Skocz do zawartości

Jaki smar do tłoczków hamulcowych?


korekson13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Miałem zapieczony tłoczek w tylnym hamulcu. Doradzono mi wyciągnięcie i oczyszczenie, co zrobiłem, a następnie posmarowanie go jakimś smarem do zacisków. I z tym mam problem. Czy to aby jest niezbędne, a jeżeli tak to czy można to czymś zastąpić (np: olej silnikowy), bo chodziłem po mechanikach i nikt nic nie wie o smarze do hamulców. Czy ktoś może mi podać jakąś konkretną nazwę takiego smaru (zachodniego, mieszkam w anglii)?

Wielkie dzięki za pomoc!!!

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem zapieczony tłoczek w tylnym hamulcu. Doradzono mi wyciągnięcie i oczyszczenie, co zrobiłem, a następnie posmarowanie go jakimś smarem do zacisków. I z tym mam problem. Czy to aby jest niezbędne, a jeżeli tak to czy można to czymś zastąpić (np: olej silnikowy), bo chodziłem po mechanikach i nikt nic nie wie o smarze do hamulców. Czy ktoś może mi podać jakąś konkretną nazwę takiego smaru (zachodniego, mieszkam w anglii)?

Wielkie dzięki za pomoc!!!

:icon_mrgreen:

 

Smar nie jest konieczny, wypoleruj dokładnie tłoczki i prowadnice szmatką i płynem hamulcowym i to zwykle wystarcza. Pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta do tłoczków hamulcowych " Brake cylinder paste" firmy ATE, kosztuje to grosze, jakieś 3zl za tubkę (taką malutką), kupisz praktycznie w każdym sklepie motoryzacyjnym. Osobiście zawsze na to składam zaciski, i jest :lalag: . Jak się pytałeś o smar do hamulców to nic dziwnego, że kręcili głowami, bo kto smaruje hamulce :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa rozne szkoly skladania zaciskow, ja tak jak wiekszosc mechanikow na tym forum uwazam paste tylko jako czynnik utrwalajacy zanieczyszczenia w miejscu, gdzie ich byc nie powinno.

Skladam zawsze na plyn hamulcowy, przy zaciskach plywajacych smar przydaje sie do smarowania prowadnic zacisku i prowadnic klockow ( miejsca w zacisku gdzie chodza stalowe boki klockow ).

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam pastę tylko jako czynnik utrwalający zanieczyszczenia w miejscu, gdzie ich być nie powinno.

Składam zawsze na płyn hamulcowy

Tak jak napisałeś Adamie, jest kilka szkół, ja uważam że płyn hamulcowy posiadając właściwości higroskopijne, w żaden sposób nie zabezpiecza korpusu zacisku przed utlenianiem, natomiast pasta montażowa wywiązuje się z tego zadania i na dodatek zabezpiecza przed zapiekaniem się tłoczków w zacisku. Fakt, że przed pojawieniem się na naszym rynku zachodnich specyfików, składałem zaciski właściwie tylko na płyn hamulcowy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Ja stosuję Wurth Syntetyczny smar do cylinderków hamulcowych, hydraulicznych układów hamulcowych. Naprawdę jest super

  • Zapobiega zapiekaniu się tłoczków w cylinderkach hamulcowych,
  • Powoduje zwiększenie szczelności i ułatwia montaż elementów hamulców,
  • Chroni przed korozją,
  • Przedłuża żywotność cylinderków hamulcowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny górniczy rekord padł :-)

 

A odnośnie tematu - zawsze składam na płyn hamulcowy i nigdy, przenigdy nie wolno używać płynów na bazie ropy naftowej... te pasty są dobre, jak: ma się gumowe harmonijki na tłoczkach i się jeździ we względnie czystym środowisku... a tak to:

- pasta do hamulców + krzem z piasku = wiadomo co

 

 

Ot co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, chińczyki różne rzeczy potrafią zrobić, nawet zawór ssący z gównolitu :icon_mrgreen: ... jeszcze nie raz potrafią zadziwić hahahahhahahaha



Aha, żeby nie było, nie widziałem takich osłonek przecikurzowych w paru amerykańskich konstrukcjach, ostatnio w Iron Horsie...żeby nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...