Skocz do zawartości

Nowe prawa jazdy od 2013 roku


RaY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkim moldym i walecznym proponuje na spokojnie obejrzec program i posluchac co sie w nim mowi, bo widze, ze jezyka polskiego jakos nie rozumieja. :)

 

Nikt tam nie powiedzial, ze bedzie zabroniona jazda do 24 roku zycia tylko, ze zakaz dotyczy motocykli z duza moca i motocykli ciezkich. Jezeli wiec nie rozumiecie roznicy to sorry.

 

jak idziecie do pierwszej pracy to tez raczej nie zarabiacie tyle ile koledzy z 10 letnik starzem.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i odrazu przepraszam za podobne pytanie. Jeśli zacznę w tym roku kurs na motocykl i samochód a egzamin będę miał w 2009r to będę go zdawał na zasadach z 2008r. czy już na nowych?? Proszę o pomoc.

 

 

stron w tym temacie naprawde nie jest duzo... proponuje przejzec a prawie na kazdej stronie znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie sranie w banie. Glosowales na PO? No to teraz patrz na efekty :icon_razz: Nic nie wiadomo, mamy jakies pseudo reportaze w nedznym 'Metro' i swietojebliwych przez Pochanke 'Faktach' i na tym opieramy swoją wiedze. Co bedzie to bedzie. Prawo nie dziala wstecz. Mam poki co A1 i poki mi go nie odbiora to bede smigal i mam wszystko w dupie co jest w barierach legalnosci. A pozniej jesli przepisy sie rzeczywiscie zmienia to sie bede martwil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej wg mnie wiek to połowa sprawy... Ważny jest charakter... Jak ktoś jest pirat to najwyżej... Będzie starszym piratem :icon_exclaim:

jasne, że ważny jest charakter- ale jak chcesz go badać u konkretnej osoby? testy psychologiczne robić każdemu? :icon_question: :icon_question: W polskich warunkach (zresztą w każdych) po tygodniu wszyscy kandydaci znaliby "właściwe-pożądane" odpowiedzi.

 

W którymś z linków jest wypowiedź psycholożki. W tym rzecz, że charakter (tu trzeba by mówić o temperamencie) jest związany ściśle ze sferą biologiczną - i tu duży wpływ ma wiek. Oczywiście, że znajdzie się wielu 16sto latków rozsądniejszych, bardziej wyważonych i potrafiących kontrolować swoje emocje niż większość 33 latków - ale niemal na pewno będzie to znikomy procent 16sto latków (być może Wy do niego należycie :icon_biggrin: )

Czym rozni sie osoba na motorze ktora pierwszy raz wsiada w wieku 18 lat a 24 lat? Moim zdaniem niczym. Ze starsza i madrzejsza? Przez 6 lat lepiej nabierac umiejetnosci jezdzac mniejszymi motocyklami typu 125cm3 i 250cm3 niz mądrzeć siedzac w domu...

czy starsza to mądrzejsza? - sam sobie odpowiedz na to pytanie. W przypadku przepisów wszelkie normy wiekowe biorą się ze statystyki tzn. jakiś duży procent 18sto latków ma cechy takie i takie a ten sam duży procent 24ro latków ma już cechy takie i takie.

Czy przez 6 lat (od wieku 18) lepiej nabierać umiejętności jeżdżąc mniejszymi motocyklami? nie- lepiej "mądrzeć siedząc w domu" a zacząć nabierać umiejętności nieco później (no może nie od 24 roku życia- może nieco wcześniej)

 

Pare osob zarzuca w tym watku, ze odzywaja sie tu tylko nastolatkowie, "mlodzi gniewni". Mam do tych osob tylko takie slowa - "zapomnial wol jak cieleciem byl!" Fajna postawa - mam to gdzies, bo mnie to nie dotyczy. Ciekawe co by gadali, gdyby to im obcieto SZEŚĆ lat jezdzenia na motocyklach.

to żaden argument - być może byliby niezadowoleni i przeciw, ale jeśli jest to słuszne (moim zdaniem na pewno 18 lat to za wcześnie), to tak powinno być i niezadowolonymi prawodawca nie powinien się przejmować.

