Skocz do zawartości

Olej do filtra powietrza...


Rekomendowane odpowiedzi

jestem pewien na 99% bo piach byl za filterem powietrza przed gaznikiem. JA tez kupilem do testu i mi sie nie sprawdzil, a jezeli trzeba dokladnie nim pryskac to ja to za przeproszeniem pierdziele wole, olej z puszki w ktorym maczam albo nasaczam wyciskam i mam z glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam Castrola cena jest mniej wiecej poruwnywalna do konkurencji bo 75zł za 1.5l ja robie w ten sposob ze zlewam w pojemnik troche rozpuszczalnika troche benzyny i troche oleju do filtrow myje sie elegancko.Zgadzam sie z po przednikami twierdzacymi ze rozpuszczalnik niszczy filtr ale zaobserwowałem ze zalezy to od gąbki z jakiej jest wykonany, posiadam 2 filtry do swojej YZ i myje obydwa i od razu zdejmuje brudny wkładam czysty, jeden jest innej firmy drugi innej.Myje oba i nic sie nie dzieje, natomiast kumpel posiada (a raczej posiadał) w swojej YZ125 jakis dziwny (inaczej wygladajacy)filtr i po pierwszym myciu sie rozkleił.Nasaczanie wydaje mi sie w miare bezproblemowe. Nalewam troche oleju do pojemnika biore pedzelek i dokładnia "maluje" :icon_mrgreen: Jak narazie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Można używać zwykłego oleju np do mieszanki został mi ten marny olej z orlenu ten czerwony i tak sobie mysle żeby nim nasączyć bo i tak mi sie ten olej juz nie przyda.

 

Jasne, liściem też można się podcierać.

Olej do filtrów powietrza ma odpowiednią gęstość, dzięki temu tak super się lepi i wyłapuje wszelki syf i wodę. Olej silnikowy spłynie i będziesz miał pół gaźnika w błocie, a jak źle pójdzie, to i w cylindrze.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myje filtr płynem do mycia ciężarówek "DIMER" rozrabiam go w lżejszym stężeniu i myje się pięknie.Filtr po kilku minutach robi się żółciutki i nie widać na nim jakichś uszczerbków.Nasączam olejem Motorexa i jestem z niego bardzo zadowolony.

 

PS.Co do płynu to nie jest powiedziane że musi być DIMER.Ja zauważyłem,że wszystkie płyny 2 składnikowe się świetnie sprawdzają.Tzn. w bańce masz płyn i zwiesine...przed użyciem trzeba dobrze wymieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można używać zwykłego oleju np do mieszanki został mi ten marny olej z orlenu ten czerwony i tak sobie mysle żeby nim nasączyć bo i tak mi sie ten olej juz nie przyda.

 

Olej shella do filtra mozna juz kupic za 20zł sam takiego uzywam. np. TUTAJ

 

Dla autora tematu tez mysle ze to bedzie najlepsza opcja

POzdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Olej shella do filtra mozna juz kupic za 20zł sam takiego uzywam. np. TUTAJ

 

Dla autora tematu tez mysle ze to bedzie najlepsza opcja

POzdro.

Witam. Odświeżam temat...

Czas na czyszczenie filtra powietrza... Tak więc nie stać mnie na Oleje Valvoline czy inne za 40-50zł.

Myślałem nad nasączeniem filtra powietrza zwykłym olejem, jednak może znajde na mieście oleje do filtrów samochodowych.

 

Czym się różnią od olejów do motocyklowych filtrów? Niczym?

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym ze jak odparuje rozpuszczalnik z oleju do filtra powietrza, to wszystko lepi sie do niego jak glupie.

Do oleju samochodowego lepi się, ale bez porownania gorzej. Bo to jest olej do smarowania, a nie do zbierania zaniaczyszczeń.

Nie stać Cię na olej jaki trzeba, to chyba tym bardziej nie stac Cię na nowy tłok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam że to kolejny wymysł marketoidowców - zaraz po sprayach do łańcuchów.

 

W serwisówce do mojej Yamahy mam napisane żeby gąbkę nasączać olejem silnikowym chyba10W40.

I tak też robie :clap:

 

A do łańcucha używam przekładniowy 80W90 - zgodnie z zaleceniami producenta i motocykla i łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...