Skocz do zawartości

CBR 929 jako turysta??


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z szacownego grona próbował wykorzystywać ten model Hondy do dalszej turystyki, :icon_mrgreen: czy jest to raczej zupełnie pomylony pomysł? Przeznaczenie z założenia ma inne. Wiadome że modelem CBR 900 sc33 dawało radę. Co do tego modelu słyszałem różne zdania. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szacownego grona próbował wykorzystywać ten model Hondy do dalszej turystyki, (...)

 

wszystko się da (pozostaje kwestia otwierania parasola), pytanie po co i czy nie można inaczej

tzn możesz zrobić te setki km w ten sposób - jeśli tylko raz, to po prostu się zmęczysz, bo nie ma innej opcji. jeśli chciałbyś tak ciągle, to... znasz kawał o myśliwym i misiu..? jesteś pewien, że ty na polowanie... znaczy, że chcesz motocykl sportowy? :D

po ludzku mówić: raz się tak możesz pewnie wybrać, bo nie będziesz na jedną wycieczkę zmieniał motocykla. ale jeśli chcesz swój motocyklizm zdefiniować jako turystykę, to IMHO poszukaj wygodniejszej do tego celu maszyny

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim się da jeżdzić w dalsze trasy, ale kwestia wytrzymałości, myślę że ten sprzęt jest do czego innego stworzony, jak masz zamiar jeżdzić sam i dość szybko to jeszcze ujdzie, ale z plecaczkiem po dłuższej drodze siądą Ci nadgarstki i barki. Ale wszystko jest mozliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe jak najbardziej... tylko wybór motocykla sportowego do turystyki powoduje, że trasę trzeba będzie wybierać specjalnie pod tego typu motocykl, a więc jakościowo dobre drogi... kilka setek po kiepskiej nawierzchni na sporcie to udręka a nie przyjemność... druga sprawa , to już trzeba mieć jakiś staż na sporcie.....nadgarstki, kolana , kręgosłup muszą już być przywyknięte do tej pozycji...wtedy nic nie boli po całym dniu jazdy... no i taki motocykl ogranicza nam dobór towarzystwa... właściwie to najlepiej jechać solo bez pasażerki..... chyba że chcemy jej wybić na przyszłość turystykę motocyklową z głowy...to wtedy raz można ją zabrać.... no i gratów za wiele na sporta też się nie zapakuje... w sumie do lajtowego latania po Europie myślę że nie powinno być żle na sporcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie śmigałem w dalsze trasy i musze przyznać ze w przypadku 929 nie jest tak źle.Moim zdaniem to naprawde wygodny motocykl.Oczywiście turystykiem nigdy nie był i nie bedzie także zakup go tylko i wyłącznie do tego celu jest moim zdaniem bezsensowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko się da (pozostaje kwestia otwierania parasola), pytanie po co i czy nie można inaczej

tzn możesz zrobić te setki km w ten sposób - jeśli tylko raz, to po prostu się zmęczysz, bo nie ma innej opcji. jeśli chciałbyś tak ciągle, to... znasz kawał o myśliwym i misiu..? jesteś pewien, że ty na polowanie... znaczy, że chcesz motocykl sportowy? :bigrazz:

po ludzku mówić: raz się tak możesz pewnie wybrać, bo nie będziesz na jedną wycieczkę zmieniał motocykla. ale jeśli chcesz swój motocyklizm zdefiniować jako turystykę, to IMHO poszukaj wygodniejszej do tego celu maszyny

jsz

Przyłączam się do opinii - można tylko po co? przynajmniej jeśli rozumiemy jako turystykę wyjazd np. na tydzień-dwa ze znajomymi dajmy na to wzdłuż granic Polski :lalag: Moja SVka to nie CBRka 929 - ale pozycję na niej też mam lekko "tofikowatą". Co prawda nie męczy mnie ona jakoś szczególnie (182 cm, 88kg), ale po ostatniej wycieczce z kolegami (4 gości na BMW 1150 - 1200 GS) stwierdzam, że można jeździć wygodniej, ciekawszymi drogami i do tego z różnymi tobołami w pojemnych kufrach :lalag:

 