 

Moim zfdaniem w PL kary za jazde bez uprawnien to po prostu smiech na sali i wrecz zacheta. Osobiscie walnalbym kare 50 000,- pln i bylby spokoj + pozbawienie mozliwosci porewadzenia wszystkich pojazdow na nastepne 5 czy 10 lat. Ciekawe ilu wtedy by sie kozakow znalazlo ? :icon_question:

Popieram. Może nie aż 50 tys ale 5-10 tys i pozbawienie możliwości na kilka letek. Nie głosowałem na pis ale jestem za drakońskimi karami (na pewno nieuchronność kary najlepiej odstrasza- w tym rzecz, że o nieuchronność kary jest dość trudno. Dlatego nie wystarcza surowość kary - potrzebna jest drakońskość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma sens, uscisle wiec:

to nie chodzi o przedzial od jakiegos wieku do jakiegos. Ogolnie podalem liczbe lat. Pomiedzy 0-2 lata 125cm3, 2-4 lata 250cm3, 4-6 lat 400cm3, 6 i wyzej 600cm3 i wyzej. Lub cos w tym stylu.

Sorry ale dla mnie to nadal nie ma sensu. Po pierwsze za dużo przedziałów wystarczy do 125, do 500 i reszta a ponadto, jak sam piszesz:

Ponadto oczywista jest roznica pomiedzy np. Honda CBF, a CBR tej samej pojemnosci, dlatego przypominam, ze obecnie na kat. A1 nie tylko jest ograniczona pojemnosc ale rowniez moc motocykla do 11 kW lub 15 KM. Tam ograniczenia dopuszczalnej mocy rowniez by obowiazywaly.

Jesli teraz wyjezdze moja dwa latka 125cm3 to jakies doswiadczenie mam i chcialbym miec prawo do zdawania nastepnego prawka na wieksza pojemnosc.

Z tym zgadzam się bez zastrzeżeń.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale dla mnie to nadal nie ma sensu. Po pierwsze za dużo przedziałów wystarczy do 125, do 500

 

Ok, moze byc nawet przedzial 125, 250, 500 lub od razu po 125 moze byc 500. Ja nie jestem z grupy tych nastolatkow, ktorzy sie podniecaja, ze tylko jak beda mieli mozliwosc A to sobie kupia fajna CBR 600 i beda smigac na kole. Ja sobie jezdze wygodnym wiaderkiem i nawet nie wiem czy to zmienie w wieku 18, raczej bede dalej tym jezdzil, bo po co mi cos wiekszego do miasta, to wystarczy.

 

Ale jednak chcac pozyczyc od matki CBF600 na wypad za miasto raz kiedys to juz moc nie bede... :icon_question:

 

Czyli bede nieszczesliwym dzieckiem tego systemu: od 16. do 24. roku zycia na 125cm3 :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem że wiek to POŁOWA problemu a sporą cześć odgrywa charakter, bo nie do końca wyobrażam sobie robienie testów psychologicznych każdemu kandydatowi :icon_question: Zgadzam się że zwykle wraz z wiekiem się "łagodnieje" i już tak się nie ma ochoty "piracić" niemniej te 24 lata to wg mnie dużo... Jakbym miał teraz 18 i "widmo" 6 lat do "dużego" motocykla to na pewno nie byłbym szczęśliwy... I chodzi o to że ja nie lubię ograniczeń "odgórnych"... Bo "ktoś wie lepiej ode mnie" że jak ja skończę 24 lata to dopiero będę mógł jeździć na "dużym" moto ! A ja sam najlepiej wiem, że jestem na tyle rozsądny że już w wieku np 22 lat nie będę szalał jak pirat na "dużym" moto... A jak będę miał 24 to od razu stanę się rozsądny i nie będę miał ochoty na szaleństwa... Ciepłe kapcie, fotel, piwko, pilot w ręce... :icon_question: Ja wiem że statystyki coś znaczą niemniej denerwują mnie takie sztywne reguły :icon_question:

 

 

