Skocz do zawartości

cbr f4i nie odpala


cabaniero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moją cbr f4 sport... ładując aku niechcący zacisk prostownika zaciśnięty na plusie aku dotknął śruby mocującej zbiornik, czyli masy... teraz nie mogę odpalić moto.. po przekręceniu kluczyka powinna włańczać się pompa, a teraz nie słychać jej...rozrusznik kręci normalnie.. czy to tylko bezpiecznik ?? jesli tak to gdzie on jest, czy to coś powazniejszego ??? Jeśli to pompa albo moduł to jestem finansowo ugotowany ... Jeśli wiecie o co chodzi to będę wdzięczny za zdiagnozowanie problemu..

pozdro

Edytowane przez cabaniero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spanikowany trochę jestem, bo bezpieczniki są całe...a pompa nie robi... w sumie tej F4 używam tylko na tor... Grandysy się zbliżają, a tu jeśli przyjdzie mi wymieniać pompę to po zawodach... siana ni ma psia krew... musze skombinowac miernik i obadać czy jest napięcie na kości wchodzacej do pompy...jesli jest, to 100% padła pompa.. jeśli nie ma to padło cuś innego... jesli moduł, to już w Poznaniu w tym sezonie nie polatam :bigrazz: :lalag:

Edytowane przez cabaniero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz chociaż wiesz, ze masz problem ... Wszystkie kostki powpinane mam nadzieje jak próbowałeś odpalić motocykl? czy był w stanie rozłożonym ? Pytam sie, bo raz już interweniowałem w podobnym przypadku i okazało sie, ze klient zdjął czaszę do serwisu, a tam przechodzi czesc instalacji, nie tylko światło przednie. Podałem to tylko jako przykład.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim dzwonie w Poznaniu moto odpalało... wstawiłem do garażu i po 2 tygodniach chciałem podładować aku i tak jakoś niefortunnie założyłem zacisk prostownika na + akumulatora że dotknął on zbiornika... i po tym już nie odpaliłem...a zawsze odpalał od dotknięcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spanikowany trochę jestem, bo bezpieczniki są całe...a pompa nie robi... w sumie tej F4 używam tylko na tor... Grandysy się zbliżają, a tu jeśli przyjdzie mi wymieniać pompę to po zawodach... siana ni ma psia krew... musze skombinowac miernik i obadać czy jest napięcie na kości wchodzacej do pompy...jesli jest, to 100% padła pompa.. jeśli nie ma to padło cuś innego... jesli moduł, to już w Poznaniu w tym sezonie nie polatam :icon_evil: ;)

 

 

 

Siema>>> wiesz wydaje mi sie ze nie tak odrazu pada pompka >>> sprawdź dobrze (miernikiem ) bezpieczniki pompka musi mieć zabezpieczenie przed takimi kombinatorami elektrykami jak TY. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź iskrę!!

Jak silnik nie pali to chyba najważniejsze sprawdzić czy jest co sie palić i czy jest czym zapalić. To już od czasów WSK jest tak samo. Za mało informacji żeby ci ktoś szybko pomógł, można tylko zgadywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

No no.. .jeżeli jest iskra i nawet na starter psikany nie idzie to... pierwsze co przychodzi do głowy to że nie ma iskry. Znaczy, że iskra słaba. Jeżeli masz możliwość podmień świece.

BO jak nie świece i nie paliwo to kompresja. Czyli zawory albo pierścienie. Chyba że ktoś grzebał przy zapłonie? Ale to elektroniczny, to powinno być OK... 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...