Skocz do zawartości

motogodziny na kilometry


thefex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie co tu przeliczać? Jeżeli olej masz wymienić co 7 godzin, to po tylu godzinach wymieniaj. Przecież nie trzymasz tego motura na biegu jałowym tyle czasu, żeby była duża rozbieżność między czasem pracy silnika a czasem jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie o to tu chodzi że nie ma sensu wymieniac po 7 godzinach jazdy tylko po 7 moto godzinach.I skąd mam sobie wziąć mth skoro licznik to jakas lipa:/ Oj własnie jest duza rozbieżność, 450 w jezdzie soft enduro poprostu ma spacerek, a żeby ją odkręcić i nabić 2,5 mth przez 2,5 godziny jazdy to może klika osób w Polsce potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie o to tu chodzi że nie ma sensu wymieniac po 7 godzinach jazdy tylko po 7 moto godzinach.I skąd mam sobie wziąć mth skoro licznik to jakas lipa:/ Oj własnie jest duza rozbieżność, 450 w jezdzie soft enduro poprostu ma spacerek, a żeby ją odkręcić i nabić 2,5 mth przez 2,5 godziny jazdy to może klika osób w Polsce potrafi.

 

 

Sherman napisał wyraźnie po Polsku i po co dyskutujesz ?

Czyżbyś czegoś nie zrozumiał ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest forum żeby dyskutować.

Nie ma Pan nic do dodania?

Więc po co ta dyskusja?

 

 

między innymi po to abyś nie popsuł motocykla a potem płakał na forum

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie o to tu chodzi że nie ma sensu wymieniac po 7 godzinach jazdy tylko po 7 moto godzinach.I skąd mam sobie wziąć mth skoro licznik to jakas lipa:/ Oj własnie jest duza rozbieżność, 450 w jezdzie soft enduro poprostu ma spacerek, a żeby ją odkręcić i nabić 2,5 mth przez 2,5 godziny jazdy to może klika osób w Polsce potrafi.

 

kupiłes niewłasciwy sprzęt, używanie crossówki do soft enduro to pomyłka, serwis drogi a to samo pojedziesz na wolniejszym motocyklu,

u nas chlopaki uzywali tych tanich liczników i zmieniali olej co ok 10 motogodzin, problemów nie było,

KTM nakazuje zmieniac olej co 15godzin(nie moto tylko zwykłych godzin pracy) bez względu na to czy exc czy bardziej wysilony sx, więc można się domyślac ze w zależnosci od jazdy nalezy wycznaczyc częstotliwosc serwisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wasze liczniki za 100zł nie liczą mth tylko zwykłe godziny. Po drugie nie rozumiem po co usilnie próbujecie wyliczać mth??? Powtarzam po raz setny że żadna serwisuwka nie używa tej jednostki, manuale bazują na normalnych godzinach.

Więc jeśli serwisuwka mówi "wymień olej po 10 godz" to wymień go kiedy twój licznik naliczy 10godz.

Koniec kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłes niewłasciwy sprzęt, używanie crossówki do soft enduro to pomyłka, serwis drogi a to samo pojedziesz na wolniejszym motocyklu,

u nas chlopaki uzywali tych tanich liczników i zmieniali olej co ok 10 motogodzin, problemów nie było,

KTM nakazuje zmieniac olej co 15godzin(nie moto tylko zwykłych godzin pracy) bez względu na to czy exc czy bardziej wysilony sx, więc można się domyślac ze w zależnosci od jazdy nalezy wycznaczyc częstotliwosc serwisu

Wiem że zły motocykl ale taki się trafił ;/ dodatkowo mam moduł bez odcinki,tyanowy wydech na power bombie,tłok o zwiększonej kompresji,lzejsze walki rozrzadu,zmieniony obieg oleju,kosz wiseco i duzoo innych.Dlatego pisałem wcześniej że takie enduro dla niego to jest nic.A o te moto godziny mi sie rozchodzi bo PODOBNO ze zmienionym obiegiem olej trzeba wymieniac co 4mth :d wiec wychodzi na to że olej bede musiał wymieniac w lesie :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest forum żeby dyskutować.

 

Wiem że zły motocykl ale taki się trafił ;/ dodatkowo mam moduł bez odcinki,tyanowy wydech na power bombie,tłok o zwiększonej kompresji,lzejsze walki rozrzadu,zmieniony obieg oleju,kosz wiseco i duzoo innych.Dlatego pisałem wcześniej że takie enduro dla niego to jest nic.A o te moto godziny mi sie rozchodzi bo PODOBNO ze zmienionym obiegiem olej trzeba wymieniac co 4mth :D wiec wychodzi na to że olej bede musiał wymieniac w lesie :D:D:D

 

 

Możesz mi wytłumaczyć, dlaczego zmieniałeś obieg oleju?

Chodzi o pominięcie zbiornika oleju w ramie i połączenie dwóch sekcji pompy oleju ?

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi, mam Yamahe z 2008 roku i tam juz nie ma oleju w ramie.Chodzi o to żeby poziom oleju na korbie sięgał wyżej, więc jest zaślepiony zbiornik oleju w silniku, należy zapewnić większe chłodzenie więc chłodnice tez mam zmienione, zamiast 1,2l oleju wchodzi 900ml jest to patent braci kędzierskich i nie ja to robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabryczna moc w crossówce 450 urywa dupę, a tu jeszcze dłubnięty silnik, heh pewnie nieźle ciągnie,

jeśli chcesz tym pojezdzic to nie ma wyjscia, napisz do paru sklepów że wezmiesz np. 12l oleju( czy ile tam ci trzeba na sezon ) i wymieniaj jak należy bo inaczej długo to nie polata, albo wystaw na allegro z opcją zamiany na enduro, tam już koszty 2x mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...