Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wiosnę planuje zakup nowego moto więc mam kilka rozterek do rozwiania , jako że niedawno zacząłem odwiedzać tor motocrossowy i trudniejsze tereny moja drka zrobiła się za słaba za ciężka i trochę za miękka więc wybór padł na 250 w 2t również z powodu prostoty silnika z którym mam zamiar sam powalczyć w razie remontów. Teren w jakim się poruszam to głównie lasy ale również wyżej wymieniony tor motocrossowy oraz piaszczysty poligon poradziecki wiec wybór padł na ktma exc 250 lecz im się więcej zastanawiam tym zaczyna mi chodzić po głowie fullcross 250 w 2t ponieważ exc jest jak na lekarstwo co wiąże się z dużym ryzykiem jazdy przez pół polski po potencjalną padlinę gdzie fullek jest o wiele więcej do tego jest więcej marek bo jak by nie patrzeć to tylko Ktm i jeszcze rzadszy gas gas produkuje enduro w 2t za crossem przemawia również dostępność i cena części oraz to że w tej samej cenie można wychaczyć młodszy rocznik. Nie wiem jak to jest naprawdę, ale naczytałem się sporo że cross 250 w 2t nadaję się do endurzenia wiadomo że nie tak jak prawdziwe enduro ,ale że się da . Chciałbym się dowiedzieć ile przy amatorskiej jeździe jest wstanie przelatać silnik mth w porównaniu do exc ? chodzi oczywiście o wymianę tłoka i jakie macie zdanie na temat tego co napisałem chętnie posłucham każdej rady budżet będzie się wahał w granicach 8000zł

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 7 patyków kupisz już zdrową sztukę z roczników 2003-2004. Mówię 7 bo licz że zaraz te 500-1000zł trzeba w moto wsadzić żeby nadawało się w 100% do jazdy i nie miało żadnego luzu ani wycieku.Ja już kilka łądnychlat jeżdżę na Crossowych 250 2T w enduro i jak dla mnie bomba. W porównaniu nawet do EXC , Husiek czy WR 4T, 250 2T to rower z silnikiem odrzutowca. Minusem jest długa jedynka w porównaniu do enduro i spalanie, bo na baku to z 70 km więcej nie oblecisz za bardzo. Silnik przy intensywnej jeździe 3 razy w tygodniu spokojnie oblata sezon (później wymiana tłoka , a co 2 tłoki korba). Olej wymieniaj co 7-8 baków bo później sprzęgło zaczyna wariować. Do benzyny tylko pełen syntetyk (może być Castrol 2T Power Racing) no i chyba tyle :icon_razz:

PS: Do tego porządne ochraniacze bo 250 2T będzie Cię dużo częsciej zrzucało na ziemie niż DR :icon_razz: pozdro :buttrock:

I jeszcze jedna dobra rada; Musisz się przestawić na charakterystykę 2 suwowej crossówki , bo jak zaczniesz jezdzić jak większość osoób przesiadających się z 4t, czyli wysoki bieg małe obroty to nie dość że szybko się zrazisz do 2T to jeszcze twój silik długo nie pożyje ( a korba w szczególności)

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozważ tez exc 300 albo gasa 300 albo wr360 jak już 2T....mocne ale do ogarnięcia szczególnie exc....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michoa, pytał sie ciebie o cos kiedys ktos? :icon_mrgreen:

zeby endurzyc na 300ccm trzeba miec murzyna co bedzie za nami jezdzil z beczką wahy, a gas czy husqy to egzotyczny sprzęt którego eksploatacja oznacza egzotyczne wydatki, ja poluję na 250exc w nowej budzie(USD, cienki wahacz itd), ale trzymają chore ceny, jest ich mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michoa, pytał sie ciebie o cos kiedys ktos? :icon_mrgreen:

zeby endurzyc na 300ccm trzeba miec murzyna co bedzie za nami jezdzil z beczką wahy, a gas czy husqy to egzotyczny sprzęt którego eksploatacja oznacza egzotyczne wydatki, ja poluję na 250exc w nowej budzie(USD, cienki wahacz itd), ale trzymają chore ceny, jest ich mało

 

za to jjankowy 200 mało pali i jest zajebisty :D

300 ma ten plus że ma bardzo ale to bardzo mocny dół-jeździłem starym exc 300 bodajrze 91 to miałem wrażenie że lepiej się to z dołu zbierało niż niejedna 250 4T, kamsel bodajrze pisał że dolna granica 7/100 górna 15/100, koleś ktorego exc jeździłem mówił 10-12/100 prawie tyle moja crm paliła :D to ile twój exc pali 5/100 ??

