Skocz do zawartości

Kiedy dolać olej?


Bi3gan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kiedy powinienem dolać oleju do silnika? Na bagnecie już nie ma oleju, ale kontrolka "Oil" jeszcze się nie zapala :clap:. I nie wiem czy jest sens dolewania, bo niedługo koniec sezonu i na wiosne bym go wyserwisował. No i nie wiem nawet jaki olej tam jest wlany.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kwestia jak bardzo potrzebujesz motocykla ... jeśli nie bardzo to daj na luz i nie dolewaj ... jak się zatrze sprzedasz na części ...

 

 

ps. ...powiedzcie mi jeszcze raz że na egzaminie prawa jazdy nie potrzeba podstaw mechaniki ... ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kiedy powinienem dolać oleju do silnika? Na bagnecie już nie ma oleju, ale kontrolka "Oil" jeszcze się nie zapala :buttrock:. I nie wiem czy jest sens dolewania, bo niedługo koniec sezonu i na wiosne bym go wyserwisował. No i nie wiem nawet jaki olej tam jest wlany.

 

Pozdrawiam.

 

Kontrolka się nie zapala.... hmmm. A słyszałeś kiedyś że żaróweczki potrafią się przepalać? :buttrock: Dolej jak najszybciej :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Kontrolka się nie zapala.... hmmm. A słyszałeś kiedyś że żaróweczki potrafią się przepalać? :notworthy: Dolej jak najszybciej :icon_twisted: ;) ;)

 

 

Albo sygnalizują ciśnienie a nie poziom oleju, tak jak zasugerował Dc-Lx-Vi. Chłopie dolej czym prędzej oleju (o ile już nie jest za późno...) :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kiedy powinienem dolać oleju do silnika? Na bagnecie już nie ma oleju, ale kontrolka "Oil" jeszcze się nie zapala :icon_twisted:. I nie wiem czy jest sens dolewania, bo niedługo koniec sezonu i na wiosne bym go wyserwisował. No i nie wiem nawet jaki olej tam jest wlany.

 

Pozdrawiam.

Jak Ci się zapali kontrolka, to pewnie będzie juz" po zawodach"....Kolego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapali Ci się kontrolka podczas jazdy, prawdopodobnie nie będzie już po co dolewać tego oleju :D

 

Sądząc po treści pytania, należałoby jeszcze wspomnieć o samej prawidłowej procedurze kontroli poziomu oleju - rozgrzać silnik, zgasić, odczekać kilka minut, motocykl w poziomie (NIE na centralnej, ani tym bardziej bocznej podstawce) i wtedy sprawdzamy poziom bagnetem. Jak poniżej minimum - dolewamy, taki sam jak był... w skrajnych przypadkach - gdzieś na trasie daleko czy coś, można uzupełnić dowolnym.

No i przede wszytskim - jak kupujesz nowy motocykl to od razu zmieniasz olej!! I nie słuchasz zapewnień właściciela, że dopiero co wszystko wymienione i super i w ogóle... koszt nieduży, a w porównaniu do ceny remontu generalnego naprawdę znikomy.

Tak, opłaca Ci się zmienić olej, nawet teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nie wolno mieszać jednego gatunku oleju z drugim. Ja bym proponował zlać to co jest, jeżeli w ogóle jest i zrobić serwis już teraz. Coś musisz mieć nie tak skoro bierze Ci tak olej ? Rozumiem, że np srad 750 małe ilosci przy dużych obrotach może wziąć , ale cb450? Na jaki kolor Ci dymi ? Jeżeli na niebiesko na zimnym silniku no to bierze Ci sporo oleju, pozatym czuć chcarakterysyczny zapach. Może pomyśl co możę byc problemem, sam olej może nie wystarczyć, może jakies uszczelniacze zaworów ? O ile się nie myle tam są simerigni uszczelniające, które zapobiegają właśnie owemu zjawisku. Jeżeli sie mylę to poprawka "władz wyższych " nie zaszkodzi

 

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kiedy powinienem dolać oleju do silnika? Na bagnecie już nie ma oleju, ale kontrolka "Oil" jeszcze się nie zapala :icon_rolleyes:. I nie wiem czy jest sens dolewania, bo niedługo koniec sezonu i na wiosne bym go wyserwisował. No i nie wiem nawet jaki olej tam jest wlany.

 

Pozdrawiam.

Kolego macancie tematu tak jak pisał jeden z poprzedników po kupnie trzeba wymienić olej razem z filtrem a najgorsze co napisałeś że na wiosnę będziesz serwisował. Na wiosnę będzie już za późno.

Olej w silniku motocyklowym się wymienia na koniec sezonu przed zimowaniem.

W Twoim modelu kontrolka sygnalizuje ciśnienie oleju i czekanie aż się zapali podczas jazdy to czekanie na Godota.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego macancie tematu tak jak pisał jeden z poprzedników po kupnie trzeba wymienić olej razem z filtrem a najgorsze co napisałeś że na wiosnę będziesz serwisował. Na wiosnę będzie już za późno.

Olej w silniku motocyklowym się wymienia na koniec sezonu przed zimowaniem.

W Twoim modelu kontrolka sygnalizuje ciśnienie oleju i czekanie aż się zapali podczas jazdy to czekanie na Godota.

witam,a ja mam takie pytanie,jaka jest roznica w wymianie oleju przed zimowaniem lub na wiosne na nowy sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...