej na wykręconym bagnecie, dlatego jesli oddaje na serwis do mechanika, to zawsze sobie sprawdzam :)

W moim poprzednim Tiger 1050, tez mi tak zalali, upuściłem ok 300-400 ml ,żeby było ok :dry:

Edytowane przez Syrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

Czy ktoś może polecić jakiś serwis w Wawie, który potrafi ustawić luzy zaworowe w 1050? W poprzednim sezonie przy ok. 20.000 km sprawdzałem i luzy na zaworach dolotowych na prawym cylindrze były jeszcze w normie ale już blisko górnej granicy. Najlepiej gdyby przy okazji zsynchronizowali przepustnice (to mogę zrobić sam ale bez sensu 2 razy wszystko rozbierać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do ustawień zawieszeń tyłu. W instrukcji jest napisane, że są 2 rodzaje regulacji - regulacja dobijania i regulacja wstępnego napięcia sprężyny. Co do tego drugiego to wiem gdzie jest ale nie mogę znaleźć śruby do regulacji dobijania. W serwisie powiedziane mi, że nie ma tej regulacji... hmm. Wie ktoś coś na ten temat?

meble biurowe

fotele obrotowe

krzesła obrotowe

krzesła konferencyjne

www.alias.org.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest protopadle do sprezyny z lewej strony na takiej koncowce na plaski srubokret http://img22.otofotki.pl/obrazki/yu260_images.jpeg

to, to wiem (już) ale w instrukcji przeczytałem jeszcze o drugiej regulacji

 

chodzi o to

http://ifotos.pl/zobacz/1jpg_nhasqer.jpg/

 

1jpg_nhasqer.jpg

meble biurowe

fotele obrotowe

krzesła obrotowe

krzesła konferencyjne

www.alias.org.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...