Skocz do zawartości

YAMAHA TTR 600E


Rekomendowane odpowiedzi

Witam na to dziś zalałem nowy olej Repsol Moto Off Road 4T 10W40 :smile: , wrażenie…. naszło mnie na dłuższy wypad ok. 350 km prawie cały zbiornik sam silnik pracuje tak jak na Motulu 5100 ale sprzęgło i skrzynia pięknie o wiele lepiej niż na motulu jest naprawdę znaczna różnica. I chyba już nie wrócę do motula, cena podobna jedyny problem to z zakupem, bo nie wszędzie jest.

 

 

Co do 10tyś to wiesz różnie to jest. :icon_razz: Mój licznik już 2 lata leży w kartonie i jest na nim 17 a w tym czasie zrobiłem już ok. 20tyś. Najprawdopodobniej bierze ci olej przez uszczelniacze zaworowe a dokładnie wydechowe, ktoś musiał przegrzać TTR a te elementy źle to znoszą zwłaszcza wydechowe. Jeśli naprawdę dużo bierze Ci to czeka Cie zimą regeneracja głowicy i weryfikacja tłok-cylinder.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Znów kretyńskie pytanie z mojej strony :banghead:

Do jakiej temperatury powinien się nagrzewać/ Wam się nagrzewa regulator napięcia? Nie chodzi mi o dokładność co do dziesiętnych części stopnia, ale z grubsza.

Skoro jest to element z żeberkami radiatora, to zakładam, że może być ciepły. Kwestia tylko jak bardzo.

Mój wczoraj, był na tyle ciepły, że dało się go dotknąć tylko przez chwilę. Dodam, że motor po rozgrzaniu przejechał ze 2-3 km i trochę popracował stojąc w miejscu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im mniej urządzeń masz właczonych (świateł) tym bardziej będzie gorący :D

 

wiem brzmi debilnie ale tak jest

 

dopóki nie masz żadnych nieporządanych objawów nie ma co sie martwić

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawdę dużo bierze Ci to czeka Cie zimą regeneracja głowicy i weryfikacja tłok-cylinder.

 

 

Hej , nie ma co straszyć. Jak teraz masz dobrą komprechę i ładnie parcuje to może jak u mnie tylko na uszczelniaczach sie skończy. Jak na starcien wali dymem przez chwilkę to wiadomo, ze uszczelniacz, reszta moze będzie OK. No chyba, że jak rozbierzesz to ukaże sie obraz ogólnej nędzy....U mnie brała sporo, jeden uszczelniacz na wydechu siadł. Polerka gniazd przy okazji i wszystkie uszczelniacze nowe (szt 9,50) i latała aż miło. No plus uszczelki, ewentualnie robota jak ktoś to bedzie robił.

 

Pzdr

Edytowane przez murdoch2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeważnie leci przez uszczelniacze, bo to wiatrołap i łatwo je przegrzać, a to tylko kawałek gumy. w ostatecznym przypadku przez tłok - cylinder ale to odczujesz że koniec silnika.

 

na bikepics w TTR600 widziałem taką fotę:

obrazek

 

To tloczek do TT? jakeij firmy? bo widac jest na pewno lżejszy i podnosi stopień kompresji inaczej nie robili by tych dziur na zawory.

Edytowane przez bully
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się do tematu wymiany uszczelniaczy. Czy do zmiany tych elementów trzeba demontować całą głowicę, czy można to zrobić już po zdjęciu pokrywy rozrządu?

I pytanie dodatkowe, czy pod samą pokrywą rozrządu jest uszczelka? Jakoś w sklepach widzę uszczelki dekli bocznych, pod głowicę, pod cylinder, ale pod tą pokrywę ani widu, ani słychu.

Edytowane przez ptr82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena adekwatna to stanu :icon_mrgreen: . Po pierwsze brak prawa do rejestracji kolejno, przednie felga od jakiegoś starego XT silnik tak samo a jeśli tylko boczna kapa jest od XT ta leciutka :bigrazz: to nie ma smarowania skrzyni :bigrazz: bo nie widzę żeby wychodził jakiś przewód olejowy a tak ma smarowaną skrzynkę TTr….. brak paru elektów itp. … malowana rama…cena a wysoka :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...