Ale życze powodzenia i wytrwałości - mnie znajomi przekonywali do Vstorma, KLE, BMW GSa, ale ... dokonałem własnego wyboru :biggrin: - to moje stawy (kolana, nadgarstki) i sam je będę kiedyś leczył :lalag: A poważnie to rozumiem Twój dylemat - chciałoby się i szybko i wygodnie w dalekie trasy :) - jakoś jedynym wyjściem jakie ja znajduję to miec dwa motocykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzac na moja CyByRy to najbardziej dokucza mi siodełko.Zbyt twarde.Juz po okolo 120 km bupsko mi drętwieje i nie moge usiedzieć.Zadne plecy,zadne barki zadne nadgarstki. Wczeniej na VFR mogłem zrobić 250 - 300 km (wiecej nie robiłem , bo nie miałem dluszcze trasy) i duspko OK. No ale ja chudy jestem i dupa sucha jak szczaw - wiec moze dlatego.Mam dołozyć gąbeczki i obszyć to.

co do 929 - to pewnie bedize podobnie.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzac na moja CyByRy to najbardziej dokucza mi siodełko.Zbyt twarde.Juz po okolo 120 km bupsko mi drętwieje i nie moge usiedzieć.Zadne plecy,zadne barki zadne nadgarstki. Wczeniej na VFR mogłem zrobić 250 - 300 km (wiecej nie robiłem , bo nie miałem dluszcze trasy) i duspko OK. No ale ja chudy jestem i dupa sucha jak szczaw - wiec moze dlatego.Mam dołozyć gąbeczki i obszyć to.

co do 929 - to pewnie bedize podobnie.

 

pzdr

 

 

Dokładnie jest tak jak napisał MYCIOR, siodło po 120-150 km daje sie odczuć :D Ja robię moją Niunią 150-160 km jednorazowo i potrzeba 10 min wytchnienia dla 4 liter :D

CBRa do typowej turystyki, moim skromnym zdaniem się średnio nadaje. Aczkolwiek ja w swojej mam komplet sakw MOTO-COŚTAM + torbę na bak, i śmigam z tym rynsztunkiem i kochaną żonką w trase bez problemu.

 

Ps. Jeśli masz zamiar podróżować z plecaczkiem tak jak ja, to... :buttrock: musi mieć 4 literki ze stali albo kochać cię straszliwie... :D

 

Pozrdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to zalezy w duzym stopniu od samego nastawienia i sily mentalnej. Dopuki jest sie mlodym, dopuki nie przejedziesz sie prawdziwa sportowa turystyka oraz jeszcze paru innych kryteriow. Owszem wszystko mozna ale Fireblade nie zostal stworzony do tego celu. Z konia wyscigowego trudno zrobic konie pociagowego.

 

:flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie,ale własnie chyba to jest duzy bład jaki popęłnili luzdie z Hondy - bo ja rozumie ze nie zrobie na sporcie 500 KM, ale pierwszą rzecza która zaczyna dawać znać to PUPA.Moze honda robi moto na USA bo tam wszyscy mają dupska jak Mr.T

Na pewno to nie tylko kwestia samej kanapy - raczej sportowego zawieszenia, ale naprawde co pierwsze dokucza to nie nadgarstki,barki,kregosłup,ramiona.Pierwsze co boli to PUPA - przynjamniej mnie

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,jestescie mieczaki,,,,, :flesje: ,ta dziewczyna przejechala na 954 prawie 7 tys km w 9 dni,,,, :D :eek:

 

I o czym to ma swiadczyc ? Podobno cygan dla towarzystwa dal sie powiesic. :flesje:

 

Swego czasu byl temat "Ile facet moze tego nakrecic" czy cos podobnego. Wypowiedzi i dyskusja byla ciekawa, po przeniesieniu forum chyba wcielo.

 

:P

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta dziewczyna przejechala na 954 prawie 7 tys km w 9 dni,,,, :bigrazz: :buttrock:

 

no i czego ma to dowodzić? na forum mamy opis wakacyjnej trasy coś 11kkm na jawce czy inszym 2t zabytku; czy twoim zdaniem oznacza to, że właściciele gl1800 i innych r1200gs mają się przesiąść na jawki - bo to taki zayebisty sprzęt do turystyki..?

ależ metoda argumentowania... :biggrin:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...