Skocz do zawartości

motogodziny na kilometry


thefex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej

jak przeliczyc kilometry na motoh i odwrotnie?

tak + -, bo potrzebne mi to jest tylko do wymiany oleju.

wg serwisowki co 2500 km przy uzytkowaniu offroadowym.

 

licznika kilometrow nie mam

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej będzie Ci na litry to przeliczać.

 

trafna uwaga :icon_mrgreen:

 

no chyba ze zrekatywuje licznik rowerowy, ktory odlecial po pierwszym treningu na torze

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trafna uwaga :buttrock:

 

no chyba ze zrekatywuje licznik rowerowy, ktory odlecial po pierwszym treningu na torze

 

Po co licznik rowerowy? Osobiście widziałem crossowców z okolicy, którzy mieli poprzypinane jakieś najprostsze zegarki do kierownicy i puszczali stoper. Włączasz kiedy startujesz wyłączasz kiedy kończysz i po problemie :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale licznik motogodzin liczy godziny w ktorych silnik pracuje, a to tez nie jest wykladnik zużycia. Najprosciej liczyć na litry, np. ja założyłem sobie, że moja yz 125 na i MTH spali ok. 9-10 litrów.

 

pozdro

 

 

EDIT: Litości! za takie głupoty powinien być odrazu BAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale licznik motogodzin liczy godziny w ktorych silnik pracuje, a to tez nie jest wykladnik zużycia. Najprosciej liczyć na litry, np. ja założyłem sobie, że moja yz 125 na i MTH spali ok. 9-10 litrów.

 

pozdro

:biggrin: :biggrin: ;) A co ma byc "wykladnikiem" zuzycia?? MOze to ile km pchamy motocykl?? Licznik motogodzin liczy czas pracy silnika czyli czas w ktorym on sie zuzywa. Licznik motogodzin to nie timer czy stoper i nie bedzie wam mierzyl km czy czasu wyparawy. THEFEX zrob sobie normalny wyapad wz kogos z licznikiem kilometrow po wypadzie bedziesz +- wiedzial dystans przebyty w czasie. W ten sposob bedziesz mogl+- oszacowac ile km przejezdzasz w danym czasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana oleju w moim moto nie jest az tak rygorystyczna, jak w EXC czy WR.

mysle ze bede przeliczal na litry, albo po prostu bede robil 2-3 zmiany oleju w sezonie.

na chlopski rozum zrobic wiecej niz 5 tys km w jednym sezonie po offroadzie i terenie, to juz wyczyn :bigrazz:

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za tym idzie czyszczenie filtra powietrza co 2 mth,

 

Filtr powinno się czyścić w zależności od terenu i pogody. Jeśli jeździsz po wilgotnym terenie, gdzie się ie kurzy i nie ma wielkiego błota, spokojnie można długo do filtra nie zaglądać. Jeśli jednak zrobisz jeden dobry trening po piaszczystym torze, gdzie się bardzo kurzy proponuję po każdym takim zrobić pranie.

 

U mnie w WRce objąłem taką taktykę. Zmiana oleju co 400-450 km, przy drugiej zmianie (czyli około 800 km) zmiana oleju z filtrem + regulacja zaworów. Tak mi poradzili i myślę że całkiem dobrze.

Edytowane przez kristi_rx125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie po 2 mth , w nie ważne jakich warunkach filtr jest już naprawdę bardzo brudny i nie odważyłbym się jeszcze na nim jeździć, ale co do wyjazdów gdy bardzo się kurzy to zgadzam się w 100% z wypowiedzią kristi rx 125, filtr może być tak wynurany że czyszczenie co wypad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...