 

rafael miał gas gasa 300 i pisał że problemu z klamotami nie było -zresztą niech się wypowie....

 

klamoty do wr 360 proszę-

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=wr+360&category=156

normalne ceny jak do japoni problem jest tylko z korbą-orginał 1000zł nie ma zamienników...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michoa, pytał sie ciebie o cos kiedys ktos? :icon_mrgreen:

zeby endurzyc na 300ccm trzeba miec murzyna co bedzie za nami jezdzil z beczką wahy, a gas czy husqy to egzotyczny sprzęt którego eksploatacja oznacza egzotyczne wydatki, ja poluję na 250exc w nowej budzie(USD, cienki wahacz itd), ale trzymają chore ceny, jest ich mało

 

wydaje mi sie że z GG juz problemow nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gg 300 allegro

http://allegro.pl/listing.php/search?string=gas+gas+300&category=156&sg=0

 

też nie ma problemów i ceny normalne-mam wrażenie że do gg i husqy jest więcej części w PL niż do xr650r :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemów z czesciami, ktore często sie kupuje, ale wez znajdz jakies graty od zaworu wydechowego, skrzyni biegów, jakieś króćce, wajchy czy inne drobiazgi, moze i się da ale jak cos klęknie w srodku sezonu to moze byc kiszka,

 

200 duzo palił gdy zawór mi nie działał i trzeba było go prosic, teraz na zbiorniku jadę 2 godzinki na torze+2 godzinki enduro, mało, ale 300 pali jeszcze więcej, ile pali 360 i po co komu tyle mocy ciezko powiedzieć

 

200 zajebiscie sie spisuje i z niczym nie ma problemu tyle wam powiem, bez odbioru :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jjank motor planuje kupić dopiero jak sprzedam Drke a jej nawet jeszcze na alledrogo nie wystawiłem i też celuje w 250 w 2t i coś świeższego niż twój exc więc przykro mi ,ale chyba się nie skuszę. Co Do exc 250 czy nawet gas gasa 300 nie mówie nie chodzi mi o to żeby nie wydać połowy kasy na moto przez zwiedzanie polski lub czekać do usranej śmierci aż się znajdzie coś ciekawego w pobliżu. Jak się trafi jakieś ciekawe enduro w 2t nie na końcu polski to się pewnie skusze i zobaczę. Dlatego alternatywą został fullcross chociaż szczerze wolał bym enduro.

Edytowane przez BlachaKSA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Huski czy gas gasa dostaniesz częsci tak samo i w podobnych cenach jak do KTM więc nie wiem skąd co u niektórych jakieś domysły że GG i Huska to egzotyka

Dla mnie przestały być egzotykami odkąd otworzyli filię olka w Krakowie :D

KTM dla większości to nadal egzotyk mimo że części są bardziej dostępne niż do jakiejkolwiek marki.

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafael miał gas gasa 300 i pisał że problemu z klamotami nie było -zresztą niech się wypowie....

Tez latalem GG ec 300 sezon i motocykl jak dla mnie rewelacja.. Co przemowilo ze wybor padl wlasnie na niego to cena. O wiele nizsza niz KTM, Yamaha itd.. Co do czesci to podobna dostepnosc jest jak najbardziej a lepiej wylozyc pare zl mniej miec sprzet rownie dobry i miec kase na jakies ewentualne wyposazenie czy remont albo chociazby same paliwo. Bede te marke chwalic i wroce do niej. Niestety ostatnio bylem zmuszony zmienic na cos z mozliwoscia rejestracji ale dni do powrotu w ostry teren sa liczone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podjechałby mi ktoś z okolic opola to obejrzeć ?? mało $$$ mam i wolałbym nie jechać 250km żeby obejrzeć wraka :D

http://otomoto.pl/honda-xr-M2955618.html

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...