Skocz do zawartości

Jak wyczyścić najszybciej/najtaniej szprychy


Rekomendowane odpowiedzi

IStnieje środek do czyszczenia felg firmy chyba PLAK taki różowy, kupiłem go bez przekonania (Ahh pewnie zwykly szampon) mialem ten sam problem niczym nie moglem doczyscic, nawet szmatka, karcherem, zdrapywanie nożykiem dawało marny efekt bo tylko tam gdzie sie skrobało. Popsikałem odczekalem chwile splukalem i BŁYSK! Patrze na szpryche z 4minuty i nie dowierzam!

P.S. 13 zł taki specyfik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.dolacze sie do dyskusji..

 

Od niedawna mam w posiadaniu motocykl, ktory przyjechal z wysp i to co sypia tam na drogi zrobilo mi ze srub, stalowych ksztaltownikow i nawet aluminiowych elementow straszny bajzel. prawie wszystkie sruby mocujace owiewki i zewnetrzne sruby silnikowe mialy szary nalot..niektore srubki udalo mi sie spolerowac. Jednak jak sie okazalo nie sa z nierdzewki i teraz po niedlugim czasie zrobily sie poprostu rude.

Wiem ze kwas nie pomoze, bo raczej przydalby sie jakis galwanizacyjny sposob. Czy ktos ma pomysl co mozna z tym zrobic?

czy tego kwasu mozna uzyc na aluminum zeby zmyc z niego ten nalot?(a raczej to alu wyglada jakby bylo wyżarte)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki kwas nie wejdzie w reakcje z chromem, wiec na szmate i jazda.

Tak,na szmate i jazda!? Ale nie mozesz byc pewnym ze odrobina tego dziekciu nie splynie pond nypel do felgi. Tam juz go nie wytrzesz. A jesli sama felga jest aluminiowa :lalag: :lalag: Dlugo nie trzeba bedzie czekac na efekty tej gorliwosci :biggrin: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Witajcie,

Przeczytałem kilka wątków na temat czyszczenia szprych ale ostatnie wpisy

są sprzed 7 lat. Czy są jakieś nowe środki ułatwiające czyszczenie czy dalej

autosol + szmata + krata? :) W załączniku zdjęcie moich szprych, motocykl kupiony

tydzień temu, stoi u mechanika a ja mam pytanie, czego się spodziewać po

usunięciu brudu? Pod spodem jest chrom, ocynk czy lakier? Poprzedni właściciele

mocno zaniedbali ten temat.

Moto to Suzuki Intruder Volusia VL800 z 2002 roku.

post-55491-0-00197600-1492600017_thumb.jpg

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te wełny występują też w różnej gradacji/miękkości? Kiedyś ktoś mi powiedział że

czyścił chromy ściereczką którą się czyści rury miedziane przed lutowaniem, jakoś

sceptycznie do tego podchodzę póki ktoś tego nie potwierdzi :)

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te wełny występują też w różnej gradacji/miękkości? Kiedyś ktoś mi powiedział że

czyścił chromy ściereczką którą się czyści rury miedziane przed lutowaniem, jakoś

sceptycznie do tego podchodzę póki ktoś tego nie potwierdzi :)

miekkie maja gradacje zerowe, przy czym 0000 jest najdelikatniejsza.

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

               

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

czego się spodziewać po usunięciu brudu? Pod spodem jest chrom, ocynk czy lakier?

 

Niczego dobrego ....

Sadze ze pod spodem to juz tylko goła szprycha i nic ciekawego.

Jak chcesz sie pobawic to zabezpiecz koło ( obręcz ) a szprychy pomaluj sobie na czarno

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...