Skocz do zawartości

TRIUMPH


Dyzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam opinii na temat Triumpha Thunderbirda Sporta, ponieważ chcę kupić sobie takie moto na przyszły sezon. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym moto? Od 2003 roku będzie wznowiona produkcja tego modelu. Czy ktoś wie coś na temat sieci dealerskiej? Podobno w Warszawie na Jagiellońskiej jest generalny importer i salon (ale mój kumpel jak był w Warszawie to nie mógł nic znaleźć) Ja dzwoniłem ale tam mają jakieś "zastraszające ceny" np. Bonneville droższy prawie o 1000 EUR niż w Niemczech. Czy ktoś może wir o jakiejś przyzwoitej używce w Polsce? Jestem ciekaw także opinii na temat TRIUMPHA, bo tematy euro-motocykli pojawiają się bardzo rzadko. Dzięki za wszelką pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie dostać używanego Triumpfa, zwłaszcza Thunderbirda. Opis tego motocykla był w zeszłorocznym "Motocyklu", ale generalnie przeważały w nim wrażenia z jazdy, a te były podobno niezłe. Miałem okazje pojeździć trochę Triumpfem Daytona 955 i naprawdę jeździło się za*eb... ale trochę mi nie pasował ten 3-cylindrowy silnik, pracował tak jakby brakowało mu tego czwartego garu. A ogólnie to są kłopoty z częściami, sieci dilerskiej w Polsce praktycznie nie ma, kumplowi zatarły się panewki na wale i czekał miesiąc za częściami. Plusy unifikacji i globalizacji są takie że większość części jest Made in Japan i udaje się dopasować od innnych motocykli tylko że zazwyczaj katalogi nie podają tego (ta sama część do Triumpfa musi przecież kosztować 2 x tyle co do Yamahy). Triumpfy bardzo mi się podobają - mają swój styl, ale nie wiem czy bym kupił. Jeszcze jedno - Thunderbird z tego co wiem ma niewymiarowe opony (robione specjalnie dla tego modelu) będzie je ciężko dostać i będą koszmarnie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,

znam gościa, ktory szykuje się do zmiany Thunderbirda (nie sport, ale ze sportowym filtrem i dwubarwnym zbiornikiem). Jak będzie to pewne, dam znać. Chciał chyba koło 19 tys., sprzęt jest w miarę nowy, ale dokładnie nie pamiętam.

Fakt, że Triumphy wyglądają pięknie, zwłaszcza SpeedTripple (najnowsza edycja), ale jak wszystko mają też negatywne cechy.

Pozdróweczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw jak wygląda sieć serwisowa i co najważniejsze dostęp do części zamiennych. Moje doświadczenia z samochodami brytyjskimi nie są za dobre, często czekałem na części, nie wspominam już o kosmicznych cenach. Myśle, że w tym przypadku może byc podobnie - zaczni od tego, a jak się okaże, że jest ok to kupuj i do zobaczenia na trasie! :(

Pozdrawaim, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, o ile zdążyłem się zorientować, to nie ma właściwie żadnej sieci dealerskiej i serwisowej. Najbliższy serwis mam w Niemczech jakieś 190 km. Chyba sobie sciągnę moto z Niemiec. Teraz jeżdżę Enfieldem i to jest dość tani moto w utrzymaniu. Nie chcę się rozstawać, ale chcę sobie pojechać w przyszłym roku do Chorwacji i chciałbym mieć coś podobnego w stylu ale nowocześniejszego, żeby mi się nie rozkręcił po drodze. Z tego wypadło mi kilka śrub i prawie odpadł błotnik. Musiałem pozabezpieczać wszystkie śruby, nawet w silniku. Najlepszy był okres "docierania" - 2000 km z prędkością nie większą niż 50 km/h (prawie zasypiałem) i bardzo ciekawy był opis w gwarancji, że nie dotyczy (gwarancja) wycieków oleju !!! Ale lubię godzinami siedzieć w garażu i "dopieszczać" - teraz ani kropli. Motocykle kupuje się sercem i jak zobaczyłem thunderbirda sporta to mi żywiej zabiło - ma coś ze starego stylu

Pozdrawiam i dziękuję Dyzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w Niemczech sieć dilerska i serwisowa Triumpfa jest całkiem nieźle rozbudowana i dużo części jest dostępnych od ręki. U nas na razie części sprowadzają nieoficjalni importerzy, ale większość części eksploatacyjnych można dostać z firm akcesoryjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was zna jakąś porządną firmę,która sprowadza moto na zasadzie,że ja znajduję moto np. w Niemczech i daję kasę, a oni przywożą i załatwiają formalności (te wszystkie potrzebne papiery i fakturę) a ja tylko idę i rejestruję. Najlepiej z Wielkopolski.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znajduję moto np. w Niemczech i  daję kasę,

 

... a oni znikają z kasą - takie firmy znam i nie polecam. Propnuję układ z ręki do ręki - kasa za sprzęta. Może być ewentualnie jakaś zaliczka, ale też nie za duża (firma też się chce zabezpieczyć przed oszystami którzy zamówia sprzęta a potem nie odniorą). Znam taką firmę z Wawy, jak chcesz kontakt to napisz na PW to C wyślę namiar. Gościowie zciągają sprzęty ze Szwajcarii.

Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć!

Odgrzewam temat bo Triumph po licznych perturbacjach już w garażu. Przy okazji chciałbym spytać, czy ktoś ma coś podobnego i podzieliłby się doświadczeniami. Poznałbym chętnie też innych dosiadających motocykli tej marki. Jescze raz wszystkim dziekuję za pomoc.

Pozdrawiam Dyzio[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 2 tygodnie później...

Niestety masz racje Adamie rynek motocykli zabytkowych w Czechach szczególnie anglików przerasta nas (Polskę) o głowę . Sam fakt ilości Rudge'ow i BS w Czechach powodują niemała zazdrość , a Polska niby kraj większy a tu nic - ale to bardziej uwarunkowania historyczne (?)

 

Nie będąc gołosłownym polecam galerie z corocznego rajdu Brno - Sobesice. W ogóle Veteran Automoto Club z Brna robi b.dobre imprezy

 

http://www.veteranbrno.cz/sobesice/sobesice.html

 

Sorry za mały offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...