Skocz do zawartości

Podróżowanie zimą


KLAUDIUSZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam w moim B-12 instalacje 12V pod GPS itp. ale o co mi chodzi to słyszłaem o kombinezonach ogrzewających pod taką właśnie instalacje ale nie wiem czy to bujda nie była tylko tak słyszałem to by głupie rozwiązanie nie było na zime hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w moim B-12 instalacje 12V pod GPS itp. ale o co mi chodzi to słyszłaem o kombinezonach ogrzewających pod taką właśnie instalacje ale nie wiem czy to bujda nie była tylko tak słyszałem to by głupie rozwiązanie nie było na zime hehehehe

O kombinezonach też słyszałem, ale ostatnio w louisie wychaczyłem ogrzewacz pod 12V, który jest wielkości protektora na plecy i tam też go się montuje :banghead:

Jest jeszcze pas, który jest na rzep? i można go przyczepić dosłownie do wszystkiego :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos jazdy w zimie, pomijając gęstości olejów i wpływ temperatury na silnik, trzeba pamiętać, że drogi zimą posypywane są piaskiem z solą tudzież samą solą, co ma katastrofalny wpływ na wszelkie metalowe elementy motocykla typu blok silnika, kolektory wydechowe, tarcze hamulcowe, lagi etc etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba pamiętać, że drogi zimą posypywane są piaskiem z solą tudzież samą solą, co ma katastrofalny wpływ na wszelkie metalowe elementy motocykla typu blok silnika, kolektory wydechowe, tarcze hamulcowe, lagi etc etc.

Niewątpliwie tak. Wszystko jest na wierzchu i obrzygane po jeździe na maksa. W dodatku trudno umyć taki motocykl zimą np. przy -5* za oknem, ale co zrobić? Jechać do pracy 40 czy 90 minut oto jest pytanie....

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos jazdy w zimie, pomijając gęstości olejów i wpływ temperatury na silnik, trzeba pamiętać, że drogi zimą posypywane są piaskiem z solą tudzież samą solą, co ma katastrofalny wpływ na wszelkie metalowe elementy motocykla typu blok silnika, kolektory wydechowe, tarcze hamulcowe, lagi etc etc.

 

 

Dlatego ja sądzę że jak ktoś już nie musi jeździć w okresie zimowym to lepiej przed sezonem tym wypucować sprzeta odstawić, odłączyć źródełko prądu w jakieś ciepłe miejsce i spokojnie wyczekać pierwszych oznak wiosenki ... :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to wszystko albo enduraki albo jeżdżenie po czarnej drodze. Tak to w sumie każdy może. Jak byłem młody (i głupi) to Jawką jeździłem na narty. Narty przytroczone z boku do moto i heja. Tylko że jak droga się robiła biała to prawie na każdym zakręcie była gleba.

 

Ja muszę czekać czasami i 3 tygodnie dłużej (mieszkam pod parkiem narodowym w górach) żeby zacząć jeździć, bo mam białą drogę. Jak jest czarno - można jeździć, jak jest biało na drodze, to rób co chcesz, nie pojedziesz.

 

Ale w sumie jeżdżenie w zimie to głupota. Chyba że mus, albo jak komu (jak mi :buttrock: ) kółka do dupy przyrośli.....

 

W Stanach są elektryczne kamizelki do kupienia (u angoli też) tudzież elektryczne rękawiczki, jak kto chce...

 

Także wszystko się da. Ale po co?

 

POzdrawiam tych co muszą :flesje:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także wszystko się da. Ale po co?

Żeby pojechać na "słonie" :biggrin:

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bikepics.com/pictures/299156/ :D

 

Ja jak narazie caly czas dojezdzam do pracy, rano jest po 3-4 stopnie, mam cywilne spodnie, na to motocyklowe narazie bez podpinku, koszylka, bluza, kurtka z podpinka i kominarka i rekawice turystyczne i... jest spoko :clap: i oczywiscie niesmiertelne glany :D

Edytowane przez YAGO

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zeszla zime przejezdzilem cala- dojazdy do Wrocka na studia 3-4x w tydodniu po 60km w obie strony. Troche kilometrow natluklem (3-4 tys?) i moge sie podzielic kilkoma spostrzezeniami:

-dlonie! Marzna najbardziej mimo handbarow i grzanych manetek. Pewnie dlatego ze mam dosc cienkie skorzane rekawice. W tym sezonie sprawie sobie typowo do jazdy w zimie (grube).

-przyslaniam lewa chlodnice- ta gdzie niem ma wentylatora. Silnik spalinowy to maszyna cieplna, jego sprawnosc (wydajnosc) zalezy od odpowiedniej temperatury.

-przed wyjazdem wychodze na asfalt i sprawdzam czy nie ma lodu na drodze;)

-ubranie to podstawa- spodnie z protektorami z cordury i nieorzewiewna membrana, jak jest bardzo zimno to kalesony, gora to koszulka, polar z windstoperem, kurtalka z podpinka i kominiarka, pas nerkowy, na naogach desanty i grube skarpety + dzinsy w kufrze na przebranie.

-ryzykowna sprawa to wyjazd i powrot dnia nastepnego- moze niezle napadac, juz raz wracalem pociagiem bo nie dalo sie jechac :)

-jazda na swiatlach dlugich a rano kamizelka odblaskowa

-jak jezdnia oblodzona to najlepiej doturlac sie do jakiejs wiekszej drogi (u mnie krajowa 8)- tam jest juz rozjezdzone

-nie warto myc czesto motocykla kiedy regularnie jezdzicie- 30km i wszystko ponizej zbiornika jednakowow upaprane.

Wychodzi na to ze jazda w zimie to glupota. Ale jaka satysfakcja kiedy sie dotrze do celu w takich warunkach. Co kto lubi :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...