Skocz do zawartości

Czy policja moze ukarac za slady opon na asfalcie?


lechoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chodzi mi oczywiscie o slady pozostajace po "paleniu gumy". Wydaje mi sie ze kiedys czytalem o takim przepisie, ale teraz nie moge tego nigdzie znalesc.

Było :D

Ale myślę że może się przydać:

 

Art. 45. 1. Zabrania się:

---ciach---

9) zaśmiecania lub zanieczyszczania drogi;

10) samowolnego umieszczania na drodze jakichkolwiek znaków, napisów lub symboli.

---ciach---

 

Całość TUTAJ

 

I pamiętaj ... google Twoim przyjacielem :crossy:

 

Pozdrawiam

Kjujik

Edytowane przez Kjujik
Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było :banghead:

Ale myślę że może się przydać:

 

Art. 45. 1. Zabrania się:

---ciach---

9) zaśmiecania lub zanieczyszczania drogi;

10) samowolnego umieszczania na drodze jakichkolwiek znaków, napisów lub symboli.

---ciach---

 

Całość TUTAJ

 

I pamiętaj ... google Twoim przyjacielem :icon_twisted:

 

Pozdrawiam

Kjujik

 

Tak mi sie wydawalo ze bylo ale w zaden sposob nie moglem tego znalesc. Dzieki.

Edytowane przez lechoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie, bez jaj... droga ze śladami gumy nie jest ani zaśmiecona, ani zanieczyszczona. a wypalone kółko nie jest "znakiem, napisem, symbolem" (chyba, że damskiej toalety... ale jakoś żadnej kobiety przy takich nie widywałem dotychczas) :)

przede wszystkim, żeby kogoś ukarać, trzeba mieć dowód popełnienia tego wykroczenia. jeśli motocykliści siedzą sobie przy motocyklu i śladach palenia gumy, to policja może im... no, wiadomo co. a nie - sąd. i niech spróbują udowodnić, że to akurat ci palili gumę, oraz w drugiej kolejności: że to faktycznie łapie się pod podane paragrafy

...bo jak tak będziemy podchodzić, to za chwilę za "zamknięte" opony będzie można mandat dostać: niebezpieczna jazda, przekroczenie prędkości, itp. chociaż to akurat byłoby bliższe rzeczywistości* ;)

jsz

 

* - i niech mi wtedy udowodnią, że nie pojechałem sobie na tor kartingowy... albo na plac u ojca :P

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas taki § jest :

 

Nadmierne urzycie drog publicznych.

 

a kara jest naprawde nie mala.

 

:bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 45. 1. Zabrania się:

---ciach---

[...]

10) samowolnego umieszczania na drodze jakichkolwiek znaków, napisów lub symboli.

---ciach---

hehe... fajny ten symbol i znak czarna krecha albo kółeczko :flesje:

 

U nas taki § jest :

 

Nadmierne urzycie drog publicznych.

 

a kara jest naprawde nie mala.

 

:biggrin:

A jak ktoś jeździ ponadprzeciętnie dużo to w sumie też nadmiernie używa drogi ;) - kara musi być ;)

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś jeździ ponadprzeciętnie dużo to w sumie też nadmiernie używa drogi :lalag: - kara musi być :buttrock:

 

No ale wtedy jest inny § i inna beczka. Malo tego jezeli organizujesz przejazd wiecej niz 15 mptocykli / aut / 30 rowerow to juz jest nadmierne zuzycie drogi i trzeba wczesniej zglosic i zaplacic he, he

 

:lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie to wszystko kwestia interpretacji i policjanta na jakiego trafisz.

za palenie gumy może ci jeszcze palnąć mandat za niebezpieczną jazdę. :flesje:

no i jeśli się nie zgadasz - sąd grodzki.

a tak na marginesie: nie bójcie się tych sądów. bez obrazy dla nikogo, ale policjanci to naprawdę z reguły niezłe cymbały i większość z nich do końca nie zna przepisów. :icon_mrgreen: nie zamierzam się chwalić (bo nie ma czym), ale wygrałem dwie sprawy przed sądem grodzkim. tzn inaczej - wygrałem jedną, a w drugiej została złagodzona kara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjanci czasem faktycznie nie znają prawa:] ostatnio wręczyli mi mandat (na zatrzymaj lato w radomsku, wejscie bokiem w zakręt:]) mimo mojego wieku (16lat) i po dłuższym czasie tłumeczenia im że mandat jest od lat 17 zrezygnowali dowiedzieli sie , pogorzili mi żebym nie był taki mądry i na drugi raz ble ble ble . Po ładnych kilku zatrzymaniach znam ich gadke na pamięć. I myśle że za palenie gumy tez podciągną jakis paragraf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pali się gumę to stwarza się zagrożenie na drodze - to juz się łapie pod paragrafy.

Zaśmiecanie drogi - wydaje mi się, że również (20 zł mandat chyba? ale do tego dojdzie stwarzanie zagrożenia). A czy kapiący olej z samochodów to nie zaśmiecanie drogi?, przecież jak np. ktoś oczekując na światło zielone, znudzony mając już starą oponę postanowi trochę ją podjarać na oczach ludzi, odjedzie, trochę popada, następnemu motocykliście uślizgnie się na tej gumie koło i będzie następny post jakie to te nasze drogi nie są, a wina zejdzie i tak na puszki.

 

Jak chce ktoś palić gume to w takim miejscu gdzie mu nikt nic nie zrobi - np. na podjeździe do garażu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pali się gumę to stwarza się zagrożenie na drodze - to juz się łapie pod paragrafy.

Zaśmiecanie drogi - wydaje mi się, że również (20 zł mandat chyba? ale do tego dojdzie stwarzanie zagrożenia). A czy kapiący olej z samochodów to nie zaśmiecanie drogi?, przecież jak np. ktoś oczekując na światło zielone, znudzony mając już starą oponę postanowi trochę ją podjarać na oczach ludzi, odjedzie, trochę popada, następnemu motocykliście uślizgnie się na tej gumie koło i będzie następny post jakie to te nasze drogi nie są, a wina zejdzie i tak na puszki.

 

Jak chce ktoś palić gume to w takim miejscu gdzie mu nikt nic nie zrobi - np. na podjeździe do garażu ;-)

 

Jedna sprawa, że na spalonej gumie koło Ci się nie uślizgnie... Po to się pali laczka, żeby przyczepność była wieksza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam pozwolę sobie zadać pytanie z związku z karaniem przez policję. Czy przy kontroli mogą się doczepić jeżeli z przodu nie mam hamulca???. Czy w ogóle jest jakiś przepis, że motocykl musi mieć hamulec z przodu i z tyłu. Pozdro

 

sprawdź sobie w warunkach technicznych (w krd?), ale IMHO jest wymóg 2 sprawnych hamulców

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulec przedni musi być, nie sprawdzają tego coprawda przy każdej kontroli , ale bardziej o policje bałbym sie o bezpieczeństwo.

Jak cie złapią i zobaczą że nie masz hamulca to zabiorą Ci dowod rejestracyjny, każą naprawic usterke, jechać na przeglad i odzyskasz dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...