Skocz do zawartości

pytanie w sprawie podatku od zakupu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

podobno jest przepis który nie pozwala urzędnikowi z urzędu skarbowego podważyć prawdziwości tego, że kupiliśmy pojazd za kwotę do 1000 zł mimo że jest to np. mercedes czy hayabusa :crossy:

 

zna ktoś taki?

 

pozdrawiam

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda prawda, dostane ten przepis ale dopiero za jakieś 2 miesiące bo koleś który jest w jego posiadaniu siedzi za granicą akurat

a nie ukrywam że mi sie troche spieszy więc zapytałem na forum, z reszta pewnie kilka osób tez chętnie z tego skorzysta :bigrazz:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tez bym chetnie sie dowiedzial co z tym jest. Zastanawiam sie cyz przypadkiem sprzedajacy nie bedzie mial problemów jesli zanizy cene a jesli jest to np. firma ktora handluje moto to tez chyba jakos sie rozliczają i wtedy UP może zacząć niuchać temat.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

podobno jest przepis który nie pozwala urzędnikowi z urzędu skarbowego podważyć prawdziwości tego, że kupiliśmy pojazd za kwotę do 1000 zł mimo że jest to np. mercedes czy hayabusa ;)

 

zna ktoś taki?

 

pozdrawiam

 

Przepisu Ci podac nie moge ale czlowiek taki sprawdza wartosc pojazdu na stronach eurotaxu..a czy pozniej cos robi gdy zanizylismy wartosc??Nie wiem...zawsze mozesz powiedziec ze moto bylo po slizgu itd dlatego cena niska :)

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rejestrujac motorowery zawsze wpisywalem na umowie kupna sprzedazy 900zl przez co omijalem skarbowke. Nawet tam nie zachodzilem. Tylko do wydzialu komunikacji i pozniej po ubezpieczenie. Raz jak rejestrowalem dt to wpisalismy z ojcem ze jest do remontu silnik przez co byla obnizona wartosc pojazdu czyli 900zl ale przyszlo pisemko z wydzialu komunikacji ze musze zrobic przeglad bo nie dostane twardego dowodu. Inne pojazdy tez na takiej zasadzie zeby ominac skarowke. Tylko jesli pozniej bedziemy sprzedawali juz ten pojazd zarejestrowany na nas to zeby tez wpisac 900zl bo wtedy wpiszemy np kwote 3tys a kupilismy za 900zl to bedize trzeba zaplacic podatek za to ze zarobilismy.

 

 

Sprzedajacy jesli zanizy cene to nie bedzie mial problemow poniewaz np motor zaczol mu sie psuc i chcial go szybko sprzedac

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak chciałem zrobic, ale tata się nie zgodził argumentując to tym, że w razie gdyby moto okazało się totalną miną i chcielibyśmy się ew. sądzic z poprzednim właścicielem to sąd/poprzedni właściciel oddałby nam pieniądze na podstawie wartości na umowie :icon_mrgreen:

 

Mało prawdopodobne, ale możliwe :icon_twisted:

Te 2% to nie dużo w przypadku NSRki, więc sie nie upierałem :icon_mrgreen: :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ja wlasnie oplacalem umowe ktora zawieralem 6 lat temu !!! Babka tylko sie zapytala czy wiem ze do 30 dni trzeba to zrobic i jaki jest rocznik motora - zobaczyla ze 1990 i nic. Pozniej zobaczyla ze cena 900 zl za ETZ 251 ja w umowie napisalem :

" Motocykl jest częściowo zdekompletowany i nie jest w pęłin sprawny technicznie "

....kazala tylko to dopisac do kwitu ktory wypelnialem i nic nie placilem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jesli pozniej bedziemy sprzedawali juz ten pojazd zarejestrowany na nas to zeby tez wpisac 900zl bo wtedy wpiszemy np kwote 3tys a kupilismy za 900zl to bedize trzeba zaplacic podatek za to ze zarobilismy

 

taaaa..? a od kiedy?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w łodzi, w skarbówce jeszcze dobrze nie doczta co za pojazd chcemy opodatkować a już leci po książkę z wartościami

 

jesli uzna że wartośc jestr zaniżona, to dostajemy druczek w którym wypisujemy za ile kupiliśmy pojazd (tyle co mamy na umowie) potem oświadczamy "że po konsultacji" uznajemu wartośc rynkową jaką nam szanowna pani urzedniczka podała i wypełniamy ponownie formularz pcc3 z kwotą uzgodnioną

 

jeśli ktoś szczególnie nie zgadza się z decvyzją urzędu, pani poinforumje nas, że musimy iść do rzeczoznawcy który dokona wyceny pojazdu. W większośći przypadków ta usługa kosztuje więcej niż podatek do odprowadzenia więc nie warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem...zawsze mozesz powiedziec ze moto bylo po slizgu itd dlatego cena niska :)

 

Tylko nie piszcie w umowie że moto było po szlifie. Ja tak napisałem żeby nie było wątpliwości że cena zaniżona i niestety pani w wydziale komunikacji wysłała mnie na dodatkowe badania techniczne. Na nic się nie zdały tłumaczenia że to tylko owiewki przerysowane. Powiedziała że pojazd jest powypadkowy i musi przejść badanie techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...