Skocz do zawartości

Stół warsztatowy


jurer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najwygodniej pracuje mi się na blacie z bardzo grubej sklejki i nie mam problemów z odjeżdżaniem bloku silnika po stole.

W moim prywatnym warsztacie mam blat z grubej stalowej blachy ale na wiosnę będę pokrywał go sklejką.

Powiedzą niektórzy że sklejka się szybko niszczy ale to nie problem co jakiś czas wymienić lub na starż położyć nową warstwę.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej sklejki to mi też sie dobrze na niej pracuje. A co do jej wymiany to ja przez 3 lata mam ta samo. Poprostu niczym w niego nie stukam i jak do tej pory jest równy. A jak coś wybić np. z tuleji lub cos związanego z młodkiem to na kowadełku a jak coś delikatniejszego to podkładam wtedy mniejszy kawałek sklejki. Jakiś mechanik do siedzi co dzień w tym warsztacie to może mysleć o malowaniu na konkretny kolor. Do zwykłych napraw co jakiś czas wystarczy szary kolor. Mi sie wydaje dobrym kompromisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolory stołu, jak będzies zspawał będzie pruskać i tyle będziesz miał ze swojego pięknego stołu.... liczą sie umiejętnosci nie "kolory".ja mam czarny z grubej sklejki i tez jestem bardzo zadowolony.

Edytowane przez kuba_195
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie to nie mam spawarki, ale poprostu myślę przyszłościowo, bo w przyszłości napewno będzie. No i zaciekawił mnie temat. Stół jaki by nie był to i tak będzie dobry bo zawsze to lepsze niż nic. Na sklejce jeszcze nie pracowalem, przeważnie na blatach z stali, aluminium. Dziekuje za porady. Napewno wykorzystam patent Tomka Kulika z karimatą. Bardzo dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://bikepics.com/pictures/1130711/ - może nie praktycznie ale mi się takie kolory podobaja :P Do tego jest szuflada i imadło. Szuflada i imadło w fazie oczyszczania i malowania :)

http://bikepics.com/pictures/1130715/ - spód stołu - deski pomalowane impregnatem :) od spodu półki na dole nie ma desek - nie zachodzi taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel co ma warsztat ma taki duży stól warsztatowy i blat jest z desek dębowych chyba, sa dobrze dopasowane krawędziami wiec nic tam w szpary nie wpada i ogolnie dobrze sie na nim robi. A kolor ma.....taki przeolejony :buttrock: włąsnie cięzko na ciemnym tle znależc jakie drobne elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz panuje moda na czerwony kolor w wyposażeniu warsztatów ale osobiście nie polecam. Pamiętam jeszcze ze szkoły technicznej iż zielony kolor najbardizje nadaje sie na maszyny/urządzenia jako że jest kolorem uspokajającym. Niezależnie czy spawalnia czy tokarnia. Czerowny kolor jest męczący (możesz teog nie zauwązyć ale tak twierdza specjaliści, do tego czerowny spowoduje ze ebdziesz sie stresował/denerwował znacznie łatwiej) a poza tym jest zarezerwowany dla przedmiotów awaryjnych - np. wyłaczniki. Elementy niebezpiecznie np. krawędzie maszyn/przedmiotów maluje sie w żółto-czarne pasy.

 

Ja ci polecam kolor zielony stołu a sam blat najlepiej jakby był w kolorze stali ew. białym. Naturalny kolor stali jest ok ale też niełatwo znaleźć na nim np. małą śrubkę czy podkładkę. Jak bardzo chcesz malować to wybierz kolor biały - przy okazji rozjaśni ci miesjce pracy ob jak powszechnie wiadomo byały najlepiej odbija siwatło. pozdro.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja z uwaga czytam ten temat, na wiosne bede robil sobie swoj wlasny garaz, wiec takze i mebelki bede sobie musial sprezentowac... :icon_evil:

 

 

Do mebelków to najlepsza jest IKEA... :icon_razz:

 

polecam link do stronki mojego ulubionego sklepu w UK. chodzę tam z taką radoscią jak kobiety do supermarketu...

 

Szczegolnie dział Hand Tools oraz Garage Equipment sa OK.

 

http://www.machinemart.co.uk/

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mebelków to najlepsza jest IKEA... :D

 

polecam link do stronki mojego ulubionego sklepu w UK. chodzę tam z taką radoscią jak kobiety do supermarketu...

 

Szczegolnie dział Hand Tools oraz Garage Equipment sa OK.

 

http://www.machinemart.co.uk/

mam chrzesnego stolarza, dostarcze mu tylko material a on mi zrobi szafki, polki, seraly i co tylko potrzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...