Skocz do zawartości

Podstawy jazdy Enduro


Rekomendowane odpowiedzi

no masz racje ,ale itak kupie kostke (jesli dostane) zrozum ze niebede wjezdzal na pustynie , zwykla zablocona boczna droga da mi wiele radosci, niedaleko mnie jest tor - pozostalosci po zwirowni ,nawet niezle zrobiony ,daja tam rade sobie skutery , a jak sobie zaloze kostke to sie pobawie troche tam , na nastepny sezon moze zapodam sobie jakiegos ktm'a 125 lub huske ,ale musze od czegos zaczac ,przynajmiej podstawy ,senda do tego w zupelnosci wystarczy , moze ty myslisz ze ona jest bardzo slabiutka jak jawka .ale sie niedziwie jak sie przesiadziesz ze swojej 250 czy 600 (niewiem co masz,ale napewno cos w tym stylu) mysle ze da rade , 15kilo ciezsza dt 80 daje rade ,to senda tez da :)

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ubitym piachu to da rade , wierz mi setką w piach to jest samobójstwo dla motocykla a 50cc :) , w piasek przynajmniej 200cc żeby nie katować maszyny

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no masz racje ,ale itak kupie kostke (jesli dostane) zrozum ze niebede wjezdzal na pustynie , zwykla zablocona boczna droga da mi wiele radosci, niedaleko mnie jest tor - pozostalosci po zwirowni ,nawet niezle zrobiony ,daja tam rade sobie skutery , a jak sobie zaloze kostke to sie pobawie troche tam , na nastepny sezon moze zapodam sobie jakiegos ktm'a 125 lub huske ,ale musze od czegos zaczac ,przynajmiej podstawy ,senda do tego w zupelnosci wystarczy , moze ty myslisz ze ona jest bardzo slabiutka jak jawka .ale sie niedziwie jak sie przesiadziesz ze swojej 250 czy 600 (niewiem co masz,ale napewno cos w tym stylu) mysle ze da rade , 15kilo ciezsza dt 80 daje rade ,to senda tez da :P

DT nie daje rady w tereni, ja się przesiadłem z DT80 na SX125 a później jak wsiadłem z powrotem na DT50/80 czy nawet 125 to mogę na luzie powiedzieć że to nie jest sprzęt w teren. Pobawić się możesz - w błocie pojeździć czy coś ale to kompletnie nic nie da - musiałbyś tak jeździć wiele tygodni a i tak nie nauczyłbyś się nawet części tego, czego na wyczynie nauczyłbyś się w 1 dzień. Jeśli chcesz się w to bawić kup wyczyna - jeśli przerażają Cię koszty utrzymania możesz jeździć rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrocilem z pieknych ferii i sobie tak myslalem tam o moto , bardzo spodobala mi sie yamaha yz 125 ,powiedzialem to ojcu a on powiedzial ze wyczyna da sie zarejestrowac ,wystarczy dac mu oswietlenie ,wszystko dobrze sprawdzic , isc na przeglad ,oni dadza papiera ze jest dopuszczony do ruchu i mozna go zarejestrowac ,czy tak jest naprawde? i co myslicie o yamaha yz 125?

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrocilem z pieknych ferii i sobie tak myslalem tam o moto , bardzo spodobala mi sie yamaha yz 125 ,powiedzialem to ojcu a on powiedzial ze wyczyna da sie zarejestrowac ,wystarczy dac mu oswietlenie ,wszystko dobrze sprawdzic , isc na przeglad ,oni dadza papiera ze jest dopuszczony do ruchu i mozna go zarejestrowac ,czy tak jest naprawde? i co myslicie o yamaha yz 125?

Hmm ja to powiem tyże że to nie ma sensu po 1. to na moto musisz śmigać cały rok na światłach co idzie za tym albo na bateri do nich lub zmianą zapłonu i instalacji(przy niej kombinacje bo nie ma akcesoryjnych do za homologowania) po 2. to rejestracja wyczynówki nie jest taka tania i tylko łatwo powiedzieć i po 3. to daj spokój z takimi kombinacjami z crossem bo po prostu szkoda go marnować.

A tak w ogólnie Yamahy to czołówka tej kategorii moto i pod każdym względem są super maszynkami. Ale nie myśl że któraś inna marka taniej cie wyjdzie w remontach bo to jest jeden bat. A wszystko zależy przy kupnie używki od twojego szczęścia co wybierzesz.

Pozdro :icon_rolleyes:

Edytowane przez Moto33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrocilem z pieknych ferii i sobie tak myslalem tam o moto , bardzo spodobala mi sie yamaha yz 125 ,powiedzialem to ojcu a on powiedzial ze wyczyna da sie zarejestrowac ,wystarczy dac mu oswietlenie ,wszystko dobrze sprawdzic , isc na przeglad ,oni dadza papiera ze jest dopuszczony do ruchu i mozna go zarejestrowac ,czy tak jest naprawde? i co myslicie o yamaha yz 125?

YZ 125 szczególnie po 05 roku to bardzo dobra maszyna, jednak z rejstracją wcale nie jest tak różowo jak mówi Twój Tata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

setką żeby paliła 8 to chyba musisz parkać ino ino ... :wink: jak jezdzisz tak sobie srednio jak amatro to licz 10 bo nizej tego ciezko zejśc duzo korzystniej pod tym wzgledem wypada 250 ale z tym juz nie ma żartów...pzdr :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze sie zastanowie :biggrin:

teraz na temat podstaw jazdy

 

co do jazdy na stojaco w terenie - nadal niejestem do tego przekonany , ogladalem duzo filmikow z wybraw enduro i malo ludzi jezdzi na stojąco , wg mnie na siedzaco da sie szybciej zaaragowac , na stojaco latwo stracic rownowage i mozna upasc na siedzenie - co powoduje bol meskiej czesci ciała ... :smile:

 

co daje jazda na stojąco ? :banghead:

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dużo, przede wszystkim lepsze wyczucie maszyny i szybszą reakcja na zmiane warunków terenu.

Ale trzeba najpierw lęk pokonać i odpowiednio maszyne przygotować

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiednia wysokość kierownicy i jej nachylanie oraz odpowiednie ustawienie klamek tak aby jazda na stojaka nie była męcząca .

u mnie manetki są ok 7cm wyżej niż w serii

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to niejest raczej problem , kilka imbusów i jest ;] jak bede zdrowy ,odpalam maszyne i puszczam sie w las ,niema co ,niemoge wytrzymac w tym domu, caly sie pobrudze ,ochlapie ,ale wkoncu musze sie przełamać :flesje:

a na grzaskim terenie pozycje bardziej z przodu czy z tyłu lepiej miec ?

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...