Skocz do zawartości

Złe wskazania licznika.


Gość teczixx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ost jakoś tak zdziwiło mnie ilość robionych km motorem. Zmierzyłem i wynika ze licznik km pokazuje za dużo. Na odcinku 'testowym' motorem przejeżdzam 4,2 km a autem 'na pewno dobrze pokazuje' 3,5 km . Jest to róznica znaczna wiec co moze byćnie tak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ost jakoś tak zdziwiło mnie ilość robionych km motorem. Zmierzyłem i wynika ze licznik km pokazuje za dużo. Na odcinku 'testowym' motorem przejeżdzam 4,2 km a autem 'na pewno dobrze pokazuje' 3,5 km . Jest to róznica znaczna wiec co moze byćnie tak???

A prędkościomierz działa Ci dobrze czy też zawyża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajo dobrze celuje :)

Bo jeśli nie masz fabrycznej liczby zębów na zebatkach napędu to własnie tak będzie się działo. Ja to przerabiałem na swojej R6... :)

Jak to sprawdzić :D

1. Policzyć ilość zębów na obydwu zebatkach i porównać z fabrycznymi.

2. Poprosić kolege i porównac wksazania prędkościomierzy przy tej samej prędkości.

3. Wymontowac na chwilę z samochodu nawigację i porównać wskazania prędkości z nawigacj i licznika.

 

No w gre wchodziłaby jeszcze wysokość opony, ale przekłamania byłyby nieznaczne...

 

Obstawiam na zębatki :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tego mają się zębatki?

Prędkościomierz jest połączony przecież ze ślimakiem w przednim kole.

Sądze że w żaden sposób z mechanizmem napędowym nie jest połaczony.

Mi prędkościomierz zaniża prędkość o jakieś 5km/h ale stało się to po zderzeniu z samochodem.

 

Według mnie to zrób to co pisze Młody Wilk(ja bym zrobił punkt 2 i 3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tego mają się zębatki?

Prędkościomierz jest połączony przecież ze ślimakiem w przednim kole.

Sądze że w żaden sposób z mechanizmem napędowym nie jest połaczony.

Mi prędkościomierz zaniża prędkość o jakieś 5km/h ale stało się to po zderzeniu z samochodem.

 

Według mnie to zrób to co pisze Młody Wilk(ja bym zrobił punkt 2 i 3)

A ogladales kiedys filmy jak ludzie jezdza na tylnym kole, jest pokazany predkosciomierz i widac na nim 200km/h? :)

W nowszych motorach przy zebatce jest czujnik predkosciomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tego mają się zębatki?

Prędkościomierz jest połączony przecież ze ślimakiem w przednim kole.

Sądze że w żaden sposób z mechanizmem napędowym nie jest połaczony.

 

No tu się szpaku mylisz... Większość nowych motocykli ma zabudowany czujnik na przedniej zębatce, a prędkościomierze są już elektroniczne. Linka dwano stała się przeżytkiem... :D fazre na 99% na zabudowany czujnik na zębatce i stąd te przekłamania... Gdyby slimak był zabudowany w przednim kole to nie byłoby tego problemu, ale znowu nie byłoby wiadomo z jaką prędkością jedziesz na jednym kole :icon_razz:

 

Wiec spr i mam 14 przod 47 tył. Seria ma 15 i 42. Wiec co to mi daje ze mam taka ilość zebów z tyłu i czy nie lepiej zmienić na serię??

 

No wiec moto ma lepszego kopa, ale prędkość max bedzie niższa i więcje bedzie palił... Jak fabrycznie miałeś np 4,5 tyś obr/min przy 100km, to teraz też tak bedziesz miał, ale fizycznie jedzisz np 80km/h :)Więc aby osiągnąc parwdziwe 100km/h bedziesz musiał mieć np 5.5 tyś obr/min. Czyli krótko mówiąc musisz go bradziej wkrecać, żeby osiagnąc daną prędkośc na ostatnim biegu.

 

Polecam zmiane na fabryke, no chyba, że planujesz stunt :)

Po zmianie wyda Ci się z deka przymulony :)

 

Ps. Sorki nie Fazer tylko Hornet ;)

 

Ps2. Ze złym wksazniem przy fabrycznej liczbie zebów nie da sie niestety nic zrobić... :/

 

kurcze co za dzien wszytsko mi się myli... miało być ,,przy nie fabrycznej liczbie zębów" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Polecam zmiane na fabryke, no chyba, że planujesz stunt :)

Po zmianie wyda Ci się z deka przymulony :)

 

 

Witam.

Ewentualnie przod fabryczny a z tylu dolozyc ze 3 zeby i powinien byc tak samo zrywny a predkosc nie przeklamana.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ewentualnie przod fabryczny a z tylu dolozyc ze 3 zeby i powinien byc tak samo zrywny a predkosc nie przeklamana.

Pozdrawiam :crossy:

 

A mógłbyś powiedzieć dlaczego uważasz że przy takiej kombinacji tzn seria z przodu a większy tył licznik nie będzie przekłamywał?? :) :) :) :) :icon_eek:

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ewentualnie przod fabryczny a z tylu dolozyc ze 3 zeby i powinien byc tak samo zrywny a predkosc nie przeklamana.

Pozdrawiam :)

 

No niestety sie nie uważało na fizyce\matematyce :) :) :)

 

czy zmienisz przednią czy tylną to nie robi różnicy .. zawsze będzie przekłamanie... hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jezeli pokazuje mi za duża predkość to jest wina zębatki??

 

Przy dobrych zębatkach winą w zawyżania/ zaniżania V może byc po prostu złe ustawienie wskazówki w prędkościomierzu. W takim przypadku trzeba by rozbroić budzik, sciągnąć wskazówkę i założyć ją wyżej/niżej. W domowych warunkach da się tak skalibrować chyba tylko "na oko"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś powiedzieć dlaczego uważasz że przy takiej kombinacji tzn seria z przodu a większy tył licznik nie będzie przekłamywał?? :buttrock: :biggrin: :icon_eek: :icon_eek: :icon_eek:

 

Oczywiscie. Nie wiem czy dobrze mysle ale przeklamanie licznika bierze sie z innej (mniejszej/wiekszej) ilosci zebow na przedniej zebatce,a dokladnie ze zlej interpretacji ilosci zebow przez czujnik. Jezeli mam racje i tak jest to tyl mozna dowolnie modyfikowac, oczywisci z zyskiem lub strata dla predkosci/przyspieszenia. :clap:

 

No niestety sie nie uważało na fizyce\matematyce :biggrin: :biggrin: :biggrin:

 

czy zmienisz przednią czy tylną to nie robi różnicy .. zawsze będzie przekłamanie... hehehe

 

Na matematyce nie ale na fizyce sie uwazalo.

No mi wydaje sie inaczej, tak jak napisalem powyzej. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...