Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 17 lat 186 cm wzrostu i 60 kg :P i mam zamiar kupić sobie KTM 250 SXF z 2006 roku.

Pytanie: czy ten motor nie jest jak na moja wagę za mocny? Jak tak prosiłbym o jakieś inne propozycje :icon_twisted:

Skoro chcesz cross'ówkę to ta w 4-takcie będzie najlepsza bo setka jeszcze bardziej by sie dała Ci we znaki.

Ale tylko pytanie czy dasz rade z tymi umiejętnościami co masz bo nic nie napisałeś czym śmigasz obecnie.(???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie niczym nie śmigam... wcześniej jeździłem parę razy yamaha 125 kumpla :P

Jak kolega wyżej napisał: jeżeli na początku nie będę za mocno odkręcał to dam rade :icon_twisted: obawiałem się tylko czy ten motor nie będzie dla mnie za mocny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie pytanie otóz szukam motocykla po DT80 i zastanawiam sie pomiedzy dwoma a mianowicie DR350 a DR650. DR czy to 350 czy 650 ogólnie bezawaryjne moto, mocy nawet wystarczajaco w obydwu motocyklach i koszty zakupu utrzymania dosć niewielkie:) Moto mi bedzie potrzebne do jazdy po mieście, poszalenia w terenie i czasami na trasy przeważnie do 100km choc pewnie zdazą sie i wieksze nawet do 500-600 km np. w wakacje;). Dlatego właśnie mam taki problem z wyborem bo w terenie mozna i tym i tym poszaleć z przewagą 350 bo jednak 30kg lzejsza mniej wiecej ale za to na trase mniej sie nadaje bo mniejszy bak i troche mniej wygodna kanapa. Cena zakupu porównywalna choć 650 nieco tańsze mi sie wydają. A jesli chodzi o kase to jeśli mam kupować teraz to tylko do remontu za około 3 tysiaki a do 5-6 tys w wakacje juz wtedy najlepiej pełnosprawna.

 

Czekam na odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to więcej bedzie asfaltu niż terenu więc bierz 650 bo w terenie daje rade(miałem kilka dni) i na ulicy ina bajka calkiem.przyspieszenie i wogole,widze że preferujesz bardziej taką turystyke więc kierował bym sie w strone 650.pozdro :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie pytanie otóz szukam motocykla po DT80 i zastanawiam sie pomiedzy dwoma a mianowicie DR350 a DR650. DR czy to 350 czy 650 ogólnie bezawaryjne moto, mocy nawet wystarczajaco w obydwu motocyklach i koszty zakupu utrzymania dosć niewielkie:) Moto mi bedzie potrzebne do jazdy po mieście, poszalenia w terenie i czasami na trasy przeważnie do 100km choc pewnie zdazą sie i wieksze nawet do 500-600 km np. w wakacje;). Dlatego właśnie mam taki problem z wyborem bo w terenie mozna i tym i tym poszaleć z przewagą 350 bo jednak 30kg lzejsza mniej wiecej ale za to na trase mniej sie nadaje bo mniejszy bak i troche mniej wygodna kanapa. Cena zakupu porównywalna choć 650 nieco tańsze mi sie wydają. A jesli chodzi o kase to jeśli mam kupować teraz to tylko do remontu za około 3 tysiaki a do 5-6 tys w wakacje juz wtedy najlepiej pełnosprawna.

 

Czekam na odp.

Za 3.5tyś z wielkim bólem,choć kuzyn kupił wersje Dakar z 89 w świetnym stanie technicznymza 3.7

Smiga w terenie i po asfalcie,nie jest zadowolony,a nakręcił od jesieni 2 tyś km.

http://moto.allegro.pl/item331862050_suzuk..._600_dr600.html

Dobre moto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To mój pierwszy post w tej "brudniejszej" części forum.

