Skocz do zawartości

Nauka jazdy i nowy motocykl


marcin927
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Właśnie zapisałem się na prawko jazdy kat. A. Gdy wszystko już zaliczę (mam taką nadzieję) planuje kupić nowy motocykl Yamaha FZ6 S2. Zwracam się do Was o pomoc, ponieważ widzę, że staracie się pomagać inni użytkownikom jak możecie.

Moje pytanie brzmi:

~Czy po jeździe (dają chyba 250cc) i po zdaniu wszystkich egzaminow mógłbym przesiąść się na 600cc czy to jest zbyt duża różnica. Jeśli myślicie coś innego proszę wszystko pisać, może to się bardzo przydać.

 

Z góry dzięki,

marcin927

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wsiadziesz na 600 - tke polecilbym i moze najpierw klase 500

 

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj sie z chlopakami co prowadza jazdy doszkalajace i techniki jazdy tu z forum.

Wez kilka lekcji, naucz sie jezdzic i wtedy odpowiedz sobie na pytanie czy taki motor nie jest za duzy dla Ciebie.

Wszystko zalezy od poziomu oleuma w glowie :buttrock:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po kursie i zdaniu egzaminu (w marcu br.) wsiadłem od razu na 919 cm. I daję radę. Chociaż póki co - to jeżdżę raczej zachowawczo - pierwszy sezon przeznaczyłem sobie na rozpoznanie tematu i stopniowe nabieranie praktyki. Pozdro i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łojej... jeszcze jeden temat o pierwszym motocyklu... papacz pan, panie moderator, jak tu nie odpowiedzieć..?

 

w temacie: poszukaj odpowiedzi na forum. był wątek o fazerze na pierwsze moto, generalnie było o tym nastukane mnóóóstwo literek

 

klasyka mówi, że do nauki jazdy (bo na kursie zazwyczaj uczysz się zdawania egzaminu, nie jeżdżenia) powinno się kupować 500ccm i 50KM: suzuki gs500 albo gs500f czyli to samo tylko z owiewką, kawasaki er5, honda cb500, lub nowsza cbf500, najwyżej yamaha xj600 (60KM). powody takiego wyboru znajdziesz w archiwalnych postach

jsz

 

ps. wczoraj w krakowie zginął chłopak, 29 lat więc już nie dzieciak, na 100KM motocyklu (cbr600) kupionym w tym roku - wcześniej "jeździł trochę" na crossie. może posłuży to jako ostrzeżenie...

Edytowane przez jeszua
„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczolem od Bandita 600 i powiem, ze mimo tego, ze to nie jest specjalnie ciezki ani mocny moto to pare razy sie zaskoczylem...

 

Ale naprawde duzo cwiczylem i czytalem, zeby moc powiedziec, ze w miare nad nim panuje. Napewno z mniejszym i slabszym motorkiem bedzie duuzo latwiej :banghead: Ale to pozostaje Twoim wyborem.

 

Szerokosci

Rafał.

 

Oczarowany, zafascynowany, zaślepiony i ogłuszony motocyklizmem. Jak nie ugania się po krzakach, to wyciera beton, asfalt lub kostkę brukową. Instruktor z powołania i zamiłowania.

 

www.paramoto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odkąd pamiętam jeździłem motocyklami , wszelkie mz'tki , jawy 350 itd ale gdy wsiadłem na motocykl który mam teraz GSX 550 , MOCNO się zdziwiłem , w zeszłym sezonie praktycznie ,,uczyłem" się jeździć od nowa , motocykl zachowuje się diametralnie inaczej niż te na których miałem okazję jeździć wcześniej , i taki kurs na kat.A przygotowuje nas do zdania egzaminu a nie do bezpiecznej jazdy motocyklem (zwłaszcza klasy 600 ccm) , również polecam ,,pięćsetki" na początek . Naprawdę można się czasami mocno zdziwić , i nadal uważam , że jestem jeszcze za mało doświadczony na większy motocykl ...

 

pozdrawiam i życzę dobrej decyzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam zakup FZ6 na pierwszy motocykl. Najlepiej zacząć od pojemności 125-250, maks. 400-500 ccm. Po co serwować sobie (i innym...) terapię szokową?

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób dało rade zaczynając od pojemności większej niż forumowe 500 cm3, więc czemu Ty nie miałbyś dac rady :P

Powodzenia i pochwal się jak kupisz FZ6 :biggrin: :D

 

a ja życzę rozsądku przy _wyborze_ pierwszego motocykla, nie _po_ wybraniu. ponieważ podczas jazdy bywa, że ten słynny, przez wszystkich kupujących 100KM do nauki jazdy przywoływany, "olej w głowie" gdzieś sobie odpływa... :)

 

cytowanemu zaś powyżej kubusiowi polecam zapoznanie się z takim np wątkiem, http://www.grupa-poludnie.info/viewtopic.p...der=asc&start=0 - ze szególnym uwzględnieniem ostatniego posta na pierwszej stronie. przykład brutalny, ale takie bywa życie :/

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam że nie ma co przesadzać, sama kiedyś zaczynałam od sześćsetki sportowej i nawet jako dziewczyna dałam sobie radę. Bywa że nawet osoby z "tych rozsądnych" zapominają że rzeczywistość to nie gra komputerowa i nie ma kilku żyć i mimo powolnego dochodzenia do większych pojemności i coraz większego doświadczenia w końcu się zapominają i dochodzi do tragedii. Albo czasami poprostu maja pecha.

 

btw. sama też znam kilka kobiet które zaraz po zdaniu prawa jazdy przesiadały się na przysłowiowe "litry" i naprawdę dobrze sobie radzą. Nie ma co uogólniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajf handret und cfaj cylinder, und niet dalszewo razgawora

 

Czy nie zastanawia Was fakt, przewagi na zakrętach jaką dysponują osoby wjeżdżone w pięćsetki, nad litrami na których kierowcy "jakoś sobie radzą"?

Dosiadanie od razu zbyt dużego i silnego motocykla "zamraża" skutecznie postępy w opanowywaniu techniki jazdy.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw o ile lepiej prowadzi sie załóżmy CBR'ka od mojego RG80 i niechodzi tu o przspieszenie czy v-max? Wiem, że wiek moto ma zasadniecze znaczenie, ale tak ogółnie "zapytuję". Nie probuję tu przekonywać nikogo, że zakup 600ccm+ na początek to dobry pomysł, ale jestem poprostu ciekaw.

 

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...