Podoba mi się postawa Wachu666, żeby stopniowo zdobywać doświadczenie i uważam że powinny być możliwe wcześniejsze egzaminy po roku-dwóch jazdy na danym sprzęcie, na kategorię wyższą... Tak aby móc dalej zdobywać doświadczenie i coraz lepiej jeździć coraz mocniejszymi sprzętami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie to samo co teraz, tylko przybędzie motocyklistów bez prawa jazdy. Oni myślą, że co, że jak ktoś ma 24 lata, to nie kupi jako pierwszy sprzęt 1000? Co oni tam w rządzie mogą wiedzieć? Bedzie jeszcze więcej wypadków jak teraz, bo będą jeździć bez prawka na 600 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś od 16 lat (bo już od tego wieku może śmigać na A1 i naprzykład na NSR) będzie śmigał do 24 roku życia.

To stwierdzi że po 6 latach jest takim dobrym kierowcą że kupić ścigacza 1000 bo w tym wieku już raczej będzie zarabiaj kase w robocie, a po 6 latach jazdy na NSR taki koło co będzie chciał stawiać na koło itp stwierdzi że NSR była taka nudna i kupi litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś niedługo tez idę zapisać się na kurs ale na samo B bo nie mam 3tysi żeby zrobić na raz 2 kategorie.Moim zdaniem spowoduje to tylko, że jeszcze więcej ludzi będzie śmigało bez prawka.Za brak prawa jazdy jest teraz mandat 500zł to nie jest jeszcze tak tragicznie chyba, że zmienią wysokość mandatu za te wykroczenie to będzie gorzej :biggrin:

Edytowane przez na koło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chociaż tyle, że jazda bez prawka jest wykroczeniem, a nie przestepstwem. hehe No chyba że to też zmienią.

Z tego co słyszałem jak złapią na jeździe jakimkolwiek pojazdem bez uprawnien, to na 3 lata jest zakaz robienia jakiewokolwiek prawa jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie to samo co teraz, tylko przybędzie motocyklistów bez prawa jazdy. Oni myślą, że co, że jak ktoś ma 24 lata, to nie kupi jako pierwszy sprzęt 1000? Co oni tam w rządzie mogą wiedzieć? Bedzie jeszcze więcej wypadków jak teraz, bo będą jeździć bez prawka na 600 itp.

 

NO a CO Ty w tym wieku mozesz o tym wiedziec ?

 

Jak ktoś od 16 lat (bo już od tego wieku może śmigać na A1 i naprzykład na NSR) będzie śmigał do 24 roku życia.

To stwierdzi że po 6 latach jest takim dobrym kierowcą że kupić ścigacza 1000 bo w tym wieku już raczej będzie zarabiaj kase w robocie, a po 6 latach jazdy na NSR taki koło co będzie chciał stawiać na koło itp stwierdzi że NSR była taka nudna i kupi litra.

 

Wiesz ten kto przez 6 lat bedzie jezdzil 125 - tka bedzie mial moim zdaniem na tyle instynktu samozachowawczego aby miec na tyle wyobrazni, czym moze skonczyc sie skok mocy miedzy powiedzmy 30 ( odblokowane ) a 180 KM !

 

Tu macie przyklad ktory chyba najbardziej ukazuje problem malolatow

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?s=...dpost&p=1171970

 

jak czytam takie pierdoly to jestem za kontrola przyrostu rasy ludzkiej

 

:biggrin:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym tym gejom z rządu radził zająć sie Polskim drogami ,myśleniem nad znajdowaniem na to funduszy i zajęciem się poważnymi ustawami ,a nie biciem piany i podnoszeniem ciśnienia. Mydlą oczy wszystkim jakimiś drugo albo trzeciorzędnymi sprawami podczas gdy jeździmy po takim gó..nie że wszystkie wnętrzności się przewracają, sorki za off topic

dla mnie ta ustawa to debilny pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przejrzałem 2 razy ten temat i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie jest tylko odpowiedź na to czy zabiorą posiadane już prawo jazdy. Tak więc Bardzo Proszę o udzieleni mi odpowiedzi na moje pytanie:

Jeśli zacznę w tym roku kurs na motocykl i samochód a egzamin będę miał w 2009r to będę go zdawał na zasadach z 2008r. czy już na nowych?? Bardzo Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...