Ponieważ w drodze jest kolejny motocyklista, wszystkie zaplanowane na ten rok dłuższe wyjazdy z żonką zostały odłożone. Jazda NTV-ką wokół komina raczej mnie nie interesuje, dlatego postanowiłem pozbyć się jej i kupić, ewentualnie zamienić na jakieś enduro do krótkich wyjazdów w okolice, bo NTV raczej do zjazdu z drogi się nie nadaje. Blisko mnie jest taka XT

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M665212

Możecie na nią rzucić okiem, to oferta komisowa dlatego może będą skłonni zabrać moje moto w rozliczeniu. Może znacie kogoś, kto chce się zamienić na NTV ?

Pozdrawiam

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty zakupu utrzymania dosć niewielkie

 

 

zakupu tak , ale z utrzymaniem juz nie jest tak wesolo , stare DR czesto za dosc mocno zajechane , zaciera sie glowica , siada skrzynia , sprzeglo rozrusznika i pare innych elementow , na twoim miejscu wolal bym XT albo XL ke 600.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

mam do Was takie pytanko:

Chce kupic jakies enduro. Zastanawiam sie nad KTM EXC 250F lub EXC 450F.

Doswiadczenie mam srednie i w enduro staz okolo 3 sezonow. W szosie jakies 5 sezonow.

 

Nie wiem tylko czy do moich umiejetnosci i stylu jazdy 450 nie bedzie za mocna.

Generalnie zalezy mi na jezdzeniu w lekkim/srednim terenie.

No i tu zaczyna sie dylemat. 450 jest mocniejsza i wymaga lepszej techniki jednak jest bardziej elastyczna i wybacza wiecej bledow zwiazanych z redukcja biegow. 250 slabsza i mniej porywcza za to wymaga pracy na wyzszych obrotach. No i jestem w kropce. Ma ktos podobne doswiadczenia w tym temacie? Ogolnie nie chodzi mi do konca o kwestie czy dam rade itd. tylko o to jakie sa realne odczucia osob ktore mialy podobny dylemat.

Niestety nie widzie realnie ze bede mogl sobie pozwolic na szybka zmiane i ewentualna korekte gdyz kupie nowy motor i na kredyt:(

 

3 sezony latalem na xt600 i zmienilem na Fazera 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 4,5. To 4T więc łagodnie oddaje moc, a te pare koników więcej zawsze się przyda.

 

 

Niezgadzam sie.Co z tego że to 4t .To 450-Lekka i mocna maszyna- wymaga umiejętności to "agresywny " motocykl z łagodnością nie ma za wiele wspolnego :clap: ....Łagodny to jest xt :wink: ,ale jeśli "śmigałeś " pare sezonow xt to rownież poleciłbym ci 450 .Z czasem ją opanujesz(częściowo) i będzie ci się świetnie jezdzić :D :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ;) ,kazdy myśli że jak mocniejszy to lepszy... żeby sie nauczyć techniki to lepiej latać na słabszym moto

To czemu sam kupiłeś CR 250?

Pozdrawiam.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KTM nigdzie nie podaje mocy, czy kojarzycie ile ma 250 4T a ile ma 450 4T?

cos czytalem ze 250 45 a 450 58km.

Moze powinienem wziac 300 i bedzie wilk syty i owca cala:)

 

Jezeli mialem xt z 600ccm i mocy ok. 40 i wg mnie nie bylo to malo to moze faktycznie lepiej ta 250.

Cholercia nie wiem jak sie jezdzi na 250, czy podobine jak na xt czy raczej tak ze na niskich obrotach slabo daje a powyzej 5-6tys zaczyna uciekac.

Edytowane przez Pandemonium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KTM nigdzie nie podaje mocy, czy kojarzycie ile ma 250 4T a ile ma 450 4T?

cos czytalem ze 250 45 a 450 58km.

Moze powinienem wziac 300 i bedzie wilk syty i owca cala:)

 

Jezeli mialem xt z 600ccm i mocy ok. 40 i wg mnie nie bylo to malo to moze faktycznie lepiej ta 250.

Cholercia nie wiem jak sie jezdzi na 250, czy podobine jak na xt czy raczej tak ze na niskich obrotach slabo daje a powyzej 5-6tys zaczyna uciekac.

KTM 300 to 2T, więc ma mocy podobnie jak 450 w 4T tylko jest bardziej narwana. Początkującemu raczej nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...